20 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2020 Movistar zet in op Spaans trio Schuurs haalt de halve finale Maguire gaat in hoger beroep Jumbo-Visma en Ineos zijn vanaf zaterdag dé grote machtsblokken in de Tour de France. Deze krant bestudeerde de tweestrijd, middels een vergelijkend warenonderzoek per opgeroepen renner. De slotsom: 5-3 voor de Nederlandse ploeg. WIELRENNEN De Spaanse Movistar-ploeg brengt voor de Tour, die zaterdag in Nice begint, drie Spaanse kopmannen in stelling. Oudgediende Alejandro Valverde, Marc Soler en aanwinst Enric Mas gaan met steun van elkaar en hun andere ploeggenoten op jacht naar succes. De selectie van de 26-jarige Soler is verrassend. De winnaar van etappekoers Parijs-Nice in 2018 hield eerder rekening met een deelname aan de Ronde van Italië, die op 3 oktober van start gaat. TENNIS Demi Schuurs (27, foto) heeft op het WTA- toernooi van Cincinnati de halve finales bereikt. Met haar dubbelpartner Kveta Peschke uit Tsjechië was de Limburgse in New York waar het toernooi wordt gespeeld vanwege het co ronavirus, te sterk voor het Australische duo Ellen Perez en Storm Sanders: 6-4 6-2. In de halve finale treft het als derde ge plaatste koppel de win naars van de andere kwart finale tussen het duo Elise Mertens/Aryna Sabalenka en Lucie Hradecka/Andreja Klepac. VOETBAL Harry Maguire heeft beroep aangetekend tegen de voorwaardelijke celstraf van 21 maanden, die hij kreeg opgelegd we gens een vechtpartij op een Grieks eiland. Dat mel den bronnen rond de recht bank van Syros, die dins dag tot de uitspraak kwam. De aanvoerder van Man chester United werd schul dig bevonden aan zware mishandeling, verzet bij zijn arrestatie en poging tot omkoping. Volgens zijn ad vocaat Alexis Anagnosta- kis zijn de beschuldigingen 'fout en misleidend'. De speler ontkent de beschul digingen. Bondscoach Gareth Southgate heeft Maguire uit de Engelse se lectie gezet. zijn, werd de Giro-winnaar van stal gehaald. De Ecuadoriaan moet als schaduwkopman fungeren. Zijn vorm? We zagen hem amper in wedstrijden, dus het antwoord volgt pas bij de Tour. Dumoulin ziet eerder Pavel Sivakov als de tweede sterke Ineos-man. Met de vorm van Dumoulin zelf is weinig mis. Hij wordt elke dag een beetje beter na al die maanden van revali datie. Plusje voor Dumoulin. Sepp Kuss (25) vs. Pavel Sivakov (23) Dit is een lastige, maar het is flauw om het op een gelijkspel te hou den. Sepp Kuss vloog in de Dau- phiné. Eerst in dienst van, een rol die ook in de Tour voor hem is weggelegd. Daarna mocht de Amerikaan in de laatste rit na de opgave van Roglic voor zijn eigen kans gaan. Bam, meteen de ritzege. Sivakov bleek in de Dauphiné juist de beste klimmer van het Ineos- blok. Oók een groot talent en de ultieme joker in de Britse forma tie. De Rus wint na fotofinish. George Bennett (30) vs. Jonathan Castroviejo (33) Tja, nog zo eentje. Ook deze twee renners zijn op voorhand enorm Primoz Roglic (30) vs. Egan Bernal (23) Ze reden allebei de Dauphiné niet uit. Primoz Roglic viel tijdens de voorlaatste etappe en stapte de laatste zondag, nota bene in de lei derstrui, niet meer op. Dat deed Egan Bernal, de Colombiaanse ti telverdediger in de Tour de France, een dag eerder ook niet. Dat kwam vanwege rugklachten, die hij had overgehouden aan een eerdere val tijdens een training in zijn vader land. Wat de Dauphiné wél uit wees: Roglic was de sterkste, best afgetekend eigenlijk, net als even eerder tijdens de Tour de l'Ain. Roglic en Bernal zijn de twee top favorieten, met de Sloveen die vooraf een klein streepje voor heeft. Tom Dumoulin (29) vs. Richard Carapaz (27) De grote baas bij Ineos, Dave Brailsford, husselde eens goed door de grabbelton. En hup, daar kwam Richard Carapaz naar boven. Om dat ex-Tourwinnaars Chris Froome en Geraint Thomas niet in vorm zijn rol als één van de meester knechten. Gemotiveerd om de Tour te winnen. Niet zelf, maar met Roglic of Dumoulin. Hij mocht zijn huis in Andorra tijdens de coronacrisis niet uit, maar maakte op zijn balkon meer 'trainingskilometers' dan ooit te voren. De Costa Ricaan Amador is ook een trouwe luitenant, hoor. Toch krijgt Gesink het plusje. Robert Gesink (34) vs. Andrey Amador (33) In het najaar van zijn loopbaan oogt Robert Gesink relaxter dan ooit. Niet meer die enorme last van het kopmanschap op zijn schouders, niet meer die buiten proportionele verwachtingen. Nee, Gesink voelt zich senang in Wout van Aert (25) vs. Dylan van Baarle (28) Ruim een jaar geleden was het nog maar de vraag of Wout van Aert wel profwielrenner zou blijven na zijn huiveringwekkende val in de Tour. Kijk nu: hij is in supervorm, in akelige supervorm. Naar etap pewinst sprinten in de Dauphiné? Prima. Nog even Belgisch kampi oen tijdrijden worden? Ook prima. Kilometers op kop sleuren bergop? gelijkwaardig. Bennett, die loyale Nieuw-Zeelander, reed de afgelo pen periode sterk in Italië. Hij won Gran Piemonte en werd tweede in de Ronde van Lombar- dije. Die resultaten kan Castro- viejo niet overleggen. Waarom dan wél een puntje voor de Span jaard? De vijfvoudige Spaans kampioen tijdrijden is altijd con stant, een niet te onderschatten factor tijdens drie weken chaos. Bennett is soms toch meer een spring-in-'t-veld. donderdag 27 augustus 2020 Tourbalans slaat nipt in geel-zwart voordeel uit Daniël Dwarswaard Rotterdam/Nice De kopman nen van Jum- bo-Visma en Ineos: Primoz Roglic (links) en Egan Ber nal, de titelver dediger in de komende Tour. De 'nummers 2' in hun team: Tom Dumoulin (l) en Giro-win naar Richard Carapaz. FOTO'S HH, COR VOS, GETTY EN EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20