moclus Oudere moet beter worden beschermd Meer dan producten OMTsociale bubbel en reguleren bezoek JOL Een avondje Amsterdam Humberto Tan Blader snel naar onze aanbiedingen. Dat is het van Albert Heijn Walcheren Mathieu van der Poel Er is altijd wel een reden om het mondkapje niet op te doen ps 'Ik kijk nooit of iets kan slagen' P22 Vooral in regio's waar het virus het meest rondwaart, moeten meer beschermende maatregelen wor den genomen, stelt Cees Hertogh, hoogleraar Ouderengeneeskunde en Ethiek van de zorg en OMT-lid. ,,Te denken valt aan reguleren van bezoek in verpleeghuizen, de inzet van beschermingsmiddelen en be geleiden van bezoek door een vrij williger die toeziet op de 1,5 meter afstand.'' Terug naar een situatie waarin geen enkel bezoek welkom is in verpleeghuizen, zoals tijdens de lockdown dit voorjaar, moeten we koste wat kost voorkomen, zegt Arend Arends, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kli nische Geriatrie en lid van het OMT, dat binnenkort vergadert over aanvullende maatregelen voor ouderen en risicogroepen. ,,Dat heeft tot ongelooflijk veel el lende geleid.'' Arends pleit voor een systeem van sociale bubbels. ,,We moeten ernaartoe dat kwetsbare mensen Kwetsbare mensen mogen met beperkt aantal personen contact hebben een beperkt aantal vaste contact personen hebben. Binnen zo'n bubbel moeten mensen verant woordelijkheid voor elkaar ne men. Als iedereen elkaar via via toch blijft ontmoeten, gaat het weer mis.'' Voorlopig is er naar verwachting nog geen vaccin. ,,Als Nederland niet in staat is het virus in te dam men, dan is de weg naar groepsim- muniteit de enige andere oplos sing'', zegt gezondheidseconoom Xander Koolman van de Vrije Uni versiteit Amsterdam. ,,Kwetsbare mensen in essentiële beroepen worden nu onnodig in gevaar ge bracht. De oudere leraar, de bus chauffeur met overgewicht, de winkelmedewerker met diabetes. Zij komen in contact met jongere mensen die hebben besloten dat corona geen risico voor ze is.'' De gezondheidseconoom stelt voor om bijvoorbeeld 60-plussers thuis te laten werken terwijl jon gere collega's wel naar het werk komen. ,,Verder worden winkels, openbaar vervoer en uitgaansgele genheden tijdelijk gescheiden voor laag- en hoogrisicogroepen.'' Ouderenbond ANBO pleit voor verplichte mondkapjes in ver pleeg- huizen en weigeren van be zoek dat zich niet aan afspraken houdt.» P4 maandag 24 augustus 2020 Nieuwsmedia rijdt iedereen opeen hoop bij het NK wielrennen op afvalberg PURIFYING CLEANSING GEL lÊÈ Ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid moeten beter worden beschermd, nu het coronavirus voorlopig niet weg is. Dat stellen verschil lende leden van het Outbreak Management Team (OMT). Annemieke van Dongen Den Haag —Arend Arends, OMT Komende week zeer wisselvallig C weer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 »P20 pffiifp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1