Van Anrooij verdedigt EK-titel O O) CD O Wielrenner uit Colijnsplaat pakt zilver op NK voor beloftes 21 Vier valpartijen in zijn laatste vijf koersen deden Zeeuws talent twijfelen of hij wel aan het Nederlands kampioenschap moest meedoen. Goes wint laatste test Boehlé Record Kloetinge Tot donderdag twijfelde hij nog om te starten. Vier valpartijen in een maand tijd gingen Mick van Dijke niet in de koude kleren zitten. De 20-jarige ren ner uit Colijnsplaat besloot toch van start te gaan, met een zilveren me daille als gevolg. ,,Vooraf had ik dit nooit durven hopen'', vertelt Van Dijke in alle eerlijkheid. Het is een krankzinnig jaar voor Mick van Dijke. In de winter besloot hij sa men met zijn broer Tim om voor het eerst alles op de weg te zetten bij de op- leidingsploeg van Jumbo-Visma. Het wegseizoen was nauwelijks begon of alles werd stilgelegd wegens het coro navirus. Toen hij eind juli eindelijk weer toekwam aan koersen, ging hij in vijf koersdagen maar liefst vier keer te gen de vlakte. ,,Mentaal is dat best wel een dreun'', kijkt hij terug. Het lag in de lijn der verwachtingen dat Mick van Dijke het Nederlands kampioenschap voor beloften zou la ten schieten. Niets was minder waar. ,,Donderdag was de ultieme test en ik achtte me toen in staat om het NK te rijden. Ik had totaal geen verwachtin gen, maar ik wilde niet zomaar wed strijden laten schieten. Elke wedstrijd kan door corona zomaar weer de laatste zijn.'' De druk was echter aanwezig, want met zijn ploeg ging hij voor niets min- der dan de rood-wit-blauwe trui. ,,Alle ogen waren op ons gericht. We pro beerden vanaf het begin de koers hard te maken. Ik heb veel werk verricht sa men met mijn broer Tim, want ik ver wachtte geen rol van betekenis te kun nen spelen in de finale.'' Niet was minder waar. ,,Nadat Tim nog eens flink had doorgetrokken, ging Bodi Del Grosso in de tegenaanval op de drie koplopers zestig kilometer voor het einde. Aangezien het 'team order' was om op alles te reageren, sprong ik op zijn wiel.'' Bij Del Grosso was het beste er al af. Van Dijke was dus op zichzelf aange wezen. ,,Ik hield in eerste instantie de benen stil, maar het peloton kwam niet dichterbij. Toen ben ik toch maar door gereden en binnen tien kilometer kre gen we de kopgroep in het vizier.'' En in de finale reed hij vooraan mee. Hij moest de nodige gaten dichtrij den en in de laatste ronde leek de aan val van Stijn Daemen er te veel aan. Toch wist Van Dijke nog voor de laatste Elke wedstrijd kan door corona zomaar weer de laatste zijn beklimming van de VAM-berg terug te keren. ,,Ik kende mijn concurrenten nauwelijks, maar heb toen resoluut het wiel van Jens van den Dool gekozen. Ik had de indruk dat hij de sterkste was.'' ,,Hij ging bergop als eerste aan in de laatste kilometer, waardoor ik perfect leek te zitten. Toen hij zag dat ik volgde, hield hij de benen stil. Ik werd vervol gens verrast door Daemen die me op volle snelheid voorbij kwam vanuit de achtergrond. Ik had daarop geen ant woord en moest achter hem genoegen nemen met zilver.'' Hoewel Van Dijke daar vooraf voor had getekend, hield hij gemengde ge voelens over. ,,J e bent zo dicht bij de ti tel en dat was waarvoor we kwamen. Daemen was echter de sterkste. Gezien de situatie, was de tweede plaats het maximale. Ik mag dus allesbehalve kla gen.'' ,,Het is nu zaak om de komende pe riode te herstellen van mijn kwetsuren, zodat ik over een maand in topconditie aan de start sta van de Gooikse Pijl. In die wedstrijd mag ik normaal gezien voor de WorldTour-ploeg uitkomen. Een