'Het waren af en toe klappen, dan denk je dat alles instort' Megamossel onderweg naar Yerseke 4 Extra camera bij Koepoort MIJN DORP, MIJN STAD Er hangt momenteel één camera aan de Koepoort - op de hoek van de Zusterstraat en de Wijngaard straat - maar daarmee kan niet het hele gebied in de gaten worden ge houden. Als het aan burgemeester en wethouders ligt, komt er daarom een tweede camera die ook goed zicht biedt op de Westsingel en de Van de Spiegelstraat. Op verzoek van de gemeenteraad is door een extern bureau onder zoek gedaan naar straathandel in het Koepoort-gebied, waar coffee shop High Life zit. Het eindrapport geeft een wisselend beeld. De on- We moeten een nieuwe golf voorkomen derzoekers hebben vier keer staan posten, maar toen geen handel op straat waargenomen. ,,Maar alle vier die keren was het regenachtig weer'', plaats burgemeester Margo Mulder daar als kanttekening bij. Een groep omwonenden, en dan met name degenen die zicht heb ben op het plein, geeft aan dat er ze- ker straathandel plaatsvindt. De burgemeester zegt wel de in druk te hebben dat het wat rustiger is dan een jaar geleden, toen de ge meenteraad de kwestie op de agenda zette. ,,Maar als we nu niets doen, lopen we straks misschien achter de feiten aan. We moeten een nieuwe golf voorkomen.'' Behalve het plaatsen van een ex tra camera wil Goes de straatdealers hun hangplekken afpakken. Een grote papierbak waar ze vaak bij stonden, is al weggehaald. Het voormalige KPN-gebouw is ook zo'n hangplek. Daar komen zoge heten 'anti-overklim-strips' op het muurtje en wordt een deur ge plaatst. Tussen het parkeerterrein en de Stadspoort komt extra groen, zodat dealers niet meer onder de bomen kunnen staan. Controleren De gemeente is verder van plan de coffeeshops (ook die aan de Grote Markt) structureel en onaangekon digd te gaan controleren. Dan wordt met name gekeken of aan de klanten geen grote hoeveelheden wiet worden verkocht, die ze op straat kunnen doorverkopen. Mul der zegt overigens niet de indruk te hebben dat de shops nu verkeerd bezig zijn. Verder gaan de politie en de handhavers strenger controleren op straat. De regel dat in de coffeeshops al leen Nederlanders welkom zijn, houdt Goes in stand. Door ook bui tenlanders toe te laten, zou de han del op straat wellicht tot een eind kunnen komen. ,,Zeg nooit nooit, maar eerst gaan we bekijken wat het effect is van de maatregelen die we nu nemen.'' VL JssÉsEI De voortent van Carlo Verdonck hield het niet tijdens de storm en klapte in elkaar. Zelfwas de Breda- naar in de nacht van dinsdag op woensdag niet op camping In de Bongerd maar thuis. ,,Maar ik had al het gevoel dat er iets mis was." Hij kreeg gistermorgen aanvan kelijk geen contact met de receptie van de camping: ,,Toen wist ik, die hebben het te druk in verband met de storm en de stormschade." Hij belde daarop naar een camping buurman en hoorde dat de voor tent van zijn caravan plat lag. Dat was voor de Bredenaar reden sa men met zijn zoon Joris direct naar Oostkapelle te rijden om de schade op te nemen en te onder zoeken wat hersteld kan worden. Aangekomen op de camping zag hij dat anderen al stenen op de omgewaaide voortent hadden ge legd om erger te voorkomen. ,,Toen we zondag naar huis ver trokken hadden we voor de zeker heid nog alles stevig vastgezet. Maar zo'n stormHij haalt in een gebaar van overmacht zijn schouders op. ,,Maar ik ben wel blij dat het nu ons is overkomen en niet een gezin met kinderen." Verdonck wilde dit jaar eigenlijk met de toercaravan naar Kroatië. Het werd Oostkapelle. Ook omdat hij kennis wilde maken met de camping, het dorp en de streek. ,,Want we hebben hier een chalet gekocht." De kennismaking beviel goed. ,,Heel goed zelfs. Dus straks zitten we hier in een stevig chalet. Dat waait niet zomaar kapot." Voor de vaste bewoners van In de Bongerd was het een bijzon dere nacht. Veel geslapen werd er niet. Kees Kleemans uit Etten- Leur maakte dinsdagavond heel laat nog een ronde om te kijken of alles vast zat. Hij staat al vijftig jaar op de camping. Zelf verblijft hij in een stevige stacaravan. ,,Maar het was toch een onrustige nacht." Johan van de Velde (Axel) en Heleen Brakman (Leerdam) be amen dat. Ze zijn heel blij dat hun voortenten bleven staan. Gedu rende de nacht gingen ze een paar keer naar buiten