O 0 O fr Van Anrooij raakt Europese titel kwijt aan jonge landgenote Nabil is nieuwe voorzitter Groene Ster Vlissingen 9 Plannen voor parkoers in Zeeuws-Vlaamse gemeente Tennis Wielrennen Het balletje is gaan rollen door de eer ste editie van de Vestingcross in Hulst ruim drieënhalf jaar geleden. ,,Om de betrokkenheid onder de inwoners te vergroten, zijn we clinics rond het eve nement gaan organiseren", vertelde Marc de Haas namens Stichting Hulst voor Elkaar. ,,Dat bleek een schot in de roos te zijn, want de opkomst was mas saal." Dat zette De Haas aan het denken. ,,Ik wist dat mountainbikevereniging X- treme al met succes een dependance had opgezet in Vlissingen. Bovendien ken ik Patrick Vader en dus heb ik hem gecontacteerd om samen een soortge lijk concept voor Hulst te bedenken." Het plan voor een dependance was snel geboren. ,,Ik was meteen enthou siast", ging Vader verder. ,,Het is wel de bedoeling dat Hulst het merendeel zelf organiseert. Denk daarbij aan de trai ningen en de begeleiders. Maar natuur lijk stellen wij onze expertise en facili teiten graag beschikbaar. Zo ligt er bij voorbeeld een plan om een mountain bikeparkoers in Hulst te creëren. We hebben voldoende ervaring op dat ge bied en denken graag mee." Het gaat sneller dan De Haas had durven denken. ,,Het idee was om mountainbiketrainingen te organise ren op de Linie en wellicht af en toe in de Clingse bossen, maar hoe gaaf zou het zijn als we een eigen parkoers heb- Hulst heeft een wielercultuur en verdient onze steun ben. De plannen liggen er en zullen normaal gesproken snel omgezet wor den naar de praktijk. Dat gaat het pro ject ongetwijfeld nog een enorme boost geven." In eerste instantie richt de depen dance in Hulst zich op de jeugd, maar daar kan verandering in komen. De Haas: ,,Ik heb ook al berichten gekregen van geïnteresseerde volwassenen en die willen we zeker niet uitsluiten. De trai ningen op donderdagavond zullen ech ter in de eerste instantie voor de jeugd bedoeld zijn." Vader ziet veel potentie in de depen dance. ,,De belangstelling is op dit mo ment al groot. In Vlissingen zijn we klein begonnen, maar daar trainen nu wekelijks ook al 60 a 70 kinderen. Ik voorzie dat ook voor Hulst." En als het aan Vader ligt, blijft het daar niet bij. ,,Er is ook vanuit Tholen interesse om daar een dependance te starten. Als dat zou lukken, is het plaatje compleet en hebben we heel Zeeland gedekt. Dat zou natuurlijk fan tastisch zijn. Op die manier krijg je bij gezamenlijke activiteiten mountainbi keliefhebbers uit alle windstreken." PLOUAY Wielrenster Shirin van Anrooij uit Kapelle is gisterochtend haar Europese tijdrittitel bij de juni ores kwijtgeraakt aan een andere Nederlandse, Elise Uijen. Zelf werd ze nu vierde. Van Anrooij (18) en Uijen (net 17) golden als de topfavorietes in Plouay. De Zeeuwse had graag haar titel van 2019, veroverd in Alkmaar, geprolongeerd. Maar daar slaagde ze niet in; ze zette na 25,6 kilometer de vierde tijd neer. Ze gaf 1 minuut en 44 seconden toe. De Fran^aise Maeva Squiban (1.01) en de Itali aanse Carlotta Cipressi (1.28) zaten er nog tussen. Vrijdag is nog de wegwedstrijd. VLISSINGEN Zaalvoetbalvereniging Groene Ster Vlissingen heeft een nieuwe voorzitter gevonden. Hicham Nabil is aangesteld als de opvolger van Youssif Hamzaoui, die deze zo mer na zes jaar afscheid nam van de club. De 43-jarige Nabil is afkomstig uit Middelburg, maar woont tegenwoor dig in Vlissingen. Bij Groene Ster vormt hij nu samen met Marik Wa terman, Najim Boughmari, André Siereveld en Salim Ben Sellam het vijfkoppige bestuur. Groene Ster Vlissingen begint vol gende week vrijdag, 4 september, aan een nieuw seizoen in de eredivisie. Tegenstander is dan titelkandidaat FC Eindhoven. In april 2019 was die ploeg ook de tegenstander in de ver loren finale van de KNVB beker, in Rotterdam. dinsdag 25 augustus 2020 GO Tijdens de Ne derlands kam pioenschappen tennis voor 35- plussers, die gehouden wer den in Hilver sum, hebben diverse Zeeu wen één of meerdere titels gepakt. De uit Goes af komstige Alexander Non- nekes won in de H35 zowel het enkel- als het dubbelspel. Patrick Mar- teijn, speler van Tiola uit IJzen- dijke, zege vierde bij de 60+ in het dub bel en het ge- mengdubbel. Ria van der Meijden uit Middelburg werd eerste in het dubbelspel bij de D70. 247,8 Wielrenner Brian van Goe- them uit Philip pine rijdt van daag in Plouay, in de schaduw van het EK op de weg, de Bretagne Clas sic, een prof- koers over 247,8 kilometer. De Zeeuws Vlaming is één van de zeven starters bij Lotto-Soudal. a (0 Mountainbikeclub X-treme opent dependance in Hulst In navolging van het succes van de dependance Vlissingen opent mountainbikevereniging X-treme ook een dependance in Hulst. Di recte aanleiding is de massale op komst bij de wielerclinics rond de Vestingcross. „Hulst heeft een wie- lercultuur en verdient onze steun", aldus Patrick Vader, de voorzitter van X-treme. Job de Feijter Hulst - Patrick Vader, voorzitter X-treme Nordin Kant, één van de jongste aanwezigen bij de introductie-avond in Hulst, zit op de mountainbike die wordt vastgehouden door trainer Beau Schilders. Geheel rechts Patrick Vader, de voorzitter van X-treme. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37