'Het waren af en toe klappen, dan denk je dat alles instort' 'Stop met voeren ganzen' Na een half jaar uitstel staat laatste Nollebossessie nu toch op de rol 4 'We blijven niet waarschuwen' MIJN DORP, MIJN STAD Sinds geruime tijd controleren ambtenaren van de gemeente of ondernemers zich aan de coronare- gels houden. Dan gaat het met name om voldoende afstand hou den. De burgemeester benadrukt dat dat gebeurt om ervoor te zorgen dat het virus in zijn gemeente geen extra kansen krijgt. ,,Want we wil len natuurlijk voorkomen dat er een tweede golf komt. Want dan zijn we met z'n allen slechter af." Volgens de burgemeester is het streven om elke dag drie winkels te VLISSINGEN Vlissingers moeten ganzen en andere watervogels niet voeren. Het strooien van brood trekt ongedierte aan en leidt tot onnatuurlijk gedrag van de ge voerde vogels, waarschuwt wet houder Els Verhage. In onder meer de wijk Paauwen- burg ervaren bewoners overlast van ganzen, laat de raadsfractie van de POV weten. De beesten scharrelen in groten getale op stoepen en straten en vervuilen paden en wegen met hun ontlas ting. controleren en eenzelfde aantal ho recabedrijven. Hij zegt dat onder nemers vaak blij zijn met de con trole. ,,Want dan zien ze dat wij het serieus nemen en dat wij hen ook helpen om ervoor te zorgen dat het virus in Veere geen extra kansen krijgt." Buitenland Hij wijst naar het buitenland waar in tal van landen het virus weer meer slachtoffers maakt en de toe ristische sector daardoor extra klappen krijgt. ,,Wat dat betreft doen we het hier goed." Hij geeft ook aan dat de controles er ook toe bijdragen dat de gasten van de ho reca en de winkels zich aan de re gels houden. Frans Provoost en Wilco Hou- mes, de voorzitters van respectieve lijk de ondernemersvereniging van Domburg en Westkapelle, kunnen zich ook vinden in die dagelijkse controles door ambtenaren van de gemeente. ,,Als je regels stelt, moet je ze ook handhaven", aldus de beide mannen. De oppositiepartij vraagt burge meester en wethouders of overlast kan worden beperkt door de be wegingsvrijheid van de ganzen in te perken. Het college van B en W kent de klachten, maar ziet bestrijding van ganzenoverlast niet als gemeente lijke taak, aldus wethouder Ver- hage. Ze ziet meer heil in gedrags verandering. ,,Voeren van eenden en ganzen is natuurlijk leuk, maar is allesbehalve nodig omdat er el ders genoeg te eten is voor de wa tervogels. De voortent van Carlo Verdonck hield het niet tijdens de storm en klapte in elkaar. Zelfwas de Breda- naar in de nacht van dinsdag op woensdag niet op camping In de Bongerd maar thuis. ,,Maar ik had al het gevoel dat er iets mis was." Hij kreeg gistermorgen aanvan kelijk geen contact met de receptie van de camping: ,,Toen wist ik, die hebben het te druk in verband met de storm en de stormschade." Hij belde daarop naar een camping buurman en hoorde dat de voor tent van zijn caravan plat lag. Dat was voor de Bredenaar reden sa men met zijn zoon Joris direct naar Oostkapelle te rijden om de schade op te nemen en te onder zoeken wat hersteld kan worden. Aangekomen op de camping zag hij dat anderen al stenen op de omgewaaide voortent hadden ge legd om erger te voorkomen. ,,Toen we zondag naar huis ver trokken hadden we voor de zeker heid nog alles stevig vastgezet. Maar zo'n stormHij haalt in een gebaar van overmacht zijn schouders op. ,,Maar ik ben wel blij dat het nu ons is overkomen en niet een gezin met kinderen." Verdonck wilde dit jaar eigenlijk met de toercaravan naar Kroatië. Het werd Oostkapelle. Ook omdat hij kennis wilde maken met de camping, het dorp en de streek. ,,Want we hebben hier een chalet gekocht." De kennismaking beviel goed. ,,Heel goed zelfs. Dus straks zitten we hier in een stevig chalet. Dat waait niet zomaar kapot." Voor de vaste bewoners van In de Bongerd was het een bijzon dere nacht. Veel geslapen werd er niet. Kees Kleemans uit Etten- Leur maakte dinsdagavond heel laat nog een ronde om te kijken of alles vast zat. Hij staat al vijftig jaar op de camping. Zelf verblijft hij in een stevige stacaravan. ,,Maar het was toch een onrustige nacht." Johan van de Velde (Axel) en Heleen Brakman (Leerdam) be amen dat. Ze zijn heel blij dat hun