Slippertje van koninklijk paar Mammoetbotten bij Nieuwe Sluis ontdekt Voorronde Kunstbende vanuit huis te volgen Oma 2 KOGELBRIEF ERIC VERVAETA Vaste inbeller Eric Vervaet van Zegt U Het Maarkreeg een kogelbrief met de boodschap niet meer te bellen. Hij is boos. Commentaar is het onverstandig dat koning Willem-Alexander en koningin Maxima zich laten fotograferen, terwijl zij duidelijk te weinig afstand houden tot een Griekse restauranthouder? Of is het zo'n momentje dat we allemaal wel eens hebben en moeten we er niet moeilijk over doen? Binnenkort staan de koning en de koningin weer strak in het pak voor de camera's en doen zij weer precies wat van hen wordt verwacht. Dus zand erover? Zo simpel is het niet. Want het werk van het koninklijk paar is eerst en vooral een zo goed mogelijke beeldvorming. Willem-Alexander en Maxima hebben recht op privacy, maar die is weg zodra een privéfotootje in de media komt. Dus is het zaak dat niet te laten gebeuren of beter, consequent afstand te houden. Want nu ziet iedereen toch het staatshoofd en zijn vrouw, geen willekeurig echtpaar dat het niet zo nauw neemt met de coronaregels. Willem-Alexander en Maxima hebben pech met dit slippertje. Het komt precies op het verkeerde moment, juist nu overheden over de hele wereld hun burgers maar moeilijk gemotiveerd kunnen houden in de aanpak van het coronavirus. Gelukkig heeft het koninklijk paar veel krediet. Hun populariteit zal niet ineens kelderen nu zij geen onberispelijk voorbeeld zijn. Veel Nederlanders zullen het wel begrijpen. De strijd tegen het virus is mensenwerk. We maken er het beste van. Met vallen en op staan. Dit geldt ook voor de monarchie. Ook al is het Griekse fotootje privé, zodra het uitlekt ziet iedereen toch de koning en de koningin Botresten van een wolharige mam moet, een wolharige neushoorn en een steppenwisent (bizon) kwamen uit de grond in Terneuzen. ,,Het is een leuke vondst en in de ogen van deskundigen ook bijzonder", zegt omgevingsmanager Harm Verbeek van opdrachtgever Vlaams-Neder landse Scheldecommissie (VNSC). In het voorjaar werden de botres ten boven water gehaald bij het ont graven van het buitenhoofd van de Nieuwe Sluis. Het buitenhoofd is het gedeelte waar de deuren en de brug komen, aan de kant van de Westerschelde. Er wordt tot 22 me- ALMANAK Benthe, een lief meisje van twee jaar, is er druk mee bezig om zindelijk te worden. Op bezoek bij oma gaat oma even naar het toilet. Benthe stapt, na enig nadenken, par mantig de gang op en tuurt even naar de dichte deur van het toilet. ter onder Normaal Amsterdams Peil (NAP) gegraven en zand wordt ge zeefd om de brokstukken eruit te halen. Walvis Rond 18 meter onder NAP kwamen de botdelen naar boven. Die werden de afgelopen tijd onderzocht. De werkgroep Geologie van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en een archeoloog van Erfgoed Zeeland, namens de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed, bekeken de bijzondere vondsten. Zo zijn er twee slagtanden van een mammoet, de eerste wervel van een wervelkolom en de kies van een kleine mammoet gevonden. Ook werden er botten van verschillende zeezoogdieren gevonden, zoals een walvis en een dolfijn. Een aantal botresten wordt naar de Rijksuniversiteit van Groningen gebracht voor verder onderzoek. Dan neemt ze een besluit. Ze klopt op de deur en roept: ,,Oma, ben je daar?" Oma zegt door de gesloten deur: ,,Ja, wat is er?" Benthe roept vervolgens te vreden terug: ,,Oma plasje doen? Goed zo hoor oma." Volgende stap voor Hof te Zandeplein Komisch drama sluit FbtS af KAPELLE Buitenzwembad definitief dicht Vrijdag kreeg de 61-jarige Eric Ver- vaet uit Vogelwaarde een kogel brief. De anonieme afzender drukt hem daarin op het hart niet meer te bellen naar Zegt U Het Maar, een deel van het radioprogramma Zee land Komt Thuis van Omroep Zee land. Vervaet is ontdaan en boos te gelijk. ,,Een kogelbrief omdat je je mening op de radio geeft? Dat gaat alle perken te buiten." Vervaet is één van de vaste bellers naar Zegt U Het Maar, waarin Zeeu wen kunnen reageren op het nieuws. Hij neemt het op voor boe ren, bouwvakkers en ander groepen die in zijn ogen in de verdrukking raken. Ook is hij bekend van het ac- Het vervelende is dat je tegen een onzichtbare vijand staat tiecomité Red Onze Polders, die strijd voerde tegen de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. ,,Ik kom van Westdorpe. In mijn borstkas klopt een boerenhart." Handschoenen Vrijdag zat er een merkwaardige brief bij de post. ,,Ik voelde al dat er iets in zat. Daarom heb ik meteen handschoenen aangetrokken. Het