UEFA wil helderheid quarantaineregels rond de interlands wat ze pakken kan 21 oase van rust vergeleken met andere trainers cordkampioen. Tussen 1985 en 1990 speelde Flick bijna 140 duels voor Bayern, waaronder ook de Europa cup I finale in 1987 tegen FC Porto. Zijn geheim als hoofdtrainer? ,,Flick volgt de logische structuren in voetbal'', zegt de Nederlander Marcel Lucassen. Lucassen is een 58-jarige Limburger die jarenlang net als Flick bij de Duitse bond werkte. In zijn rol als coach van de coaches hielp hij Flick met het stu ren van diens gedachten over voet bal en het trainbaar maken van een speelstijl. Ook later, toen Lucassen naar Arsenal verkaste, de club waarvoor hij nu werkt, bleef het contact. In de uren voor de CL-fi- nale vertelde Lucassen zondag over hun gesprekken bij het radiopro gramma Langs de lijn. ,,Heel be langrijk is dat een coach zichzelf be grijpt. Hij moet helder hebben hoe hij met spelers die hem ter beschik king staan wil aanvallen, verdedi gen en omschakelen. Als dat helder is, moet je het als coach omzetten in voetbaltaal. Zodat ook spelers be grijpen wat je wilt. Voetbal is geen coachsport, het is een spelerssport. In feite moeten spelers jouw rol overnemen op het veld. Dat ze zelf beslissingen nemen en met oplos singen komen bij problemen. Zodat een zelfregulerend team ontstaat.'' DSt kreeg Flick voor elkaar dit seizoen bij Bayern. Een ploeg van losse bv-tjes werd onder hem een voetbalmachine die 33 van de 36 wedstrijden sinds november won. Het eerste wat Flick deed na die 5-1 afgang tegen Frankfurt was het middenveld veranderen. Hij bracht Thomas Müller terug in de basis en maakte hem belangrijk in een drie hoek met Joshua Kimmich en Leon Goretzka. De terugkeer van Müller herstelde bovendien de automatis men in het aanvalsspel met spits Robert Lewandowski. „Thomas Müller is mijn rechterhand'', zei Flick meteen in zijn eerste weken. Een beetje mazzel had de nieuwe trainer ook. Door blessures achterin haalde Flick noodgedwongen linksback David Alaba naar het cen trum. Daardoor beleefde de tiener Alphonso Davies als offensieve back zijn doorbraak. Om zijn nieuwe defensie te ontlasten koos Flick letterlijk voor de aanval als be ste verdediging. In Der Kicker kreeg Flick gisteren lof van een iconische oud-trainer van Bayern, Ottmar Hitzfeld. Hij blijft altijd rustig en zakelijk, gaat uit van een vast elftal en houdt ook de nummers 14 tot 23 betrokken bij het team'', aldus Hitzfeld. In feite zijn de interlands in sep tember voor de Nations League voor alle overheden in Europa dé sportwedstrijden die straks de grootste krachtproef opleveren als het gaat om zo behoedzaam mo gelijk om te gaan met de corona maatregelen. Zonder dat daar weer hele competities voor moe ten worden geschrapt. Ga maar na: Oranje speelt bij voorbeeld tegen Polen en Italië en heeft behoorlijk wat internatio nals die uit verschillende landen komen aanvliegen. De landen waar de internationals spelen die in de voorselectie zijn opgeno men, hebben allemaal een geel en oranje reisadvies, maar elk land gaat specifiek om met de corona maatregelen. Zo moeten Virgil van Dijk en Georginio Wijnal- dum strikt genomen veertien da gen in thuisquarantaine als zij te rugkomen in Liverpool na de ge speelde interlands in Nederland, terwijl hun club dan aan de Pre mier League gaat beginnen. Over heen en weer vliegen gesproken: Van Dijk en Wijnaldum zijn met Liverpool nu nog in Oostenrijk ter voorbereiding op het seizoen. Overzichtelijk Wat dat betreft was het uitspelen van de Europacuptoernooien de afgelopen weken een koud kunstje. Met wedstrijden in slechts twee stadions in twee lan den was het voor zowel de UEFA, de clubs als de overheden in de betrokken landen uiterst over- zichtelijk. Maar als Frenkie de Jong uit het oranje gebied Barce lona (oranje staat voor een dage lijks leven dat ontwricht is) in september op Schiphol landt, wordt hij geacht om tien dagen in quarantaine te gaan in Nederland. Dat geldt ook voor bijvoorbeeld Kevin Strootman die net in het stukje Frankrijk woont (Mar seille) dat oranje is. Ook voor Ryan Babel (Turkije) en Tony Vil- hena (Rusland) wordt het reizen moeilijk gemaakt. En dan spelen de Oranje-inter nationals maar in acht verschil lende landen. Tegenstander Polen heeft ook internationals uit de Verenigde Staten, Oekraïne, Ka- zachstan en Kroatië. Of neem de Noorse internationals van AZ. Fredrik Midtsj0 en Jonas Svensson moeten in principe tien dagen in strikte thuisquarantaine als ze in Noorwegen aankomen voor de in terlands tegen Oostenrijk en Noord-Ierland, omdat ze uit Ne derland komen, waar de corona besmettingen zijn toegenomen. Maar zo ver hoeft het niet te ko men als het ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport de aanvraag voor een uitzondering op de quarantainemaatregelen honoreert. De KNVB is niet het enige land dat zo'n verzoek deed. De UEFA raadde alle bonden aan om zo'n verzoek in te dienen. men." Het is de kracht van Van der Breggen. Mentaal is ze onverstoor baar. Voormalig wereldkampioene El len van Dijk verloor in het eerste gedeelte al zestien seconden op de soepel draaiende Van der Breggen. Daar kwamen nog eens vijftien tel len bovenop aan de finish. Het brons was uiteindelijk voor de Zwitserse Marlen Reusser, die meer dan een halve tijdrit meeliftte met de na haar gestarte Van der Breg- gen. Van een afscheidstournee wil Van der Breggen niet spreken. ,,Als dat wel zo was, ben ik hem wel goed begonnen", lacht ze. ,,Aan uitbollen heb ik nooit gedacht. Ik heb altijd gezegd dat ik vol door wil gaan tot de Olympische Spelen in 2021 in Tokio. Daar wil ik zo goed zijn, zo als ik nog nooit ben geweest. Daarna zal het lastiger zijn om de motivatie vast te houden. Ik merk dat ik na al die jaren van topsport toe ben aan wat anders. Dat neemt niet weg dat ik tot dan alles er uit wil halen." Vandaag rijdt ze de GP Plouay. ,,Het WK is een volgend groot doel. Het is alleen de vraag of die nog ge reden wordt. Zoals alles onzeker is. Dus is het nu voor mij rijden wat je rijden kunt", aldus een tevreden Van der Breggen. dinsdag 25 augustus 2020 De UEFA wil vandaag van alle bonden weten of voor de voet ballers die in september over het hele continent uitvliegen voor interlands, een topspor tuitzondering geldt en zij niet in quarantaine hoeven als zij in hun vaderland aankomen. Ook de KNVB heeft een verzoek in gediend bij het ministerie van VWS. Nik Kok Rotterdam Oranje-verdediger Virgil van Dijk. FOTO BSR AGENCY Van der Breggen stond weer op de hoogste trede van het po dium. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21