om te controleren of alles het nog hield. ,,Want het waren af en toe klappen. Dan denk je dat alles instort." In totaal gingen bij In de Bon gerd zeven voortenten plat, aldus beheerder Remon van Oosten. De operatie dreigde nog even mis te gaan. Bij het optakelen van de eerste helft, maakte het gevaarte een gevaarlijke zwieper. Gelukkig reageerden René van de Guchte en Jaap van Wieringen van Stichting Promotie Yerseke snel genoeg om een klap van de mossel te voorko men. ,,Dat ding is van massief be ton en weegt wel een paar hon derd kilo per schelp!" Het kunstwerk van Danny van Rijt uit Goes wordt eerst grondig onder handen genomen door Yer- sekenaar Marco Koole. Dat gebeurt bij zijn werkgever, Van den Berg Autoschade in Vlissingen. ,,Marco heeft het spontaan aangeboden. Daar zijn we heel erg blij mee", zegt Van de Guchte. Ook moet nog een nieuw fundament worden ge maakt. ,,Ons idee is om de helften iets verder te laten sluiten, zodat het nog meer op een mossel lijkt." Waar de mossel neerstrijkt, is nog niet duidelijk. ,,De bevolking van Yerseke mag daarover beslis sen", vindt Van Wieringen. Via internet zal een aantal keuzes wor den voorgelegd. Zelf denkt hij aan de rotonde bij de ingang van het dorp (Molendijk/Welleweg), nabij nieuwbouwproject de Zaete of op de haven bij de Viskêête. Adrie Rozendaal en Mieke Brouns zijn blij dat het kunstwerk uit het vergeethoekje is gehaald. Pogingen van de eigenaren van de voormalige school om de mossel voor het dorp te behouden, liepen op niets uit. ,,Wij vinden dat mooie dingen een lang leven be schoren moeten zijn", zegt Rozen- daal. ,,En Yerseke is natuurlijk dé mosselstad", vult Brouns aan. W j Yerseke op zoek naar plekje voor mega-mossel donderdag 27 augustus 2020 BE Goes pakt drugshandel steviger aan Met het plaatsen van een extra bewakingscamera en het moei lijk toegankelijk maken van hangplekken wil Goes de over last door straathandel in drugs in het Koepoort-gebied aanpak ken. Rob Paardekam Goes - Margo Mulder, burgemeester v** *- V:. Kijk op de site bij /video I Carlo (links) en Joris Verdonck halen hun platgewaaide voortent weg. foto dirkjan gjeltema Na een aantal bloedhete weken blies in de nacht van dinsdag op woensdag een storm de zomer voorlopig uit. En dat ter wijl het toeristenseizoen nog niet helemaal voorbij is. Op camping In de Bongerd bij Oostkapelle moest gisteroch tend het nodige reparatiewerk worden uitgevoerd. Emile Calon Oostkapelle Het mosselmannetje in Yerseke krijgt binnenkort concurrentie van een sculptuur van een me- gamossel. Het kunstwerk dat jarenlang voor de deur van de voormalige basisschool in Geersdijk lag, is gisteren op transport gegaan om - via een tussenstop in Vlissingen - in Yerseke aan een tweede leven te beginnen. Joeri Wisse Geersdijk De Geersdijkse mossel wordt opgetakeld. foto johan van der heijden Kijk op de site bij /video COLIJNSPLAAT Molenweg 3, 13.00 17.00 uur: Laatste dag fruitpluktuin GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie cursisten les- atelier Lucy de Graaf (in september expo Sur Col); Galerie Goese Kade, Grote Kade 2, 13.30-16.30 uur: Gastexpositie Co de Bruijne, Helma Koutoun en Wil Wes terweel HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00 12.00 uur: Week markt; Binnenuit Woonplaza, Schou- wersweg 7, 09.30 17.30 uur: Foto-expo sitie van John van de Woestijne 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Schilderles 'Kunst In- perspectief'; Heer Arendhuis, 19.45 20.30 uur: Les Jump Fun voor spierkracht en uithoudingsver mogen KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie KRUININGEN Bach- ten Vaete, 09.00 12.00 uur: Inloop spreekuur Reimers- waalse wijkagenten MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Kaas boerderij Schellach, 08.30-17.30 uur: Boerderijbeleving met puzzeltocht; Sint-Augustinuskerk, 20.00-21.30 uur: Be nefietconcert André Poortvliet; Stads schouwburg, 20.00 uur: Muziektheater voorstelling Janis SINT-ANNALAND Havenplein, 13.00 16.00 uur: Week markt THOLEN Havenpla teau, vanaf 14.00 uur: Kermis YERSEKE Breedsen- dijk, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloe- menpluktuin; Haven, 15.30-18.00 uur: Zee- hondentocht. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of tele fonisch bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51