II 5 Het is de eerste schooldag van Wies Dooge (11) op Pieter Zeeman en meteen al vervult ze, met Mahmood Hassa, een loeibelangrijke taak. De twee kalken een boodschap op een heipaal van Campus Hatfield. Gisteren werd de eerste paal van de school geslagen. Hybrid, the Subaru way Zuiniger -Sterker NIEUWBOUW CAMPUS HATFIELD Nou ja eerste? Er zijn al wat palen de grond ingestampt van de 380 stuks die het ge bouw, met daarin Pieter Zeeman en de Meie, moeten gaan dragen. Wies kan zich er nog even geen voorstelling van maken, maar dat doet ze - als kersverse brugklasser - ook niet van het hui dige schoolgebouw. ,,Het is een doolhof", zegt ze over de school waar ze het de komende 1,5 jaar nog mee moet doen. ,,Het lijkt op zich wel een goed gebouw. Maar ik vind het wel leuk dat er een nieuwe school komt." Eén van de grote plussen van die nieuwe school is dat er korte met ten wordt gemaakt met de verde ling in noord en zuid. ,,We hebben straks weer een geïntegreerde school: één school met alle afde lingen van het voortgezet onder wijs bij elkaar. Leerlingen mengen zich zo op een natuurlijke wijze, door het gebruik van de ruimtes. Dat vind ik buitengewoon belang rijk", zegt rector Peter van der Gaag van Pieter Zeeman. ,,We lei den op voor kennen en kunnen. Maar ook voor persoonlijke vor ming, je plek vinden in de samen leving en omgaan met elkaar. Het leren waarderen van het anders zijn van anderen. Dat vind ik écht een heel groot voordeel van de nieuwbouw." Ook directeur Ewald de Keijzer van Obase gelooft heilig in het 'sa men-onder-één-dak'. Leerlingen van De Meie, de school voor speci aal basisonderwijs, stromen vaak door naar het praktijkonderwijs, De bouw is begonnen, de kinderen zijn weer op school. Het hele plaatje klopt dat door Pieter Zeeman wordt aangeboden. ,,De overgang voor leerlingen is minder groot. En ze kunnen nu ook eens in de keuken of aan een werkbank staan. Het vergroot de mogelijkheden van de kinderen." Het heeft De Keijzer en zijn team wel een grote dosis en gelengeduld gekost om zover te komen. ,,De eerste aanvraag voor nieuwbouw hebben we in 2005 ingediend." Campus Hatfield is er niet van zelf gekomen, blikt ook wethou der Daniël Joppe op de intensieve voorbereidingstijd terug. Zelfs op het laatst moesten de plannen, door te hoge kosten, nog worden aangepast. ,,Maar het is geslaagd. Deze school is heel belangrijk voor de leefbaarheid van Schouwen- Duiveland. Voor nieuwvestigers maar vooral ook voor inwoners en hun kinderen. Daar doe je het voor." Joppe herinnert zich nog de tijd dat op de plek van de huidige school de kippen van boer Schouls in de wei rond scharrelden. Nu wacht opnieuw een grote veran dering: het hele gebied gaat op de schop. Van Scheldestraat (met de al vernieuwde Borrendamme en huisartsenpost) tot en met de nieuwgebouwde supermarkten aan de heringerichte Haringvliets- traat. ,,Er staat heel veel te gebeu ren en dat zal soms best even lastig zijn. Maar we krijgen er straks wel iets heel moois voor terug." Begin 2022 wordt Campus Hat- field in gebruik genomen. Van der Gaag ziet absoluut niet tegen die tussentijd op. ,,Het is fantastisch. Heerlijk dat het nu is begonnen. En de leerlingen zijn weer terug op school. Het hele plaatje klopt." Subaru XV e-BOXER ubaru Forester e-BOXER Alléén bij Jan Hop nu met 5 jaar garantie^ gratis trekhaak Ruime voorraad Subaru occasions Zelf ontdekken? Ga naar www.janhop.nl/subaru of bezoek onze showroom! SUBARU Jan Hop Subaru Roosendaal Keulsveld 2,4705 RS Roosendaal 0165 556236 www.janhop.nl donderdag 27 augustus 2020 Verlangen naar alles onder één dak Esme Soesman Zierikzee symbolisch eerste heipaal en Mahmood Hassa tekent er een smiley op. foto marieke mandemaker Wies Dooge zet een tekst op de Peter van der Gaag, rector 1870 kg trekgewicht Beleef de volledig nieuwe Subaru XV en Forester e-BOXER. De ultieme hybride voor elk avontuur. 1270 kg trekgewicht Confidence in Motion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50