Bewust gestopt met acteren O Zanger Seal vreest dat Heidi Klum kinderen in Duitsland wil houden 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? MARY-LOU VAN STENIS 7 W Wie de naam Mary-Lou van Stenis hoort, zal waarschijnlijk direct aan Patty Starren- burg Spijkerhoeken Ellen Veenstra-van den Berg (Vrienden voor het Levendenken. De ac trice uit Vlaardinge maakte in de jaren 80 en 90 fu rore in beide hitseries. Samen met Peter Lusse, die de rol van Eddy vertolkte in Vrienden voor het Leven, had ze drie seizoenen lang de lachers op haar hand. De twee komen elkaar nog wel eens tegen, maar zijn geen hechte vrienden. ,,We waren goede colle ga's. Voor de buitenwereld lijkt het of we twintig jaar intensief contact hebben gehad, maar dat is niet zo." Dat komt volgens Van Stenis doordat Vrienden voor het leven nog jarenlang is herhaald op televisie. Nu, ruim 25 jaar later, blikt ze met een goed gevoel terug op haar rollen in de tv-hits. ,,Voor mij was het destijds gewoon werk en ik was altijd kritisch op mezelf. Pas later werd ik me bewust van de impact die het op kijkers heeft gehad. Mensen die de pressief waren, stuurden bij voorbeeld berichtjes dat ze door ons hun gedachten hadden kunnen verzetten.'' Vijf jaar geleden zei Van Stenis haar acteercarrière vaarwel. Dat was een bewuste keuze. ,,Ik haalde er geen voldoening meer uit.'' Bovendien was Van Ste- nis mantelzorger, voor haar ouders. Ze besloot defi nitief te stoppen met acteren en een opleiding tot stervensbegeleider te doen. Ze ging een jaar als vrij williger aan de slag in een hospice, waaruit ze wel veel voldoening haalde. Ook zocht Van Stenis naar meer stabiliteit in haar leven. Ze besloot haar hart te volgen en toe te geven aan haar liefde voor de Nederlandse taal. Ze sollici teerde naar een baan als taaldocent en werd aange nomen, mits ze een pedagogisch didactisch getuig schrift zou halen. Ik dacht 'dat doe ik met twee vin gers in m'n neus', maar het was best pittig.'' Inmid dels werkt Van Stenis als taaldocent voor het ROC Mondriaan en is ze actief als productiemedewerker voor een wervingscampagne voor laaggeletterden. Ze hecht waarde aan de huidige regelmaat in haar leven en geniet volop van haar kinderen én klein kind. ,,Ik heb één dag een 'omadag', die geef ik niet op.'' Het leven buiten de spotlights bevalt Van Ste- nis meer dan prima. ,,Ik word nu niet meer herkend. Het is heel prettig om als Mary-Lou behandeld te worden, en niet als de actrice.'' Voor mij was het gewoon werk en ik was altijd kritisch op mezelf Verlinde zwijgt if Trots op de coverfoto INTERVIEW HUMBERTO TAN Humberto Tan, te zien in Humberto Onderneemt op RTL Z en vanaf vrijdag in Holland's Got Talent op RTL 4, verdween ondanks zijn gestrande talkshow- avontuur nooit van de radar. „Ellende komt vanzelf op je af. Voor mooie dingen moet je je best doen.'' tel je voor: je hebt een fantas tische dag, het is mooi weer, je hebt allemaal mooie mensen aan tafel, mis schien drink je een glaasje wijn. En aan het eind van de avond word je ineens gestoken door een wesp. Maakt dat de rest van je dag ineens minder mooi? Nee, natuurlijk niet. Ddt is het avontuur van RTL Late Night. Zo ervaar ik het nog steeds. Die wespensteek moet worden uit gezogen, dan zit er misschien even een zweer. Maar het gaat gewoon weer weg..." Het is opvallend hoe vaak Hum- berto Tan (54) tijdens het interview in het Hilversumse Radiohuis van de De actualiteit is waar ik menselijke verhalen vang. Dat is de rode draad door al mijn programma's publieke omroep uit zichzelf over de grofweg anderhalf jaar geleden ge staakte talkshow begint. Hier, in dat Radiohuis, maakt de presentator sinds kort het middagprogramma Humberto op NPO Radio 1. Halver wege het gesprek loopt Twan Huys ineens voorbij en zegt gedag. Hij ver telt trots op het station straks in te vallen voor de tijdelijk afwezige Sven Kockelmann. Je kan niet aan de ge dachte ontsnappen: hier praten de twee heren die een prestigieuze show op de late avond van RTL 4 moesten verlaten na kelderende kijk cijfers. Draad opgepakt Een andere overeenkomst: beide mannen pakten de draad snel weer op. Huys is weer aan de slag voor de Het topmodel heeft een ver zoek bij de rechter ingediend om haar kinderen naar Duits land te halen, omdat de zanger daar niet aan meewerkt. Seal vreest dat zijn ex-vrouw de kinderen in Duitsland wil houden. Dat is te lezen in juridische documenten in handen van showbiz-nieuws- website The Blast. Klum wil dat de kinderen bij haar zijn tijdens de opnames van Germany's Top Model. Seal denkt dat ze van plan is met hun kinderen in haar thuis- land te blijven. Als de rechter Klums verzoek goedkeurt, kan dat ervoor zor gen dat ze voor onbepaalde tijd wegblijven, schrijft Seal in een verzoek aan de rechter om de kinderen bij hem te laten. Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: Mary-Lou van Stenis (56), oftewel Ellen uit Vrien den voor het Leven. Maxime Segers maandag 24 augustus 2020 PC SHOW Hoewel Albert Verlinde jaren lang de relaties van BN'ers onder de loep nam, praat hij niet meer over zijn eigen lief desleven. ,,Ik heb gewoon de keuze gemaakt. Ik ben zeer ge lukkig, maar ik ga er niets meer over zeggen." iCjr TELEVISIE Angela Groot huizen (60) is er trots op weer op de cover van de Avrobode te staan: „Vijftien jaar nadat ik 'te oud was om nog het gezicht van de omroep te kunnen zijn'." Ze staat in het blad omdat zij coach is in The Voice Senior. ■u niet wilt vallen gge Gudo Tienhooven 44 Topmodel Heidi Klum en haar ex, zanger Seal, worden het niet eens over waar hun vier kinderen moeten wonen. M Seal en zijn ex-vrouw Heidi Klum. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22