Kapje voor als je in school komt!' JOL Onderzoek CDA naar stemronde verkiezing lijsttrekker Looptijd tot zomer2021 en uitsluitend voor bedrijven in nood Walcheren 'Ruis' rond verkiezing moet wereld uit, maar uitslag zal niet veranderen. Hugo de Jonge blijft winnaar. »P3 Het is de enige school in Zeeland die het verplicht heeft. Maar de leerlingen van het Lodewijk College in Terneuzen zijn er in het algemeen 'wel oké mee'. Ook rector Jan Roose draagt er een. Een fleurig rood-geel exemplaar. Dat zal hij nog wel even moeten dragen. „Ik houd er rekening mee dat het voor januari niet verandert." zeeland 2 lengd tot aan de zomer van volgend jaar en heeft daarmee een veel lan gere looptijd dan de twee voorgan gers. Zo weten getroffen bedrijven langer waar ze op kunnen rekenen, is de gedachte. Beperken Tegelijkertijd zet het kabinet stap pen om zowel de hoogte van de ver goedingen als de doelgroep te be perken. Op die manier krijgen vooral bedrijven steun die echt nog niet zonder overheidssteun kun nen, zoals in de horeca, evenemen tenbranche en cultuursector. De belangrijkste aanpassing be treft de Tijdelijke Noodmaatregel Bedrijven krijgen ook meer ruimte om overtollig personeel te kunnen ontslaan Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Nu nog is het zo dat de overheid tot 90 procent van de sala rissen in getroffen ondernemingen betaalt die minimaal 20 procent omzetverlies lijden. Vanaf 1 oktober komen alleen bedrijven met 30 pro cent omzetverlies nog voor de NOW in aanmerking. Daarnaast wordt het deel van de loonsom dat de overheid voor haar rekening neemt afgebouwd. In de plannen die tot dusver op tafel hebben gele gen, gebeurt dat stapsgewijs, van 90 procent, naar achtereenvolgens 80, 70 en 60 procent. Ook krijgen be drijven meer ruimte om overtollig personeel te ontslaan. Daarbij heeft het volledig schrappen van de veel besproken korting - ook wel be kend als de 'ontslagboete' - volgens betrokkenen de voorkeur. In het tweede pakket werd de korting nog als stok achter de deur behouden voor grotere bedrijven. Ook de andere twee reddings- boeien uit het vorige pakket keren in het derde pakket terug. Zo blijft de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo) overeind voor zzp'ers en andere zelfstandigen die door de corona crisis minder verdienen dan bij standsniveau. Fraude Bedrijven die te weinig omzet draaien om hun vaste lasten te kun nen betalen, kunnen daarnaast een beroep blijven doen op de Tege moetkoming Vaste Lasten (TVL). Wel worden de spelregels op detail niveau aangepast om fraude tegen te gaan. woensdag 26 augustus 2020 Nieuwsmedia Steunpakket minder royaal Het kabinet gaat nog tot ver in 2021 miljarden uitgeven voor een nieuw noodpakket in de co ronacrisis. Wel komen er straks minder bedrijven voor steun in aanmerking en worden de ver goedingen stap voor stap min der royaal, zo melden Haagse bronnen. Laurens Kok Den Haag Het kabinet is dichtbij overeen stemming over het noodpakket 3.0, dat op 1 oktober ingaat en mogelijk volgende week al wordt gepresen teerd. Het derde pakket wordt ver- Vandaag een onstuimige 19°C dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1