voortenten bleven staan. Gedu rende de nacht gingen ze een paar keer naar buiten om te controleren of alles het nog hield. ,,Want het waren af en toe klappen. Dan denk je dat alles instort." In totaal gingen bij In de Bon gerd zeven voortenten plat, aldus beheerder Remon van Oosten. Tijdens de laatste sessie kunnen mensen laten weten wat ze van tot nu toe ingediende plannen vin den. Ze kunnen voorstellen doen voor aanpassingen en verbeterin gen, maar het is nadrukkelijk niet de bedoeling dat de discussies over bijvoorbeeld het al dan niet bou wen van vakantiehuisjes opnieuw oplaaien. Dat meldde de Vlissingse wethouder Rens Reijnierse giste ren. De vierde en laatste werksessie over het Nollebos stond begin dit jaar al op de rol. Kort uitstel liep een half jaar uit door de coronape rikelen. De plannen voor invulling van het 'stadspark', zoals Nollebos en Westduinpark door velen wor den gezien, zijn nu door land schapsarchitecten van BoschSlab- bers uitgewerkt. Aanwezigen kun nen kennisnemen van de diverse Mochten twee sessies niet genoeg zijn, dan kunnen we er nog een of tweehouden ideeën en daar eventueel aanpas singen en alternatieven op los la ten. De laatste 'Nollebossessies' wor den 14 september gehouden in de hal van het stadhuis. Met het in acht nemen van coronaregels zul len maar zo'n veertig mensen te gelijk een sessie kunnen bijwonen. Reijnierse: ,,Mochten twee sessies op die maandag niet genoeg zijn, dan kunnen we er een dag later nog een of twee houden." Deelne mers aan vorige werksessies wor den door de gemeente per mail uitgenodigd, andere belangstel lenden kunnen zich binnenkort via de gemeentelijke website ook opgeven. B en W van Vlissingen hopen eind dit jaar een voorstel te presen teren dat begin volgend jaar in de raad komt. AAGTEKERKE donderdag 27 augustus 2020 WA Veere geeft coronaboete Tot nu toe is één Veerse horeca ondernemer beboet, omdat hij bij herhaling zich niet hield aan de regels om te voorkomen dat het coronavirus zich kan ver spreiden. Volgens burgemeester Rob van der Zwaag moet de on dernemer ruim vierduizend euro boete betalen. ,,Wij blijven niet waarschuwen. Als het echt moet, dan treden we ook op." Emile Calon Domburg Na een aantal bloedhete weken blies in de nacht van dinsdag op woensdag een storm de zomer voorlopig uit. En dat ter wijl het toeristenseizoen nog niet helemaal voorbij is. Op camping In de Bongerd bij Oostkapelle moest gisteroch tend het nodige reparatiewerk worden uitgevoerd. Emile Calon Oostkapelle Nieuwe presentaties of een ple naire discussie zijn niet meer aan de orde. Maar maandag 14 september krijgen Vlissingers en andere belangstellenden nog één keer de kans om ideeën aan te dragen voor de toekomst van Nollebos en Westduinpark. René Hoonhorst Vlissingen -Rens Reijnierse, wethouder Galerie Bank, 12.00 17.00 uur: Expositie Marina de Bruin (klei beelden) DOMBURG Strand 'Watertoren Oost', 09.30-10.30 uur: Beach Yoga GRIJPSKERKE Kapel van Hoog- elande, 11.00-17.00 uur: Expositie Jac queline Geluk (kera miek) en Co Abra- hamse (pastels) MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Kaasboerderij Schel lach, 08.30-17.30 uur: Boerderijbeleving met puzzeltocht; Ci nema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'Hope Gap'; Koude- kerkseweg 139, 19.00-22.00 uur: Gastspelers welkom bij Jeu de Boules; Sint-Augustinuskerk, 20.00-21.30 uur: Be nefietconcert André Poortvliet; Stadsschouwburg, 20.00 uur: Muziek theatervoorstelling Janis OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur: Wandeltocht over 5, 7 of 10 km; Terra Maris, vanaf 13.30 uur: Activiteit 'Bij kletsen met de imker'; Slikkebosch (bij het hek aan de Vroon- weg), 19.30 uur: Staatsbosbeheer or ganiseert rondleiding door eendenkooi SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloemenpluktuin 'La Fleur' VEERE Stadhuis en diverse luisterplekken, 12.00 13.00 uur: Carillon concert VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00 15.30 uur: Stadswan deling door de stad o.l.v. een gids. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. j Kijk op de site bij /video Carlo (l) en Joris Verdonck halen hun platgewaaide voortent weg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32