■f. S3 Google helpt werkzoekenden vacatures te vinden Trump wil omstreden Chad Wolf als minister 12 NIEUWS Joe Biden: 'Schoten gaan recht door de ziel van onze natie' Volgens Blake senior weten de art sen die Jacob Blake behandelen niet of de verlamming permanent zal zijn of slechts tij delijk is. ,,Ik wil gewoon mijn hand op mijn zoons wang leggen en hem een kus op zijn voorhoofd geven.'' Hij hoorde zondagnacht van het drama dat zijn zoon is overkomen. Eerder op de dag sprak het tweetal elkaar telefonisch omdat een van de zes kinderen van Jacob Blake ja rig was. Later werd Blake volgens zijn vader acht keer in zijn rug zijn geschoten. Enkele minuten later zag hij het filmpje dat een omstan der maakte. Daarop zijn zeven schoten te horen en is te zien hoe twee agenten met getrokken wa pen Blake volgen en een van hen de man bij zijn hemd pakt als deze zijn auto in wil stappen. Daarna schiet die agent meerder keren in de rug van de zwarte man, terwijl drie kinderen vanuit de auto toe kijken. Hoewel de politie de zaak in on derzoek heeft en de betrokken agenten voorlopig op non-actief zijn gesteld, vertellen ooggetuigen in lokale media dat agenten op een melding van een huiselijke ruzie afkwamen. Volgens Raysean White, de 22- jarige man die de schietpartij filmde, waren aanvankelijk zes tot zeven vrouwen tegen elkaar aan het schreeuwen langs de weg. Blake kwam aanrijden, stopte zijn wagen en zei tegen een van zijn zoons die buiten stond in de auto plaats te nemen. White ging daarna even weg van het raam in zijn woning. Toen hij enkele mi nuten later terugkwam en weer naar buiten keek zag hij drie poli tieagenten in een worsteling met Blake. Blake werd getaserd, kreeg klap pen en werd in bedwang gehou den. Tot hij klaarblijkelijk weer op stond en aanstalten maakte om in zijn auto te stappen. De agenten riepen naar elkaar dat Blake een mes had, maar dat heeft White, de filmer, in ieder geval nooit gezien. Ooggetuigen stellen dat Blake juist een ruzie tussen twee vrouwen wilde sussen. Blake werd in zorgelijke toe stand in het ziekenhuis opgeno men en is inmiddels geopereerd. Hij ligt op de intensive care en zal nog vaker onder het mes moeten. De gouverneur van Wisconsin, Tony Evers, zei gisteren dat er geen aanwijzingen waren dat Blake een mes of een ander wapen bij zich had, maar dat het onderzoek nog loopt. Hij veroordeelde de schiet partij en riep het door de Republi keinen gedomineerde bestuur van de staat op tot het doorvoeren van hervormingen van het politie-ap- paraat. De Democratische presi dentskandidaat Joe Biden haalde in een reactie enkele voorbeelden van recente schietpartijen waarbij zwarte mensen werden neerge schoten door agenten: ,,Deze scho ten gaan recht door de ziel van onze natie.'' Advocaat Ben Crump die Blakes familie bijstaat, zegt dat Blake 'al leen maar probeerde het goede te doen en probeerde in te grijpen bij een huiselijke ruzie'. Na het voorval braken in Ke- nosha rellen uit tegen racisme en buitensporig politiegeweld. Ook in onder meer Madison, de hoofdstad van de staat Wisconsin, New York, Washington DC en San Diego, kwam het tot protesten. De politie in Kenosha heeft traangasgranaten afgeschoten op demonstranten. Wolf is een omstreden figuur en geldt als een van de architecten van het radicale beleid gericht tegen il legale immigratie van Trumps re gering. Hij is ook een hardnekkig ij veraar voor federaal ingrijpen met eigen agenten zoals bij de ongere geldheden in Portland. De Democratische gouverneur van Oregon, Kate Brown, heeft hem ervan beschuldigd dat hij 'op een missie is om confrontaties uit te lokken voor politieke doeleinden'. Wolf zelf zegt dat hij 'de geünifor meerde patriotten' (de plaatselijke politie) wil beschermen tegen ex tremistische geweldplegers. De oppositie verwijt Wolfs mi nisterie vooral een politiek instru ment te zijn geworden om de harde lijn van Trump tegen onder meer de illegale immigratie