bleek een kogel, een 5 mm-patroon van het type Flobert. Er zit een oogje aan, zodat je de kogel aan een kettinkje kunt bevestigen. Van wie? Er staat geen afzender op." De schrik sloeg hem om het hart. Hij heeft afgelopen weekend aan gifte gedaan bij de politie. Die heeft de zaak in onderzoek. Vervaet voelt zich serieus bedreigd, maar hij heeft werkelijk geen idee waarom hij de kogelbrief heeft gekregen. ,,Ik heb in mijn reacties op Omroep Zeeland-radio geen mensen bele digd of geïntimideerd. Ja, hooguit heb ik het een keer over 'groene rakkers'. Zo erg lijkt me dat niet. Ik geef mijn mening over zaken. Dat mag dus kennelijk niet meer in Ne derland? Dus ik weet niet uit welke hoek dit komt. Wat ik wel weet, is dat als je dit rauw op je dak krijgt, je hele weekend naar de kloten is." Vervaet heeft besloten voorlopig niet te bellen naar Zegt U Het Maar. Ook op advies van goede vrienden om hem heen. ,,In feite word je monddood gemaakt." Zelf wil hij eerst en vooral zijn vrouw bescher men. Het is namelijk niet de eerste keer dat Vervaet doelwit is. In 2017 werd hij f/ twee keer bedreigd en belaagd. Eén keer gooide iemand een vuurwerkbom door de brievenbus. ,,Zo'n vuurwerkbom is haast zo zwaar als een handgranaat. Geluk kig bleven we ongedeerd. We had den wel meer dan 5000 euro schade. De hele buurt was in rep en roer. Wij ook natuurlijk. Het verve lende is dat je - ook nu weer - tegen een onzichtbare vijand staat. Ik kan je zeggen: van binnen kolk ik! Wat me wel goed doet, zijn de vele steunbetuigingen op sociale media. Ik ga nu even met een vriend de polder in om mijn zinnen te verzet ten." Ondanks het coronavirus gaat de Kunstbende dit jaar door. In het Scheldetheater in Terneuzen wordt zaterdag 5 en zondag 6 september de Zeeuwse voorronde gehouden. De deelnemers aan de talenten jacht mogen maar beperkt eigen pu bliek meenemen. Alle andere be langstellenden kunnen via een live- stream (kunstbende.nl/zeeland- live) vanuit huis meekijken. In totaal 55 Zeeuwse jongeren strijden om een plaats in de lande lijke finale. Op zaterdag komen de deelnemers in de categorieën Expo (14.00-15.00 uur), Film (15.45-16.45 uur) en Muziek DJ (19.00-22.00 uur) aan bod. Zondag volgen tussen 14.30 en 18.00 uur de kandidaten in de categorieën Dans, Taal en Thea ter. Vakjury Aan het eind van elk programma onderdeel maakt de vakjury bekend wie doorgaat naar het Young Crea tors Festival. Dat wordt op 7 en 8 no vember gehouden in de Westergas in Amsterdam. Tijdens de Zeeuwse voorronde zijn er per categorie drie juryleden, zowel professionals als oud-win naars van de Kunstbende. Kevin van Gorkom, Steffen Brinkhaus en Evita de Roode verzorgen de presentatie. dinsdag 25 augustus 2020 II De plek waar in Terneuzen aan de Nieuwe Sluis gewerkt wordt, is een prehistorische schatka mer. Er zijn in de grond botres- ten van mammoeten gevonden. Sophie Stockman Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl KLOOSTERZANDE De metamorfose van het Hof te Zandeplein in Kloosterzande is in volle gang. Er wordt deze week gewerkt op de krui sing met de President Rooseveltstraat. De voormalige bedrijfs gebouwen van land- bouwmechanisatiebedrijf Weemaes en drie wonin gen werden eerder ge sloopt. De volgende stap is sanering van de bodem, omdat er vroeger een tankstation stond. Daarvoor moet deze week eerst de water- en gasleiding worden ver plaatst. Het plein is ge sloten voor verkeer, be stemmingsverkeer kan wel terecht. VLISSINGEN The Singing Club is geko zen als slotfilm van de ko mende editie van Film by the Sea. Het is een ko misch drama over vriend schap, familie en de kracht van muziek, met in de hoofdrollen Kristin Scott Thomas en Sharon Horgan. De regisseur is Peter Cattaneo, vooral bekend van The Full Monty (1997). The Sin ging Club draait zater dagavond 19 september in zeven zalen van bios coop CineCity in Vlissin- gen. Pas vanaf begin no vember is de film elders in Nederland te zien. Film by the Sea begint op 11 september. Het buitenbad van Op- tisport Sportcentrum Groene Woud in Kapelle gaat morgen definitief dicht. Kinderen kunnen van 14.15 tot 16.30 uur voor de laatste keer komen springen, spette ren en plonzen voor 1 euro. Tegen 15.30 uur komt wethouder Jon Herselman (en de kin derburgemeester) nog een bommetje springen ter afsluiting. Alle kinde ren mogen ook hun kun sten laten zien. Ze mogen meedoen met spelletjes in het binnen- en buitenbad. Bij slecht weer beginnen de activi teiten in het binnenbad. 'Ik word Frank Balkenende Vogelwaarde - Eric Vervaet Rolf Bosboom Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30