7 dinsdag 25 augustus 2020 tjes voeren de boventoon. De postdui ven hoeven niet per se naar De Mikke te worden gebracht. Vaak volstaat een bakje schoon water, legt Coby aan de beller uit. ,,En als u vogelzaad wil ge ven, dan in een doos in de garage. An ders gaan ze niet meer weg. Laat ze een paar dagen aansterken. In bijna alle gevallen vinden ze dan hun weg naar huis." 10.45 uur: polyester bootje In de vijver bij De Mikke is door de medewerkers een zieke en verdrin kende duif gesignaleerd. Coby belt de brandweer. Binnen de kortste keren staat het team Stromenwijk paraat. Er is veel goede wil maar geen passend vaartuig om de duif te bereiken. Zwemmen is geen optie. ,,Daarvoor is de waterkwaliteit te slecht." De brandweer schakelt door naar de ge meente voor de maritieme oplossing. Het wensenlijstje van Coby is weer een beetje langer. ,,We zouden hier zelf een polyester bootje moeten heb ben." 11.15 uur: leven en dood Tijd voor een rondje door de opvang. Voor Coby het moment om te kijken hoe haar vogels het doen. De gluur- muur springt in het oog. Daarachter bevindt zich het zeevogelbassin. Overal zitten kijkgaten, ook voor de jongsten. Vanwege corona zijn er al lang geen rondleidingen voor scholen en andere bezoekers meer. Covid-19 heeft voorlopig ook een eind gemaakt aan de externe activiteiten van Coby. ,,Ik gaf regelmatig presentaties op scholen, in verzorgingshuizen of bij vrouwengroepen." Een mantel meeuw stapt rond met een gebroken vleugel in blauwe tape. ,,We wachten tot de breuk is aangegroeid en hij weer kan vliegen." Verderop een mooie kerkuil, drie jonge torenvalken die op krachten komen en trippelende sterns. In de kraamkamer zijn Amy en Domino bezig met nog meer jong grut. Natuurlijk lukt het niet altijd om de vogels er bovenop te krijgen. Coby heeft leren relativeren. ,,In de beginja ren hier dacht ik dat ik de hele wereld In de beginjaren hier dacht ik dat ik de hele wereld kon redden - Coby Louwerse kon redden." Ondertussen weet ze dat de werkelijkheid anders is. ,,Maar als het niet anders kan, is het beëindigen van leven ook dierenliefde." Coby moet vaak beslissen over leven en dood. Het blijven zware momenten. ,,Zeker als een ransuil je aankijkt met die grote ogen en mooie wimpers." 11.45 uur: hartverscheurend Aan de poort geven vader Conno en zoon Ruben de Vos uit Middelburg een postduif af. ,,Zat bij ons in de tuin, onder de loungebank. De kat had er al een grote belangstelling voor." De lij nen vanuit De Mikke met de Neder landse Postduiven Organisatie zijn kort. ,,Via de ring kunnen we de eige naar vinden." Coby gaat weer wat jong spul voeren. Ondertussen buigen Amy en Domino zich over een zieke egel. Een hartverscheurend tafereel, met krioelende maden rond het kopje. ,,Het beestje moet verschrikkelijk veel pijn hebben." De meiden doen profes sioneel hun werk. Ze weten dat het beestje niet te redden is. „Wennen doet het nooit." 13.00 uur: tot laat bereikbaar Coby heeft een afspraak met een zieke medewerker. Het re-integratietraject heeft nog tijd nodig. Na het gesprek gaat Coby naar huis. Om op gezette tijden voedsel in vogelbekjes te stop pen. De telefoon blijft gaan. Tussen door administratie bijwerken en mail checken. Allerlei lopende zaken. „Zo als voer en medicijnen bestellen. En nog contacten met de dierenarts." Fondswerving is voor Coby een be langrijke taak en loopt als een rode draad door de dagen. De Mikke is af hankelijk van subsidies, giften en do naties. Crowdfunding heeft pas weer voor wat extra financiële ruimte ge zorgd. Spannend blijft de boekhou ding altijd. Coby blijft de rest van de dag beschikbaar als achterwacht voor het team op De Mikke. ,,Als ze vragen hebben, mogen ze me altijd bellen." De opvang is ook 's avonds open, tot 21.00 uur. ,,Tot die tijd staat mijn tele foon doorgeschakeld." GÖTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35