Anna van der Breggen pakt Succesvolle coach van Bayern München een 20 Niet Pep Guardiola, Antonio Conte, Diego Simeone of José Mourinho is dé trainer van dit gekke voetbalseizoen. Dat is Hansi Flick. De Duitser die op bijzondere wijze op zijn plek kwam bij Bayern München. En Europa veroverde. Kort 'VeeKay' raakt monteurs Ruim zestig van de tweehonderd rondes kon Indy 500-debutant Rinus van Kalmthout zondagavond met de besten mee. Tot de tweede pitstop. 'VeeKay' (19, foto) remde iets te hard, blokkeerde zijn voorwiel en raakte zijn eigen monteurs. Uit eindelijk finishte de Noord-Hollander, als vierde gestart, als twintigste. ,,Die pitstop was dom. Ik vind het heel naar dat ik mon teurs heb geraakt. Die mannen werken dag en nacht voor me. Gelukkig gaat het naar omstandigheden goed met ze. Ik heb één grote fout gemaakt.'' Alaphilippe troef in de Tour De Fransman Julian Alaphilippe (28, foto) en de Ierse sprinter Sam Bennett zijn de troeven van de Belgische wielerploeg De- ceuninck - Quick-Step voor de komende Tour. Alaphilippe was vorig jaar smaakma ker met twee etappezeges en veertien dagen drager van de gele trui. Wielerploeg UAE Team Emirates gaat met twee kopmannen naar de Tour: debutant Tadej Pogacar en de ervaren Fabio Aru. De 21-jarige Pogacar boekte vorig jaar drie ritzeges in de Ronde van Spanje en eindigde als derde in het klas sement. Bora-hansgrohe neemt Maximilian Schachmann alsnog mee naar de Tour. Zijn deelname was onzeker na een sleutelben- breuk. Rus laat kans op stunt liggen Arantxa Rus heeft in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Cincinnati, dat door de coronacrisis in New York wordt afge werkt, net niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlandse kwam op de beslissende momenten tekort tegen de negen jaar oudere Serena Williams, die als derde is geplaatst. De 23-voudig grandslam- kampioene kreeg de overwinning aller minst cadeau. De Amerikaanse oudge diende, nu de nummer 9 van de wereld, kon pas na 2 uur en 48 minuten haar taaie oppo- nente uitschakelen: 7-6 (6) 3-6 7-6 (0). Rus speelde op de WTA Tour pas één keer tegen Serena Williams. Dat was in 2018 in de eer ste ronde op Wimbledon. Rus verloor toen. Quote van de dag 'We moeten de transferperiode gebruiken om de selectie breder en sterker te maken.' Nieuwe doelman voor PSV Pliskova al na één ronde exit In de nagalm op de Champions League-finale kwam gisteren een filmpje uit de boezem van Bayern München online. Clubbaas Karl- Heinz Rummenigge spreekt bij het traditionele feestbanket na de ge wonnen finale zijn trainer toe. 'Du hast ein Wansinnjob gemacht', zegt Rummenigge tegen Hansi Flick. En drukt hem vaderlijk tegen de borst. Flick weet niet hoe te reageren. Hij staat erbij als de verlegen basis schoolleerling die net honderduit is gecomplimenteerd voor zijn hoofd rol in de eindmusical van groep 8. Terwijl Flick zondagavond de Treble completeerde, het drieluik van nationale titel, beker en de Champions League. Als pas de ne gende trainer in de voetbalhistorie. Bayern München is dé club van dit gekke voetbaljaar geworden. En Hans-Dieter 'Hansi' Flick dé coach. Op een bijzondere manier kwam hij op zijn plek bij Bayern, dat in no vember vierde stond in de Bundes- liga en net met 5-1 was geslacht door Eintracht Frankfurt. Daarna veroverde de doorgeschoven assis tent met dezelfde selectie Europa. Hoe? Door bovenal heel normaal te doen. Hoe Flick zondagavond coachte tegen PSG, zijn rust en kalmte, dat contrasteerde in alles met het zenuwpezengedoe van Antonio Conte en Julen Lopetegui twee dagen eerder in de EL-finale. Flick is ook een ijskonijn vergeleken bij Pep Guardiola