Coronaproof Dweilbandfestival is op de valreep afgeblazen Kamperland en Poortvliet krijgen nieuwe landbouwroutes Wachten op rechtbank 5 Een omwonende is naar de rechter gestapt, omdat hij bang is dat het slaan van de heipalen schade zal veroorzaken aan woningen in de nabijheid van de bouwplaats. Het gaat om het plan aan de Naere- boutstraat, Heemskerkstraat, Zuid- vlietstraat, Willem Barentszstraat en Pasteurstraat. Zeg maar het ge biedje achter de voormalige (en in middels ook gesloopte) Gamma. Beveland Wonen heeft daar eerder dit jaar tientallen sterk verouderde woningen gesloopt en staat nu op het punt te beginnen met de her bouw van 65 huur- en koophuizen. Boren Een groep omwonenden is bang dat het slaan van de heipalen voor schade aan hun niet onderheide jarendertigwoningen gaat zorgen. ,,Toen een paar jaar geleden het nieuwe appartementencomplex aan het Hollandiaplein is gebouwd, is er door het heien ook al schade ontstaan'', zei omwonende Sjaak Kole onlangs. De omwonenden zien in het boren van de heipalen een betere optie, maar de corporatie liet onlangs weten daar de toege voegde waarde niet van te zien, om dat onderzoek zou hebben aange toond dat er geen schade zou moe ten ontstaan bij het slaan van de pa len. Mocht dat onverhoopt wel het geval zijn, dan wordt de schade ver goed. Dat heeft niet alle omwonenden overtuigd. Eén van hen is naar de rechter gestapt. Die behandelt don derdag een zogeheten verzoek tot voorlopige voorziening. Als dat wordt toegewezen mag er niet wor den geheid tot de 'echte rechtszaak' is geweest. Beveland Wonen - hoe wel daar nu dus niet toe gedwon gen - heeft besloten in elk geval te wachten met heien tot na de zitting van donderdag. Eigenlijk zou mor gen worden begonnen. Weinig belangstelling In de tussentijd gaat de corporatie met omwonenden in gesprek. Aan vankelijk was het de bedoeling van avond een informatiebijeenkomst te houden. Volgens een woordvoer der van Beveland Wonen zijn tweehonderd omwonenden uitge nodigd, maar hebben slechts tien mensen aangegeven aanwezig te willen zijn. Omdat de corporatie Toen het complex aan het Hollandiaplein is gebouwd, is er ook al schade ontstaan het niet zinnig vind voor een hand vol mensen een gezamenlijke bij eenkomst te beleggen, gaan mede werkers vanavond persoonlijk in gesprek met de tien bewoners. Kole - zelf uiteraard één van de mensen die heeft aangegeven aan wezig te willen zijn op de informa tieavond - laat weten dat de lage respons hem 'vies tegenvalt'. ,,Als ik de reacties op Facebook zie, hebben echt meer mensen problemen met het heien.'' De gemeente was akkoord met de vergunningaanvraag en de Veilig heidsregio Zeeland had het veilig heidsplan al goedgekeurd. Maar de drankverkoop, normaal de groot ste inkomstenbron, dreigde een kostenpost te worden. ,,Gedu- rende de dag komen tussen de 4000 en 5000 man op het festival af. Het terras zou niet groter mo gen worden dan 250 plaatsen. Daar passen niet eens alle muzikanten van de dweilbands op." Met de coronaregels moeten mensen bovendien zitten en aan De grootste inkomensbron, de drankverkoop, dreigde een kosten post te worden tafel bediend worden. ,,Daar zou den wij veel vrijwilligers voor no dig hebben en onze horecapartner extra personeel", aldus Kortlever. Tel daarbij de extra kostenposten op. ,,Het terrein moet worden af gesloten, daar moet je dus drang hekken voor huren. Ook zou er een extra sanitairwagen moeten worden gehuurd, omdat iedereen in het dorpshuis niet voldoende afstand zou kunnen houden." Entree vragen of het festival zonder horeca houden, is prak tisch lastig en zou te veel afbreuk doen aan het feestje. ,,We hopen dat het virus volgend jaar wat meer is gaan liggen." Behalve dat in 2021 het jubileum van het festi val alsnog gevierd kan worden, be staat Scheldegalm dat jaar ook 135 jaar. Hansweert