II Goed doel maakt tocht op scooter extra leuk Op zoek naar de ideale (vakantie)(bij)baan? 5 DE KUNST SCHOOL OPEN DAG Zes jaar geleden begon Jozé Murre De Kunst School: een plek waar iedereen zich kan aanmelden voor creatieve cursussen van tien weken. Tijdens de open dag hoopt ze bij geïnteresseerden een passie aan te wakkeren voor bijvoorbeeld edelsmeden, textielwerk, fotografie of tekenen. Maar dan moet er wel iemand komen. f h h et loopt nog niet M echt storm", zegt I Jozé Murre (47) I zaterdagochtend I in haar ruimte in de Sint Jacobsstraat. Ze staat naast een lange tafel die vol ligt met te keningen en kleurrijk textiel. Op een ander tafeltje staat koffie en gebak, en achterin zijn de werkta fels met naaimachines en materia len. Het enige dat nog ontbreekt, zijn bezoekers. Maar wat voor mensen komen eigenlijk op zo'n open dag af? ,,Tja", zegt Murre be dachtzaam. ,,Wat voor mensen zijn jullie, dames?" ,,Rare mensen", klinkt het la chend van achter de werktafels. Daar zitten Toesja van Steenoven (65) en Annemarie van Willegen (60) met hun textielwerk. Ze leer den elkaar kennen toen ze vorig jaar in dezelfde groep een cursus be gonnen. „Vorige zomer kwam ik kijken bij Jozé Murre, Toesja van Steenoven, Karin den Boer en Annemarie van Willegen (vlnr) in De Kunst School. foto lex de meester een open dag", zegt Van Steenho ven. Opgetogen laat ze zien wat ze sindsdien maakte: een kussen sloop, een tas, het jasje dat ze aan heeft. ,,Ik word eigenlijk steeds en thousiaster! Het leukste vind ik dat je gaandeweg leert om oude ideeën los te laten en denkt: ik zie wel, ik probeer eens wat uit." Ontspanning ,,Dat is de bedoeling", knikt Murre. Ze vindt het belangrijk dat cursisten uit hun comfortzone stappen. ,,In je jeugd krijg je van alles aangeleerd, maar dat werkt later vaak beperkend." Ook wil ze mensen helpen ontspannen. Als je geconcentreerd aan het zagen of naaien bent, ben je immers even niet bezig met je werk, je kinderen of je huishouden. Dat kan Van Willegen beamen. ,,Ik werk in de Iedereen is welkom, van vijf tot en met bejaard zorg, maar hier vind ik ontspan ning en ben ik onder de mensen", zegt ze, werkend aan een lap stof met vogels erop. ,,Dit wordt waar schijnlijk een kussensloop." Hoewel er nog steeds geen be zoekers voor de open dag zijn, zit de sfeer er goed in. De Kunst School draait immers ook om het sociale contact. Murre: ,,Het is zeker iets sociaals. Veel mensen komen dan ook met een zus of vriendin, zodat ze wat quality time hebben. En we geven ook cursussen voor kinderen. Ie dereen is welkom, van vijf tot en met bejaard." Verslavend Wanneer een andere cursist bin nenloopt, veert Murre op: ,,Kijk, zij komt edelsmeden!" Ymke de Kater (39) gaat zitten aan een werktafel en toont haar collectie van zilveren kettingen, hangers en ringen. ,,Het blijf niet bij tien les sen hoor - het is echt verslavend", lacht De Kater. ,,Jozé geeft me op drachten waarmee ik nieuwe tech nieken leer, maar ik kan er mijn ei gen draai aan geven. En als ik geen zin heb in een bepaalde opdracht, dan vraag ik of ze wat anders voor me heeft." Murre begint te lachen: ,,Ja, je komt hier voor je plezier, hè." MIDDELBURG De 15de Rit Rock voor de Molukken werd eer der dit jaar afgelast. Maar via een online doneeractie werd toch ruim negenduizend euro opgehaald voor het goede doel. Een klein schalige scooterrit, om dat totaal bedrag nog net iets hoger te ma ken, kon gisteren wél doorgaan. Zestien snorscooters stonden gisterochtend klaar voor Café De Zaak in Middelburg. Het is mis schien niet zo'n indrukwekkend gezicht als de honderden motoren die in juni de Rit Rock voor de Molukken hadden moeten rijden, maar gisteren ging het vooral om de sfeer. ,,Het is gewoon een dagje gezellig weg", zegt Peter Nagtegaal uit Nieuwland. ,,Dat er een goed doel aan vastzit, maakt het extra leuk." Elke deelnemer legt wat geld in en Karel van Dalen, eigenaar van Café De Zaak, verdubbelt dat be drag. De opbrengst gaat naar een kinderdagverblijf op Ambon. Wilfred Vreeke van Stichting Rit Rock voor de Molukken legt uit hoe de motorrit vijftien jaar gele den tot stand kwam: ,,Mijn vrouw is Moluks en ik ben ernaartoe ge gaan in 2005, net na de burgeroor log. Ik kwam op een school voor kinderen met verstandelijke be perkingen. Ik zei tegen mezelf: als ik terug in Nederland ben, ga ik wat doen." Kom het bezorgteam in de ochtend bij jou in de buurt versterken. Verdien tussen de 200 en 400 euro per 4 weken! Meld je vandaag nog aan!* Na de inwerkperiode ontvang je iCSr een leuk welkomstgeschenk. Na drie maanden goed bezorgen zk 200 startpremie. *Bezorging ma/vrij voor 07.00 uur, zat voor 08.00 uur, min. leeftijd 15/18 jaar maandag 24 augustus 2020 'Hier kun je uit je comfortzone stappen' Myrthe Prins Vlissingen -Jozé Murre Komend weekeinde zijn er nog twee open dagen bij De Kunst School (Sint Jacobsstraat 10): zaterdag 29 augustus van 10.00 tot 16.00 uur, en zondag 30 au gustus van 11.00 tot 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33