of Diego Sime- one. Luwte Hoewel het grote publiek de 55-ja- rige voormalige middenvelder nu pas leert kennen, was hij in de voet balwereld al langer gerespecteerd. Als een uitstekende veldtrainer die zijn werk deed in de luwte naast een charismatische hoofdcoach. Dat was jarenlang Joachim Löw. Flick vormde met hem een duo bij de Duitse nationale ploeg. Tussen 2006 en 2014 bouwden ze aan een team dat in 2008 de EK-finale ver loor van Spanje. Daarna aangevuld met jonge gasten zoals Thomas Müller in 2010 derde werd op het WK. En daarna wereldkampioen in Brazilië in 2014. Na die gouden mis sie werd Flick sportdirecteur bij de Duitse voetbalbond DFB. In 2017 stopte hij. ,,Omdat ik het tijd vind om meer aandacht aan mijn gezin te besteden,'' zei hij. Pas vorig jaar begon het weer te kriebelen en accepteerde Flick het aanbod van Bayern om terug te ke ren als assistent-coach. Er was toen 29 jaar verstreken sinds zijn af scheid als speler bij de Duitse re- Afgelopen zaterdag de eerste natio nale titel op de weg. Gisteren in Plouay de nieuwe Europese kampi oene in de tijdrit. Alsof Anna van der Breggen er mee wil zeggen dat de concurrentie er niet vanuit mag gaan dat de Olympisch kampioene van plan is rustig uit te bollen naar het mo- ment dat ze eind 2021 de fiets aan de wilgen hangt. Naar het moment dat ze bij Boels-Dolmans (volgend jaar SD Worx) overstapt in de ploegleiderswagen. ,,Ik kijk altijd wat er nog te verbeteren valt", luidt het adagio van de 30-jarige veel- kunner uit Zwolle, die met Olym pisch goud (2016), een wereldtitel op de weg (2018), vijf keer winst in de Waalse Pijl en zeges in de Ronde van Vlaanderen, Luik Bastenaken Luik (2x), Amstel Gold Race en Strade Bianche toch al een aardige erelijst bij elkaar heeft gefietst. ,,In het tij drij den zat ik er op het WK en EK altijd dicht bij, maar na zilveren plakken wil je ook wel een keer eer ste worden. Dit jaar heb ik me daarom vooral gefocust op de tijd- rit. In de Covid-periode had ik er mooi de tijd voor. Fijn dat al het harde werken zich nu ook heeft uit betaald", zei Van der Bruggen nadat ze in het Bretonse land haar voor malige ploeggenote Ellen van Dijk van een vijfde Europese titel had weten af te houden. Camper En dat terwijl ze zaterdagavond na het winnen van het Nederlands kampioenschap in de camper van haar ouders nog de lange reis naar Plouay had gemaakt om daar zon dag in de auto het parkoers nog even te kunnen verkennen. ,,De ploeg wilde dat ik ook het NK zou rijden. Dan doe ik dat. Ook al was ik zelf liever eerder naar hier geko- dinsdag 25 augustus 2020 GO AUTOSPORT WIELRENNEN TENNIS —PSG-trainer Thomas Tuchel VOETBAL RB-Leipzig doelman Yvon Mvogo (26, foto) is bijna rond met PSV. De goalie was gisteren in Eindhoven om de medi sche keuring te ondergaan. De bedoeling is dat hij voor twee jaar wordt ge huurd. Hij moet bij PSV de strijd aan gaan met Lars Unner- stall en Jeroen Zoet. TENNIS Het toernooi van Cincinnati is zijn twee hoogstge- plaatste speelsters kwijt al kwijt. De nummer 1, de Tsjechi sche Karolina Pliskova (foto) verloor haar ope ningspartij van Veronika Koederme- tova. De als tweede inge schaalde Amerikaanse Sofia Kenin verloor van Alize Cornet. O a 0) Flick is vooral heel erg normaal Maarten Wijffels Rotterdam i ill Bayern-trainer Hansi Flick (met beker) viert feest na de zege op PSG. foto bsr agency Anna van der Breggen kondigde in mei haar afscheid aan. Eind 2021 stopt de Olympische kam pioene ermee. Tot die tijd pakt ze wat ze nog pakken kan. Zoals gisteren de Europese titel tijdrij den. Ad Pertijs Rotterdam/Plouay

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20