r 7 Krommenhoeke dat ik thuis ben in Krommenhoeke." In de vakanties is ze er met haar man. Ook in de weekends komt ze vaak over en doordeweeks zit ze er soms te werken. Haar drie kinderen zijn nu zo groot dat ze zelf kunnen komen. Het begon allemaal in 1971, toen haar vader - hij had een handelsbedrijf in koffieautomaten - het arbeiders huisje kocht. Er was geen schuur, die hebben Daniela en haar man later la ten ontwerpen en bouwen. ,,Kun je je dat voorstellen", vraagt ze, ,,dat voor mijn vader het kocht hier een gezin met acht kinderen woonde? De wan den waren bezet met bedstedes." Ze vertelt: ,,Als kind vond ik het ge- weldig hier. Die jeugdherinneringen zijn ook deel van het plezier dat ik nu heb als ik hier ben. Je reed als kind op je fietsje het hele eiland over, er was niet veel verkeer. Ik had een soort dierenbescherming opgericht voor slakken. Abco de Buck is de zoon van de boer hiernaast, met hem speelde ik veel, we reden mee op de tractor, hielpen met het melken van de koeien. De familie De Buck had tv, wij niet. Als mijn vader sport wilde kijken, gingen we naar hen toe." Hoog tijd om op nummer 7 bij de familie De Buck aan te kloppen. Ze hebben een minicamping, het oogt alsof alle plaatsen bezet zijn. David de Buck loodst ons mee naar een overschaduwd terras. Hij is jarig, pre cies 77 jaar geleden werd hij op deze boerderij in de bedstee geboren als jongste van vier. Huis en schuur heeft zijn vader in 1930 laten bou wen. Wat koeien en 12 hectare grond, het was overzichtelijk. David heeft een deel van de grond verkocht en noemt zichzelf nu hobbyboer. Hij is de nestor van Krommenhoeke. Weet Zeker als je bij iemand anders bent, realiseer je je hoe mooi het hier is er ook veel van. Zijn minicamping ligt op wat ooit het kerkhof was. Bij het graven van een sloot heeft hij schedels en zelfs een heel skelet te voorschijn zien komen. ,,Het is nu al lemaal import", zegt hij over de buurtschap. ,,Maar we kennen elkaar. Er zal hier niet iemand een week dood in huis liggen. Als het ergens stil is, ga ik kijken." Niet te intiem, maar als er wat is kun je op elkaar rekenen. Dat gevoel hebben Joost de Weerd (1956) en Marlies van Dijk (1957) op nummer 3 ook. Elk jaar wordt er in Krommen hoeke een nieuwjaarsborrel georga niseerd, op toerbeurt. Joost is opge groeid in Vlissingen, zijn vader was bij de marine. Hij is geoloog en werkte voor Shell en andere bedrij ven in de olie- en gassector. Marlies is verpleegkundige. Even verderop ligt een niet zo lang geleden aangekocht stukje grond. Dat is nog in ontwikke ling, het mag lekker ruig worden. Ze zeggen: ,,Er wordt wel erg veel gif ge spoten in de omgeving. Wij proberen ons steentje bij te dragen voor de die ren. In de schuur hebben twee kerk uilen een eigen appartement gekre- gen. In de oude paardenstal hebben we boerenzwaluwen." Daar, wijzen ze, de Lange Jan, de Sardijntoren. Joost vindt Zeeland leuk en Walcheren het allerleukst. Aanvankelijk waren ze op zoek naar een huis waar ze vanuit de omgeving Utrecht, waar ze woonden, in de va kanties naar toe zouden kunnen. Marlies: ,,Het werd iets anders." Joost: ,,Sinds mijn jeugd heb ik een voor liefde voor schuren. Ik heb op Google Earth gekeken en kwam deze boerde rij tegen, aan de voorkant een geslo ten front, achter weids, vrijheid." Joost is sinds twee jaar officieel in Krommenhoeke ingeschreven en woont er permanent. Marlies: ,,De winters vind ik lastig. Sombere ak kers, die enorme stormen, aan wind moet je wennen." Joost: ,,Ik ben op gegroeid achter de boulevard in Vlis- singen. Ik vind het geweldig." Krommenhoeke woensdag 26 augustus 2020 Daniela Hooghiemstra: ,,Als kind vond ik het geweldig hier. Die jeugdherinneringen zijn ook deel van het plezier dat ik nu heb als ik hier ben." David de Buck: ,,Er zal hier niet iemand een week dood in huis lig gen." f Krommenhoeke ver scholen in het groen, je rijdt er zo aan voor bij. Joost de Weerd en Marlies van Dijk: ,,Wij proberen ons steentje bij te dragen voor de dieren." - Suzanne Jacobse Kijk op de site bij De Buurtschap /Krommenhoeke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35