Vakantie in tijden van corona Butskoppen gezien in de Oosterschelde P Fietser overleden na botsing met renner Jurk met luchtje 2 Na een desastreus voorseizoen kijkt de recreatiesector in Zeeland tevreden en opgelucht terug op de vakantiemaanden. De dagattrac ties vielen echter buiten de boot. RECREATIESECTOR VAKANTIE Commentaar Wat vertelt het hoogseizoen in Zeeland, met zijn volle campings, vakantieparken, terrassen en stranden over vakantie vieren in tijden van corona? In de eerste plaats dat het kan. Hoewel zorgelijk werd gekeken naar de drukte in supermarkten, winkelstraten en strandovergangen bleef het gelukkig rustig wat het aantal besmettingen betreft. Zeeland is, voor zover mogelijk in deze omstandigheden, tamelijk relaxed door het hoogseizoen gerold. Dat is voor de recreatiesector een hele opluchting. Want je kan als onderne mer nog zo veel maatregelen treffen, je blijft afhankelijk van het gedrag van je gasten. De coronamaatregelen hebben ook gezorgd voor een kwali teitsverbetering voor de klant. Het is best prettig dat je op het terras niet meer rug-aan-rug zit met de mensen aan het tafeltje naast je. Dat je in een restaurant rustig met je tafelgenoten kunt praten. Dat op sommige campings elke standplaats een eigen sanitaire voorziening heeft gekregen. Nog een fenomeen deze zomer was de herwaardering van vakantie in eigen land. Veel Nederlanders hebben Zeeland (her)ontdekt als plezierige zomerbestemming. Na het inktzwarte voorseizoen, waarin de omzetten tot nul euro terugliepen, heeft de Zeeuwse recreatiesector zich weten te herpakken. Dat is een compliment waard en geeft vertrou wen in de toekomst van deze belangrijke bedrijfstak. Veel Nederlanders hebben Zeeland (her)ontdekt als plezierige zomerbestemming NEELTJE JANS Stichting SOS Dolfijn is afgereisd naar Zeeland omdat afgelopen vrijdag twee buts koppen zijn waargenomen in de Oosterschelde. Dat meldt ze op haar website. In de afgelopen vijftig jaar zijn de dieren slechts twee keer eerder levend gezien in Nederland. Maar omdat ze hier niet thuishoren en in dit gebied vaak stranden, gaat de stichting naar de butskoppen op zoek. Gistermiddag rond half 1 zijn de dieren nog waargenomen aan de westkant van de Zeelandbrug. Butskoppen zijn diep duikende walvisachtigen uit de familie van de spitssnuitdolfijnen. Ze kunnen ruim twee uur onder water blijven en kunnen dan dieptes van meer dan twee kilometer bereiken, waar ze jagen op diepzee-inktvissen en vis. In de ondiepe Zuidelijke Noordzee horen ze niet thuis en dus kunnen ze hier maar moeilijk ALMANAK overleven. De meeste meldingen in dit gebied betreffen dan ook ge strande dieren. De waarneming van vrijdag is vastgelegd op beeld. Verschillende instanties op het Wie de dieren ziet wordt verzocht contact op te nemen met SOS Dolfijn of dit te melden op waarneming.nl water en hulpverleners op het land kijken uit naar de dieren, rondom de Oosters helde. Wie de dieren gezien heeft wordt verzocht contact op te nemen met SOS Dolfijn, of de observatie in te voeren op waarneming.nl Er hing al dagen een penetrante geur in de gang van de woning, maar hij kon maar niet ontdek ken waar die vandaan kwam. Een inspectie onder de zolen van de vele schoenen die er stonden, leverde ook al geen verklaring op. Totdat hij tussen de jassen aan de kapstok plotseling een jurk van spijkerstof ontdekte. Net besteld door de vrouw deze hui zes. Gloednieuw, prachtig mo del, maar wel eentje met een luchtje aan. De jurk zit inmiddels weer in de doos en gaat vandaag linea recta terug: retour afzender. Dronken man richt ravage aan :T:' Man bleek nog twintig dagen te moeten zitten Vlissingen Dagje in de cel door alarmpistool De tevredenheid heerst, omdat de campings, vakantieparken en ho tels vol zaten. Opluchting heerst, omdat er tot nu toe geen uitbraken van coronabesmettingen zijn ge weest. De maatregelen om het ge vaar van besmettingen te beperken hebben effect gehad. Zo werden de toegang tot sanitaire gebouwen beperkt. De gemeenten met het hoogte aantal toe- risten (Schouwen- Duiveland, Noord-Be veland, Veere en Sluis) hebben niet meer besmettin gen laten zien en ook metingen van rioolwater laten in juli en augustus geen verhoogde concentraties zien. „En dat in een periode met twee keer zoveel inwoners. Daar mogen we best trots op zijn", zegt dagelijks provinciebestuur Dick van der Velde (onder- t ste foto). „Het is heel goed J gegaan", zegt Carla i Schönknecht (bovenste foto) van het Toeristisch Overleg Zeeland (TOZ). Die conclusie trekt ook Arjen Brink man, van brancheorganisatie Hiswa-Recron. De sector stond in nauw overleg met de Veiligheidsre gio Zeeland (VRZ). Namens de VRZ gaf de voorzitter van dit over leg, burgemeester Rob van der Zwaag van Veere, afgelopen vrijdag alle betrokkenen complimenten. Dat dit jaar alles volgeboekt was in het hoogseizoen, zeker langs de kust, maakte 2020 niet anders dan andere zomerseizoenen. Er waren wel meer Nederlanders en meer oudere tieners die dit jaar met hun ouders vakantie vierden in plaats van het vliegtuig naar Spanje of Griekenland te nemen. ,,We had den dit jaar een wat uitbundiger publiek", constateert Arjen Brinkman. Schönknecht heeft van ondernemers vernomen dat er per standplaats of vakan tiewoning gemiddeld ook meer mensen wa ren door de komst van meer Nederlandse ge zinnen. Brinkman verwacht niet dat het naseizoen de in het voorjaar verloren inkomsten nog kan goed maken. Er zijn te veel onzekerhe den en bovendien liggen de prij zen in het naseizoen lager dan in het voorjaar. Veel hangt af van eventueel aanscherpen van de coronaregels. Schön knecht is in elk geval blij dat het hoogsei zoen geslaagd is en bijna iedereen in de toe ristische sector op zijn minst de normale omzet voor deze periode heeft kunnen draaien. Bijna iedereen, want dit geldt niet voor de dagattracties, aldus Schönknecht. ,,Dat is echt een an der verhaal." De dagattracties ble ven te maken houden met allerlei beperkingen zodat ze hun normale bezoekersaantallen niet konden ha len. Het mooie weer tijdens de piek van het vakantieseizoen was ook Het slachtoffer is Peter Paree, tot twee jaar geleden directeur van het bekende elektrotechnisch bedrijf Paree BV in 's-Heerenhoek, zo laat zijn zoon weten. Paree reed dinsdag rond 20.00 uur op zijn elektrische fiets over de Julianaweg in de richting van 's- Heerenhoek, toen een groep wiel- renners hem op het fietspad tege moet kwam. De groep was bijna ge passeerd toen een van de laatste wielrenners uit de groep, een 62-ja- rige man uit Kapelle, met hem in botsing kwam. Een traumahelikopter en ambu lances kwamen naar de plaats van het ongeval om de twee mannen naar het ziekenhuis in Goes over te brengen. De fietsers waren niet bij kennis. Paree werd later naar een ziekenhuis buiten Zeeland ge bracht. Daar overleed hij vrijdag. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. De politie vraagt getuigen van het on geval zich te melden via 0900-8844 of WhatsApp (06-1220 7006). maandag 24 augustus 2020 II Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een beschonken 39-ja- rige man uit het Belgi sche Froidchapelle heeft zaterdagavond een ra vage veroorzaakt op de kruising van de Paul Kru- gerstraat en de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin- gen. Hij knalde onder an dere tegen twee ver keerslichten en een ver keersbord. De man werd door omstanders uit de auto gehaald. Hij raakte vermoedelijk de macht over het stuur kwijt toen hij tegen een verhoging op de weg reed. Tussen door reed hij ook nog op volle snelheid achteruit het fietspad op. De man blies 1065 ug/l; vijf keer meer dan toegestaan. Een man die nog een cel straf van 20 dagen open had staan is vrijdagmid dag opgepakt in Goes. Agenten waren op een melding afgekomen dat een auto gestolen zou zijn. Dat bleek niet hele maal te kloppen. Maar de verdachte bleek wel een ongeldig verklaard rijbe wijs te hebben. Toen de agenten de man natrok ken bleek dat hij nog 20 dagen celstraf open had staan. De man is overge bracht naar politiecellen complex Torentijd in Mid delburg. Daar zal hij de rest van zijn straf uitzit ten. Een 43-jarige man is vrijdagochtend in Vlis singen aangehouden nadat agenten een alarmrevolver bij hem aantroffen. Bij een con trole op de Lammen straat in Vlissingen kon hij geen identiteitsbe wijs tonen. Dat was reden voor de agenten om hem te fouilleren. De agenten hebben de man aangehouden. De man heeft vrijwillig afstand gedaan van het vuurwa pen. Uit onderzoek bleek dat het ging om een alarmrevolver dat erg leek op een pistool. 's Avonds mocht de man weer naar huis. Tevreden Theo Giele Middelburg riet,- Een 72-jarige fietser is vrijdag overleden aan de zware verwon dingen die hij dinsdagavond op liep bij een botsing op het fiets pad in zijn woonplaats 's-Heer- enhoek. Tom Kiel 's Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30