unieke kans waarvan ik veel kan opsteken.'' Eind maart had Van Anrooij het tijdens een interview met deze krant al over het EK. Het coronavirus had de sport wereld toen net lam gelegd. ,,Je weet niet wanneer er weer koersen zijn, dus het is lastig om nu met een echt doel te trainen", zei ze. Daar haakt de Zeeuwse nu nog even op in. ,,Het EK is de afgelopen maanden wel altijd één van mijn doelen gebleven. Het heeft al tijd in mijn hoofd gezeten.'' Twee tijdritten De voorbereiding werd er niet makke lijker op. De laatste weken maakte Van Anrooij wel wedstrijdkilometers, maar niet zo veel als ze had gewild. ,,Ik heb twee tijdritten gereden'', geeft ze aan. ,,Het voordeel is dat je het op de tijdrit allemaal zelf moet doen. Je moet ge woon zo hard mogelijk rijden. En aan je waardes kun je wel zien hoe je ervoor staat. Dat zit wel goed, denk ik.'' Maar hoe de concurrentie ervoor staat, weet de Kapelse niet zo goed. ,,Want je hebt elkaar nu niet echt kun nen zien voor de wedstrijd. Maar dat geldt voor iedereen.'' Dat kan een na deel zijn, maar hoeft niet per se. ,,Want het gaat er gewoon om hoe je zelf pres teert.'' Van Anrooij klinkt aan de vooravond van de tijdrit ontspannen. Voelt ze als titelverdedigster niet veel druk? ,,Nee, die druk was er vorig jaar eigenlijk veel meer. Toen had ik het EK nog nooit ge wonnen'', geeft ze aan. ,,Ik leg mezelf geen druk op. Anderen doen dat mis schien wel, maar daar kan ik weinig aan doen. Ik wil mijn energie bewaren voor de wedstrijd.'' Het belangrijkste is het goede gevoel te pakken krijgen. Vrijdag staat immers nog de wegwedstrijd op het pro gramma, met ook Maureen Arens uit Kruiningen. ,,Als je een goede tijdrit rijdt, weet je dat het met de vorm goed zit. Dat is ook belangrijk'', aldus Van Anrooij. Op de weg werd ze vorig jaar achtste. GOES Goes won het oefen duel met TAC'90 uit Den Haag. Op eigen veld won de Zeeuwse derdedivisionist met 3-1 van de hoofdklasser. Het was de laatste test voor het thuisduel met Sport- lust'46, zaterdag in de KNVB beker. In de eerste helft scoorden Huib van Hecke en Siebe Schets voor Goes. Na de pauze maakte TAC de aan sluitingstreffer, rook de ge lijkmaker, maar invaller Souffiane el Ouazzani maakte met zijn tweede bal contact 3-1. maandag 24 augustus 2020 4 Beachvolley- baller Dirk Boehlé uit Hulst is vierde geworden bij het NK in Sche- veningen. Met Mart van Werk hoven verloor hij de strijd om de derde plaats van Brouwer/ Meeuwsen. Atleet Floris Willeboordse uit Middelburg won in Rotter dam een 3000 meter in 8.24.80. Die tijd is goed voor de zestiende plaats in de Zeeuwse rang lijst aller tijden. Ramses Bek- kenk is record houder met 7.59.84. Kloetinge won zaterdag ook zijn derde wed strijd in de oe fencampagne. Op eigen veld versloeg de Zeeuwse eer steklasser met 4-0 SHO uit Oud-Beijerland, waartegen het ook in de com petitie zal spe len. Mick van Dijke: 'Tweede plek was het maximaal haalbare' Job de Feijter Colijnsplaat -Mick van Dijke Na bijna een half jaar gaat voor wielrenster Shirin van Anrooij (18) vandaag het echte werk weer be ginnen. En niet met de minste wed strijd. De Kapelse komt in het Franse Plouay uit op de tijdrit voor junior-vrouwen tijdens het EK wiel rennen, waar ze haar titel gaat pro beren te prolongeren. Daniel Vervelde Plouay Stijn Daemen juicht na het winnen van de wegwedstrijd van de beloften-mannen tijdens het NK wielrennen op de VAM-berg. Mick van Dijke volgt in zijn kielzog op de tweede plaats.. foto vincent jannink/anp a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21