'Jij bent goud waard' spekt de kas van diverse goede doelen II 5 REUZENRAD VERLENGING VAN HET SEIZOEN Al ver voordat je de jachthaven bereikt, heb je hem al opgemerkt. Het reuzenrad dat sinds zaterdag in Cadzand- Bad staat. Het is een van de acties van het Toeristisch Ondernemers Platform (TOP) Cadzand om het seizoen in de West- Zeeuws-Vlaamse badplaats te verlengen. Wat te doen in Cad- zand-Bad als het geen strandweer is? Martijn An derson, voorzitter van TOP Cadzand, heeft de vraag net gesteld als een enorme plens bui losbarst. Mede daarom heeft de ondernemersvereniging het initiatief voor het reuzenrad geno men. ,,Ook als de zon niet schijnt, kun je in Cadzand een compleet dagje uit beleven. Hopelijk is het reuzenrad een extra reden om ook eens vanuit Vlissingen te komen, via de boot naar Breskens. Je kunt er met het hele gezin van genieten, als je tenminste geen hoogtevrees hebt." In het rad kunnen maximaal 64 personen uitkijken over de zee, het Zwin, Knokke en het Zeeuws- Vlaamse achterland. In één gondel is plaats voor vier, mits iedereen uit hetzelfde gezin komt. ,,Anders mag je er met z'n tweeën in." Het reuzenrad van Italiaanse makelij is 22 meter hoog. ,,Een lid van de ondernemers vereniging kwam in juni met het idee het reuzenrad bij de jachtha- IJzendijke Zorgmedewerkers konden de afge lopen maanden stemmen op een Zeeuws-Vlaams goed doel dat wat hen betreft een bijdrage verdiende. De serviceclubs hadden 'Jij bent goud waard' in het leven geroepen, omdat de zorg in deze tijd letterlijk goud waard is. Uit ongeveer vijf honderd inzendingen, selecteerden de serviceclubs 116 goede doelen. De acht organisaties die de meeste stemmen hadden vergaard, kregen hun cheque zaterdagmiddag in het Mauritshof in IJzendijke. De ZorgSaam-verzorgingshuizen Stelle (Oostburg) en Antonius De voedselbank denkt door corona 300 pakketten meer te moeten uitdelen (Kloosterzande), de Hulster stich ting De Melkkan en speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen kre gen allemaal vijfhonderd euro. Geld dat goed van pas komt. Zo wil Oranjekwartier graag de grote glij- baan vernieuwen en zit De Melk kan aan het maximum aantal ge zinnen dat het kan helpen. Oppepper tuin Woonzorgcentrum Rozenoord in Sluis kreeg duizend euro om de tuin een oppepper te geven. Drie duizend euro werd toegekend aan Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. Het goede doel verwacht in de na bije toekomst, door de coronacrisis, wekelijks negenhonderd voedsel pakketten te moeten uitdelen. Dat zijn er driehonderd meer dan nu. De kinderboerderijen in Terneuzen en Clinge kregen een cheque van 3500 euro. Dat komt vooral goed uit voor de locatie in Clinge, waar de inkomsten vrijwel zijn opgedroogd omdat het horecagedeelte gesloten is. ven te zetten", legt Anderson uit. Op het oog geen makkelijke op gave, omdat in juni al heel wat ambtenaren vakantie vierden en een vergunning dus geen sinecure leek. ,,Vrijdag kwam de vergun ning binnen. De ambtenaar die hem heeft verleend, heeft nu ook vakantie." Het wordt één van de meest gefotografeerde plaatjes van Cadzand De ondernemersvereniging hoopt dat het rad een extra lokker tje is, zodat winkeliers het belab berde voorjaar enigszins kunnen compenseren. ,,We willen het sei zoen verlengen", verduidelijkt An derson. Het seizoen lijkt in Cadzand- Bad de laatste jaren al langer te duren. Toeristen komen het hele jaar door. TOP hoopt dat vakantie gangers ook de rest van de streek gaan ontdekken. ,,We gaan daarom ondernemers trainen als gastheer op te treden. Zodat per soneelsleden in het restaurant niet alleen vragen of de thee lek ker was, maar dat ze ook tips ge ven over evenementen, het Zwin, strandsporten, of dorpjes als Nieuwvliet en Groede. Daar wil- den we deze zomer al mee begin nen, maar door corona is het ver plaatst naar het najaar." Het reuzenrad blijft in ieder ge val tot half september, maar waar schijnlijk langer staan. ,,Het rad kan veel wind hebben. En als het echt begint te stormen, is het zo weer weg", verzekert Anderson. ,,Vijfduizend led-lampjes zitter er op, de gondels kunnen op allerlei manieren verlicht worden. Het wordt één van de meest gefoto grafeerde plaatjes van Cadzand." maandag 24 augustus 2020 Cadzand heeft een extra trekpleister Bob Maes Cadzand Acht Zeeuws-Vlaamse organisa ties hebben zaterdag de kas kunnen spekken. Dankzij de actie 'Jij bent goud waard' van twaalf samenwerkende service clubs hebben ze in totaal 10.000 euro bijgeschreven. Het geld wordt voor van alles en nog wat gebruikt. De goede doelen vlnr op de trap: Stelle, Voedselbank, Oranje kwartier, Hospice Zeeuws-Vlaanderen en de Kinderboerderij Ter- neuzen Clinge. Vlnr voor trap: Antonius (Kloosterzande), Rozen- oord en de Melkkan. foto anne hana M Martijn An derson bij het reuzenrad in Cadzand-Bad, dat er sinds zaterdag staat. -Martijn Anderson, voorzitter TOP 's Avonds wordt het reu zenrad verlicht door duizen den led-lamp jes. FOTO'S ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50