uit te voeren. De uit het zuiden afkomstige Re publikein Wolf werd in november 2019 waarnemend minister van Binnenlandse Veiligheid. Het mi nisterie is na de bloedige aanslagen op 11 september 2001 opgericht om terrorisme te bestrijden, natuur rampen het hoofd te bieden en zich bezig te houden met cyberveilig heid. Er werken 240.000 mensen. Veel werkzoekenden beginnen hun zoektocht naar een nieuwe baan via een zoekmachine. Ook Google speelt daar vaak een rol in. Met de lancering van een nieuwe functie wil het platform het vanaf deze week ook in Nederland mogelijk maken om direct in de zoekresulta ten drie vacatures in te zien op basis van een zoekterm en te zoeken op bijvoorbeeld uren en locaties, al vóórdat ze worden doorverwezen naar een andere website. Google lanceerde al eerder soortgelijke functie met bijvoorbeeld Google Flights, om te zoeken naar vlieg tickets. Het gaat bij de vacaturefun- tie niet om een losstaande functio naliteit; wie wil zoeken kan zijn zoekterm direct op de Google start pagina intikken. ,,Advertenties staan los van de nieuwe zoekfunctionaliteit", bena drukt Martijn Bertisen, van Google Nederland. ,,Google gebruikt geen privé-gegevens, aanbevelingen op basis van zoekgeschiedenis, vaar- digheden of interesses van het indi vidu." Wel kunnen gebruikers hun zoekvoorkeuren opslaan voor een volgend bezoek en kunnen ze e-mailnotificaties instellen als ze daar behoefte aan hebben. Verschillende partners, zoals Rijksoverheid, Monsterboard, Randstad en Nationale Vacature bank hebben zich aangesloten bij het initiatief, dat openstaat voor ie dereen en al in verschillende lan den toegankelijk is. Edo Zwaan van Randstad: ,,Het draagt bij aan het vereenvoudigen naar de zoektocht van werk en dat omarmen we." Dat beaamt Sharita Boon, commercieel directeur bij DPG Recruitment (Intermediair en Nationale Vacaturebank): ,,De nieuwe zoekfunctionaliteit helpt om het proces overzichtelijker en makkelijker te maken en daarmee kunnen werkzoekenden sneller bij relevante vacatures terechtkomen." Ook voor werkgevers is het handig, stelt Boon. ,,Het leidt tot betere zichtbaarheid van vacatures en meer relevante kandidaten, waar door ze nog sneller de juiste kandi daat kunnen vinden. Een win-win- situatie." Het draagt bij aan het vereenvoudigen van zoeken naar werk. En dat omarmen we In samenwerking met MKB Neder land lanceert Google daarnaast dit najaar een trainingsprogramma waarmee ondernemers hun digi tale vaardigheden kunnen ontwik kelen. Bertisen: ,,We zien dat be drijven juist nu op zoek zijn naar informatie om de online zichtbaar heid van hun bedrijf te vergroten, bijvoorbeeld door het starten van een webshop." Google wil voor het eind van 2021 een half miljoen Nederlandse on dernemers helpen met trainingen, producten en diensten. Naast de nieuwe zoekfunctie en de trainingsmogelijkheden, maakte Google bekend dat het 8,5 miljoen euro beschikbaar stelt in de vorm van online advertentietegoeden voor mkb-bedrijven en NGO's. woensdag 26 augustus 2020 In rug geschoten Blake 'vanaf middel verlamd' De vader van Jacob Blake, de ongewapende zwarte man die zondagavond door een agent meerdere keren in zijn rug werd geschoten in Kenosha (Wiscon sin), zegt dat zijn 29-jarige zoon momenteel vanaf zijn middel verlamd is. ,,Hij heeft acht gaten in zijn lijf.'' Kees Graafland Kenosha FOTO REUTERS FOTO REUTERS WASHINGTON President Trump heeft laten weten dat de waarne mend minister van Binnenlandse Veiligheid (DHS), Chad Wolf, ge woon minister moet worden. Door de coronapandemie stijgt de werkloosheid en zijn meer mensen op zoek zijn naar een nieuwe baan. Voor Google een uitgelezen moment om hun nieuwe, gratis, zoekfunctie te lanceren waarmee het voor werkzoekenden vanaf deze week makkelijker moet worden om via de zoekmachine een baan te vinden. Marloe van der Schrier Rotterdam - Edo Zwaan, Randstad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12