Van zorgen om je baan naar een baan in de Polio eindelijk verslagen in Afrika JOL Maar de overwinning is nog niet definitief 2 NS wil met nieuwe treinen alternatief bieden voor vliegen over korte afstand Walcheren Renske Vermeule uit Ovezande verloor door corona haar baan in de horeca, maar is nu al aan de slag in de zorg „Binnen de 700 kilometer is het te gek voor woorden dat mensen met het vliegtuig gaan in plaats van met de trein'', vertelt aanstaand NS-topvrouw Marjan Rintel. Ze volgt Roger van Boxtel per 1 okto ber op als president-directeur. Milieu Zulke korte vluchten dragen aan geen enkele milieudoelstelling bij, stelt ze vast. Om reizigers over te halen voortaan de trein te pakken, belooft Rintel de reisduur naar België en Duitsland flink te ver korten. Naar Berlijn is het ge plande half uur tijdwinst een op telsom van het vervallen van een locomotiefwissel bij Bad Bent- heim net over de grens en het overslaan van de stations Minden en Stendal. Nu bedraagt de reistijd Te gek voor woorden dat mensen met het vliegtuig gaan in plaats van de trein vanaf Amsterdam nog zes uur en twintig minuten. Voor de nieuwe verbinding naar Brussel liggen verschillende vari anten op tafel, waarbij de reistijd van bijna drie uur vanaf Amster dam eveneens met mogelijk wel dertig minuten wordt ingekort. Het ligt voor de hand bij de nieuwe verbinding diverse stations in Bel gië niet meer aan te doen. De Spoorwegen hebben daarover bijna een overeenkomst met de Belgische collega's. In combinatie met de Intercity Nieuwe Generatie, die momenteel van de band rolt en een topsnel heid van 200 kilometer per uur haalt, kunnen reizigers naar het zuiden in 2024 aanzienlijk sneller, frequenter en comfortabeler van A naar B komen. Daar blijft het niet bij: behalve snellere reistijden kunnen reizigers voortaan op de site van NS alle buitenlandse be stemmingen binnen 700 kilome- ter boeken. Maar ook voor steden als Barcelona moet dat mogelijk worden. ,,Het is heel gek dat dat zo lang niet kon.'' Roerganger Rintel treedt aan in een heftige pe riode. Eind juni maakte NS bekend door de coronacrisis tot 2300 ba nen te moeten schrappen, overi gens zonder gedwongen ontsla gen. Om te overleven, vraagt de vervoerder een flinke zak geld van het kabinet voor de komende ja ren. Rintel: ,,Zonder geld wordt het heel lastig om het hoofd boven wa ter te houden.''P7 Nieuwsmedia 2ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA P13 Sneller naar Berlijn en Brussel Treinreizigers doen vanaf 2024 een half uur korter over de reis naar Berlijn en Brussel. Op beide trajecten gaan nieuwe comfortabele treinen rijden, maakt NS vandaag bekend. Zo moeten reizigers worden verleid om korte vluchten in te wisselen voor het spoor. Edwin van der Aa David Bremmer Utrecht - Marjan Rintel, NS-topvrouw donderdag 27 augustus 2020 Weinig wind, zonnige perioden en 21°C lokaal een bui. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1