heeft overigens nog wel iets anders om naar uit te zien in het laatste weekend van sep tember. Bij ongewijzigde omstan digheden wordt dan de paasker- mis ingehaald. In Kamperland is het de bedoeling dat landbouwverkeer gebruik gaat maken van de route Burgemeester de Moorweg- Campensnieuw- landweg, direct ten noorden van het dorp. Om die reden worden de kruisingen van die wegen met de Noordstraat en de drukke Ruiter- plaatweg aangepakt. In de Ruiter- plaatweg komt een plateau, en de loop van de wegen wordt hier en daar aangepast. Ook op de Stekel- dijk bij Plankendorp wordt een stuk weg verplaatst, zodat die ver der van de huizen af komt te lig gen. Andere wegen die breder wor den, zijn de Schaapskooiweg, Kruisweg, Kruisdwarsweg en Krommeweg. Daardoor wordt ook de mestsilo aan de Schaapskooi weg beter bereikbaar. Op meer dere plekken worden ook passeer- plekken gemaakt. Het werk, dat wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf Reimers- waal, begint komende week en duurt zo'n twee maanden. In die periode wordt landbouwverkeer omgeleid. Poortvliet Ook in Poortvliet is sprake van aanpassingen voor het landbouw- verkeer. De aanleg van een land- bouwroute ten zuiden van het dorp, waarover al jaren wordt ge sproken, is nu écht dichtbij. Met de aanleg van de nieuwe weg hoeven tractoren en ander landbouwverkeer niet meer over de Postweg (N286) te rijden. Ze kunnen dan op de rotonde met de Paasdijkweg naar hun 'eigen' route afslaan, die parallel loopt aan de Postweg, en aansluit op de Lage Zandweg, een paar honderd meter verderop. De passeerstroken die nu nog aan de Postweg liggen, worden weggehaald. Maar er ver andert méér. Bij een gebrek aan een fietspad moeten fietsers in de bestaande si tuatie over de Lage Zandweg rij- Om het fiets- en landbouwerkeer uit elkaar te houden, wordt in Poortvliet een nieuw, vrijliggend fietspad aangelegd den als ze westwaarts willen rich ting de Kruytenburgseweg. Om te voorkomen dat het fietsverkeer straks vermengd raakt met de landbouwvoertuigen, wordt een nieuw, vrijliggend fietspad aange legd. Dat wordt doorgetrokken tot aan de rotonde bij de Stoofstraat. Om het fietspad te kunnen aan leggen, wordt de bestaande ge luidswal afgegraven en vervangen door een geluidscherm. Ter inzage De provincie, die de landbouw- route betaalt en laat aanleggen, heeft alle gronden die het nodig heeft al in bezit. Het ontwerp-be- stemmingsplan ligt tot en met 1 oktober ter inzage. In die periode krijgen belanghebbenden de kans een zienswijze in te dienen. Uit eindelijk is het de gemeenteraad die het bestemmingsplan moet vaststellen voordat de aanleg daadwerkelijk kan beginnen. dinsdag 25 augustus 2020 Heipalen in Goes-West rusten nog In Goes-West gaan de komende paar dagen nog geen heipalen de grond in. Woningcorporatie Beveland Wonen heeft besloten de werkzaamheden uit te stellen tot na een zitting donderdag bij de rechtbank. Rob Paardekam Goes - Sjaak Kole, omwonende Hoewel muziekvereniging Scheldegalm alles voor elkaar had om er een coronaproof feestje van te maken, gaat de twintigste editie van het Dweil bandfestival in Hansweert dit jaar niet door. Het financiële ri sico is te groot. ,,Het was een moeilijke beslissing om de stek ker eruit te trekken", zegt voor zitter Jim Kortlever. Joeri Wisse Hansweert Landbouwverkeer moet zoveel mogelijk om Kamperland heen kunnen rijden, en niet erdoor heen. Dat vindt waterschap Scheldestromen, dat daarom de wegen rond het dorp beter ge schikt gaat maken voor tracto ren en andere landbouwmachi nes. Ook in Poortvliet komt er een landbouwroute. Daar wordt meteen een nieuw fietspad aan gelegd. Martijn de Koning en Michiel Bouwman Kamperland/Poortvliet Een van de voorgaande edities van het Dweilbandfestival in Hansweert. foto johanvan der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52