ers en maak kans op een van deze prijzen. Ga naar pzc.nl/wielerspel 23 'Kies niet te veel sprinters en vergeet die Colombiaan niet!' 'Dumoulin wint de Tour, Porte kan verrassen' TOUR WIELERSPEL v. Maurits Lammertink: Rob Harmeling: Richie Porte, Bauke Mollema, Warren Barguil, Rigoberto Uran en Miguel Angel López. Die laat ste is misschien wel de meest verrassende afwezige in zijn team. „Te wisselvallig." Wel in zijn ploeg: Julian Alaphi- lippe. „In de eerste week liggen er veel kansen voor hem." Sprinters die hij adviseert: Peter Sagan, Sam Bennett, Caleb Ewan, Elia Viviani, Giacomo Niz- zolo en Alexander Kristoff. „En ik zou bijna vergeten dat 'onze' sprinter Cees Bol naar de Tour gaat! Die mag wellicht toch ook niet ontbreken." Rustdagprjjs 8t/m 10e pr'J* wahoo dinsdag 25 augustus 2020 PC Hij is voor veel deelnemers aan Tourpoules een renner die je nooit (meer) kiest: Richie Porte. De Australiër staat bekend als een renner die vaak valt. Maar Rob Harmeling (55) heeft een dringend advies: „Kies hem dit jaar maar wel." Het wordt een Tour die 'alle kanten op kan gaan', zegt Harmeling, ana lyticus voor NOS De Avondetappe en een van de wielerkenners op wie deelnemers aan de Lezerstour kunnen bouwen. „Zelf was ik eens geblesseerd aan het begin van het seizoen. Na mijn herstel adviseerde een goede Russische arts dat ik bij mijn eer ste rittenkoers al na één etappe af moest stappen. De volgende koers mocht ik iets meer ritten rijden, de wedstrijd daarna nog meer. Ik dacht: ik kan toch wel pakweg vijf dagen op rij fietsen?! Maar die arts zei: 'Rob, als iedereen meteen de Tour de France gaat rijden, dan haalt niemand de finish'. In exact zo'n tijd leven we nu. Het seizoen begint net! En ze fietsen straks niet vijf dagen op rij, maar drie weken!" Primoz Roglic topfavoriet? Om bo vengenoemde reden vindt Harme ling juist van niet. „Die gaat in het begin goed zijn. Maar Dumoulin FOTO BERT KAMP wint uiteindelijk de Tour. Die is fy siek zó sterk. Sterker dan Roglic." Titelverdediger Egan Bernal en diens teamgenoot Richard Cara- paz ziet hij respectievelijk als tweede en derde eindigen. „En weet je wie kan verrassen? Richie Porte. Da's een renner die zo kan doorstoten naar een tweede of derde plek." En daarvan zijn er vol gens hem niet zo veel. Grote namen die je niet moet kie zen? „Van Rigoberto Uran ver wacht ik niet veel. En op Mikel Landa kun je geen peil trekken. Nairo Quintana gaat wél goed zijn." Cees Bol? 'In je ploeg zetten!' In de sprintetappes voorzien veel wielerkenners een tweestrijd tus sen Sam Bennett en Caleb Ewan. Harmeling deelt die mening. „Daar legt onze landgenoot Cees Bol het tegen af. Maar tóch zou ik hem in je ploeg zetten. Zijn hele ploeg rijdt voor hem. En hij is sterk. Dat komt goed van pas op dit par cours, waar bijna geen rit vlak is." Hij betitelde vorig jaar Adam Yates en Romain Bardet als fa vorieten. Beiden vielen min of meer door de mand. Maar Mau rits Lammertink adviseerde óók de toen nog relatief onbekende Emanuel Buchmann in je Lezers- tourploeg op te nemen. Een gou den tip: de Duitser werd vierde. Dit jaar ziet Lammertink een nieuwe ster opstaan. De coureur van Circus Wanty Go- bert, zelf herstellende van een sleutelbeenbreuk, heeft het par cours van de komende Tour de France goed bestudeerd. „Veel klimwerk. Met mogelijk in de laat ste week, als het klassement 'in elkaar is gevallen', kansen voor de aanvallers." Qua balans voor je Lezerstourploeg betekent dat in zijn ogen: „Tien klassements mannen, zes sprinters en vier aanvallers." Vijftal van sterkste blokken Hij adviseert vijf mannen van de twee sterkste blokken - Jumbo- Visma en Ineos - in je team op te nemen: Primoz Roglic, Tom Du moulin, Egan Bernal, Richard Ca- rapaz. „En ik denk aan Pavel Siva- kov, die was in de Dauphiné (de recente generale voor de Tour, red.) heel goed in orde." Volgens hem zijn de renners van deze twee teams in het voordeel ten opzichte van klassementsren ners die alleen kopman in hun ploeg zijn. Omdat Jumbo-Visma en Ineos volgens hem zó goed zijn dat hun kopmannen in zware bergetappes in ideale positie en zonder zelf al te veel werk te hebben verricht, worden 'afgezet' aan de voet van een col. En met meerdere kopmannen in een ploeg, is er altijd eentje die een demarrage van een concurrent kan counteren. Wel Landa, geen López Toch ziet hij twee renners van an dere teams in de buurt komen: „Tadej Pogacar en Thibaut Pinot. Die laatste was vorig jaar heel goed, misschien wel beter dan eindwinnaar Bernal. Tot hij ge blesseerd raakte. Dat is meteen zijn makke. Hij rijdt lang niet elke grote ronde uit. Ik heb hem zelfs in een bergetappe in de Giro d'Italia een keer ingehaald, toen zakte hij door het ijs." Met Buchmann (net op tijd terug na zware val), Mikel Landa en Nairo Quintana komt hij aan tien klimmers. „Landa kan evengoed tegenvallen. Hem overkomt altijd iets. Dan valt ie in de aanloop naar een grote ronde. Maar nu is hij nog niets tegengekomen." Allemaal niet in zijn eigen be oogde twintigtal: Bardet, Yates, FOTO EMIEL MUIJDERMAN Verrassing Maar wie is dan die nieuwe ster die 'we' allemaal moeten kiezen? „Sergio Higuita uit Colombia! Hij stond dit jaar al op het podium in Parijs-Nice en kan goed punchen, vooraan eindigen in een lastige etappe." En renner nummer twin tig? „Daar ben ik nog niet over uit. Hoewel, misschien Daniel Felipe Martinez. Die won de Dauphiné..." EVELD SPOfiTVt" LAKl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23