Jorgensen eindelijk weer koele afmaker bij fragiel Feyenoord 19 PSG en wint verdiend de Champions League 4b bekijkdesamenvattingopad.nl I facebook.nl/sportwereld De wedstrijd ontbrandde niette min maar moeizaam, met twee teams die zo gedisciplineerd speel den, dat ze elkaar lang in een wei nig opwindende balans hielden. Paris Saint-Germain had zich tac tisch uitstekend ingesteld op Bay- ern München, door bovenal com pact te spelen, en in balbezit snel op zoek te gaan naar de ruimte achter de Duitse defensie. Neuer Het leidde voor rust tot kansen voor Neymar, Angel Di Maria en Kylian Mbappé, maar geen van de drie Parijse topaanvallers slaagde om Manuel Neuer te passeren. Aan de overkant raakte Lewandowski de paal, na een knap schot vanuit de draai. Bayern had op het midden veld weliswaar een overwicht, het miste nauwkeurigheid in de laatste fase van het spel. Na rust veranderde dat spelbeeld in eerste instantie nauwelijks, maar na 59 minuten vond Bayern alsnog tDe finale was weliswaar teleurstellend, Bayern mag zich in dit gemankeerde seizoen met afstand de beste ploeg van Europa noemen - in een flits - de oplossing. Een feil loze aanval bracht de bal bij Tho mas Müller,die voortreffelijk kaat ste op Joshua Kimmich. De aanval lende back legde de bal kalm op het hoofd van Coman, die tegendraads raak kopte bij de tweede paal: 1-0. Eindelijk werd de patstelling van een typische finale doorbroken. De geluidstechnicus draaide het vo lume van het virtuele publiek nog wat hoger, alsof de Duitse fans al vast aan een feestje begonnen, maar in werkelijkheid werd de wedstrijd er niet fraaier op. Vreugde Het spel lag veelvuldig stil, het re gende overtredingen en kansen waren zeldzaam, maar de vreugde was er niet minder om bij Bayern. Neymar miste nog een grote kans in blessuretijd, maar de Duitsers bouwden een volkomen verdiend feestje, als winnaar van het - nog al tijd - grootste clubtoernooi ter we reld. Dick Advocaat vindt Nicolai J0r- gensen een complete spits, maar veel plezier van de 29-jarige Deen heeft de trainer van Feyenoord nog niet gehad. Toen Advocaat voor het eerst op de bank zat, in Venlo tegen VVV, maakte de Scandinaviër een doelpunt. Toen de Rotterdammers zaterdag in Duisburg op het veld stonden te gen Borussia Dortmund, was dat exact 294 dagen geleden. Tussen door had J0rgensen als doelpun tenmaker slechts eenmaal een te ken van leven gegeven. In januari in Marbella in een oefenpartij scoorde hij eenmaal. De tegen stander? Borussia Dortmund. Zaterdag had hij een halfuur nodig om tweemaal te scoren te gen dezelfde Duitse topclub. Het leverde Feyenoord een 1-3 zege op. En toen vervolgens ook MSV Duisburg met 1-2 werd geklopt, was de winst in het toernooi om de 'Cup der Traditionen' een feit. Een trofee van forse afmetingen die kort na de uitreiking overigens alweer stuk was omdat de spelers hem uit de handen lieten vallen. ,,j0rgensen heeft het heel be hoorlijk gedaan'', zei Advocaat enigszins gereserveerd. Nu al de polonaise inzetten zou ook iets te voorbarig zijn. De breekbare j0r- gensen kwam vorig seizoen tot slechts 43 procent van het aantal speelminuten dat hij in actie had kunnen komen. De doelpunten waren schaars, zijn marktwaarde is volgens transfermarkt.de nu ge kelderd tot 3,5 miljoen euro. Dat bedrag staat in schril contrast met de 18,2 miljoen euro die de top van Feyenoord weigerde te incasseren in 2018, toen Newcastle United de Deen wilde hebben. Er was nog een reden dat Advo caat voorzichtig bleef. Het toer nooi in Duitsland werd afgewerkt in twee wedstrijden van een uur. Na de winst tegen Borussia Dort mund bleef het elftal onveranderd voor het treffen met MSV Duis burg. Op één speler na: j0rgensen verdween naar de kant en Robert Bozenik was zijn vervanger. ,,We hopen niet dat hij geblesseerd is, maar hij kreeg toch weer een beetje last'', zei Advocaat. De trai ner honoreerde het verzoek van de Deen om te worden gewisseld meteen, maar veel speelruimte had de Hagenaar niet in Duisburg. Senesi, Malacia, Sinisterra, Nieuwkoop, Conteh en Van Beek waren geblesseerd, de één uiter aard zwaarder dan de ander. Sum- merville is terug naar de jeugd omdat hij niet bijtekent. Haps ontbrak omdat hij na zijn posi- OFeyenoorders laten de gewonnen 'Cup der Traditionen' al direct stukvallen tieve coronatest nog niet mocht spelen. Daar kwam de positieve coronatest van één speler van het elftal onder 21 jaar bij. Die was in contact geweest met medespelers en dus mochten El Bouchataoui, Vente, Hendriks, Smeulders, Azarkan, Hall en Wehrmann niet mee naar Duitsland. ,,Ik heb vooraf tegen die gasten gezegd: we mogen hier dan maar met twaalf fitte spelers zijn, we gaan er wel op'', zei Advocaat na afloop. Tegen Duisburg speelde de ploeg een kwartier met tien spe lers, omdat de van een longinfec tie herstelde Steven Berghuis maar dertig minuten in actie mocht komen. Tegen Duisburg vielen Lutsharel Geertruida en Orkun Kökcü met lichte klachten uit. Advocaat: ,,Het was allemaal een beetje onverantwoord. Maar die gasten lieten het wel zien.'' Behalve voor j0rgensen waren er ook schouderklopjes voor Bryan Linssen en Mark Diemers. En met hun treffers vielen ook Eric Botteghin (tegen Dortmund) en Luciano Narsingh en Jens Toornstra (tegen Duisburg) op. „Eigenlijk kan dit niet met zo wei nig fitte jongens'', zei aanvoerder Leroy Fer lachend. ,,Maar de jon gens hebben het professioneel op gelost. De spelersgroep is door al lerlei omstandigheden erg smal. Maar we speelden goed.'' maandag 24 augustus 2020 GO het collectief SB8B8 I Kingsley Coman kopt Bayern op 0-1. Thilo Kehrer en keeper Keylor Navas zijn geklopt. foto afp Nicolai J0rgensen scoorde zaterdag tweemaal tegen Borussia Dortmund. foto anp Feyenoord had bijna niet ge noeg spelers zaterdag, maar won wel van Borussia Dort mund en MSV Duisburg. Met spits Nicolai J0rgensen weer eens als de koele afmaker. Mikos Gouka Duisburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19