3 'Hier luisteren ze goed naar de medewerkers' mA 1 O Hoeveel verdien je? O Voor minder dan €40 Van het slot via je vingerafdruk Recept Semifreddo panna cotta met aardbeien 15 Verdient Alwin genoeg? CC LU O z z LU LU LL LU N LU 3 CC O O M met gif, maar valt ten prooi aan andere beestjes die hij uitzet. ,,Een lieveheers beestje eet bijvoorbeeld luizen. En als het die beestjes niet lukt, vangen we onge dierte met vangplaatjes. Ook gebruiken we zo min mogelijk kunstmest.'' Drukker door corona Zweetdruppels glijden van zijn voor hoofd. De buitentemperatuur is 32 gra den, maar uit de kas komt een hete lucht die doet denken aan een sauna. ,,Eigen- lijk is het een beetje te warm om hier te zijn'', zegt hij met een lach. Hij zet een stap achteruit. „Mensen gaan eerder naar de zee of het zwembad.'' Die luxe kan Bastiaansen zich nu niet veroorloven. Het aardbeienseizoen loopt van april tot november. In zes maanden moet hij het geld verdienen voor het hele jaar. Dat betekent dat hij om zes uur 's morgens al in de kas staat en tot negen uur 's avonds uur doorwerkt. ,,Tot 1 juli moesten we dicht blijven, we zijn tenslotte horeca. Dat was even een tik. Gelukkig is het de afgelopen tijd drukker dan in de voorgaande jaren. Je ziet dat mensen in coronatijd meer dag uitstapjes doen.'' De walkietalkie kraakt. Bastiaansen wordt geroepen om te helpen in de win kel. Voor hij zijn werk voortzet, heeft hij nog een cadeautje: zes dozen aardbeien. Op naar de chef-kok. 3 blaadjes gelatine 1/2 liter slag room 60 gram suiker 250 gram schoongemaakte aardbeien zonnebloemolie ,,Ik verdien 3300 euro bruto per maand, netto is het 2350 euro. Daarnaast heb ik secundaire voor waarden - zoals een 13de maand, vakantiegeld en een keuzebudget van 300 euro bruto. Dat wordt maandelijks uitgekeerd zolang je er niks mee doet. Je kunt er verlofdagen voor kopen of bijvoorbeeld apparatuur voor thuis, zoals een scherm of een fiets." ,,Jazeker. Ik ben er hart stikke blij mee. Ik kwam hier een jaar geleden als trainee. Via een detacheerder. Ik begon met 2000 euro bruto. Binnen acht maanden werd ik overgenomen door de bank." ,,Nee, het stond eigenlijk al vast. Voorheen kon je pas na anderhalf jaar overgenomen worden, nu hadden ze mensen nodig. Het gebeurde alle maal in ons voordeel, waardoor onderhandelen niet meer nodig was." ,,Het zou toch wel een dingetje zijn. Dit is mijn eerste baan. Ik vond dat ik moest aannemen wat ik kon krijgen. Een jaar geleden had ik al heel veel gesolliciteerd. Overal werd ik afgewezen. Overal was genoeg personeel. Via een deta- cheerder heb ik dit plekje kunnen bemachtigen. Het had niet mijn voorkeur, maar ik neem aan wat er op m'n pad komt om werkervaring op te doen. In die tijd was ik werkzaam als zzp'er in de horeca en deed ik promotieklussen. Het waren zware maanden. Met deze baan ging ik er goed op vooruit en de zekerheid van een vast inkomen was erg fijn. Daarnaast doen ze er hier alles aan om de werknemers een plezier te doen. Thuiswerken is in december ingevoerd, omdat uit de medewer- kerstevredenheidsonderzoeken naar voren kwam dat men dat wilde. Je mag ook je internet abonnement declareren. Ze luisteren goed naar ons, dat is fijn." ,,Nee. Ik vind het belangrijk wat ik zelf verdien. Als ik 2000 euro bruto verdien en een andere collega 4000, dan zou ik me rot voelen. Maar ik ben blij. Ik heb lage vaste lasten en kan 1500 euro sparen in de maand. Ik heb een vrij reizen- abonnement dat ik altijd kan gebruiken. En ik heb geen kosten verder. Ik voel me een beetje als een miljonair." GO DONDERDAG 27 AUGUSTUS 2020 111 Lekker twee jaar lang geen sleuteltjes hoeven zoeken of codes onthouden, want zo lang schijnt de batterij van dit slot met vingerafdruk het vol te hou den. En het is een allemansvriend: er kunnen wel tien familieleden gebruik van maken, omdat de sensor tien vingerafdrukken zou herkennen. Gezien voor 34,95 euro. V. Edward Bastiaansen en zoon Thijs telen hun aardbeien milieubewust. ,,Niet overdreven veel water geven, zodat de vruchten niet opzwellen.'' Linksonder: chef Ricky Spijkers van Gastrobar RIX in Tilburg. fotos koen verheijden RICKY SPIJKERS (32), chef en eigenaar van Gastrobar RIX in Tilburg: ,,Ik kijk altijd uit naar het seizoen van de Hollandse aardbei. Mijn favoriete seizoensfruit. Heerlijk zoet, maar je kunt er meer mee. Ik vind het leuk om te verrassen: aardbei met peper. Dit zorgt voor pit in het gerecht. Tegelijkertijd valt door de peper de zoete smaak van de aardbei meer op.'' Panna cotta Ingrediënten: BEREIDING Kook de aardbeien met suiker, pureer en haal door een zeef. Breng de slagroom aan de kook en voeg geweekte gelatine en aardbeien toe. Haal gelijk van het vuur, voeg (een beetje!) olie toe. Giet in vormpjes. Plaats voor minimaal 1 uur in de vriezer, zodat ze half bevroren zijn. Warme aardbeien Ingrediënten: 500 gram aardbeien zwarte peper scheutje water eventueel suiker (bij minder zoete aardbeien) BEREIDING Doe een scheutje water met eventueel wat suiker in de pan en laat oplossen. Voeg driekwart van de aardbeien toe en kook ze 4 a 5 minuten. Voeg de overige aardbeien toe, laat 1 minuut koken en voeg de zwarte peper toe. Plaats de panna cotta in het midden van het bord, giet de warme aardbeien eromheen. Wat verdien je? Blij mee? Heb je ooit over je salaris onderhandeld? Waarom vond je het niet nodig? Wil je weten wat je collega's verdienen? BABETTE RIJKHOFF ILLUSTRATIE: THIJMEN GELUK Leeftijd: 28 Aantal jaar werkervaring: 1 Aantal werkzame uren per week: 40 Opleiding: hbo Branche: financieel Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 3256 euro bruto per maand. ,,Ik verdien meer. Dat is leuk." Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl VANDAAG: Alwin (28) werkt 40 uur als CDD- analist bij een bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43