f i Bayern toont zich sterker dan de individualisten van 18 Voor de zesde keer in de clubhistorie won Bayern München gisteravond de Champions League. De finale in Lissabon tegen Paris Saint-Germain was intens, maar weinig opwindend. Robben geniet van zijn rentree Arjen Robben (36) heeft genoten van zijn rentree bij FC Groningen. Hij speelde het eerste halfuur tegen Almere City FC (1-1), zijn eerste wedstrijd sinds 14 maanden. ,,De kop is eraf', zei hij. ,,Het was lekker om weer te spelen. Ik wil FC Gronin gen helpen. Maar niet alleen met de verkoop van seizoenkaarten of shirts, ook op het veld. Ik wil het liefst alle 34 competitieduels spelen.'' Chemie D'Aversa is op bij Parma Roberto D'Aversa is niet langer werkzaam bij Parma. De 45-jarige Italiaanse trainer kreeg giste ren te horen dat hij moet vertrekken. De leiding stelt dat de chemie is verdwenen. D'Aversa was sinds eind 2016 trainer van Parma. Hij bracht de club van het derde niveau terug naar de Serie A. Parma eindigde het afgelopen seizoen als elfde. Lyon en PSG naar halve finales Olympique Lyon en Paris Saint-Germain hebben de halve finales bereikt van de Champions League in het vrouwenvoetbal. Lyon, met Shanice van de Sanden het gehele duel op de bank, was in Bilbao met 2-1 te sterk voor het Bayern München van Lineth Beerensteyn. PSG versloeg in San Se- bastion Arsenal met 2-1. Daniëlle van de Donk en Vivianne Miedema (foto) stonden in de basis bij de Engelse club, Jill Roord viel in de slotfase in. Flitsen Quote van de dag 'Het is alsof een kind wordt afgepakt dat je nooit meer terugkrijgt' - mjnm** Uitgerekend een jongen uit Parijs, opgegroeid in departement Seine- et-Marne, plaveide de weg naar de zege voor Bayern München. Kings- ley Coman scoorde na een klein uur spelen voor de Duitsers, raak kop pend na een prachtige aanval.Pijn- lijker kon haast niet voor Paris Saint-Germain: geveld worden door een kind uit note bene de ei gen jeugdopleiding, uitgerekend bij een club die de laatste jaren volledig uit Qatarese oliedollars werd opge bouwd. De Franse ploeg speelde zondag avond met een elftal dat dik 600 miljoen euro kostte aan transfer sommen alleen, het zesvoud van te genstander Bayern München. Co- man debuteerde al op zijn zes tiende in het eerste elftal van Paris Saint-Germain, als jongste speler ooit, maar vertrok niet veel later transfervrij naar Juventus. De overwinning was in alle op zichten verdiend. De finale was weliswaar teleurstellend, Bayern mag zich in dit gemankeerde sei zoen met afstand de beste ploeg van Europa noemen. Nooit eerder won een elftal de Champions League zonder ook maar één keer te verlie zen. Zelden deed een team dat met zoveel overmacht, met de histori sche 8-2 tegen Barcelona als hand- EC1/CL tekening voor de eeuwigheid. Bayern München toonde zich ook in de finale sterker. Voor rust kwam het een paar keer goed weg, maar ook na de 0-1 had het vrijwel voortdurend grip op de tegenstan der. Een overwinning ook voor het collectief, dat zich sterker toonde dan de voortreffelijke individualis ten van Paris Saint-Germain. Met dank aan de geweldige doelman Manuel Neuer, met middenvelder Thiago de absolute uitblinker bij de Duitse ploeg. Kanttekening Niettemin zal het voor altijd een winnaar blijven met een kantteke ning, bij een Champions League toernooi dat grondig werd ontre geld door het coronavirus, en met een sfeerloze ontknoping in Lissa bon, zonder publiek. Toch maakt dat de zege niet minder historisch of minder verdiend, in een finale tussen twee topploegen van een voortreffelijk niveau. maandag 24 augustus 2020 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Chidera Ejuke staat op het punt om SC Heeren veen te verruilen voor CSKA Moskou. Met de deal is een bedrag van zo'n 12 miljoen euro gemoeid. Raïsa Schoon en Katja Stam hebben bij de NK beachvolleybal in Scheveningen de titel veroverd. Het als derde geplaatste duo versloeg in de finale het topkoppel Sanne Keizer/Madelein Meppelink met 2-1: 19-21 21-17 17-15. Bo Bendsneyder heeft in de zesde Moto2-wedstrijd van dit seizoen geen rol van betekenis gespeeld. De Rotterdammer werd 24ste in het Oostenrijkse Spielberg. Bondscoach van Cura- gao Remko Bicentini moet wijken voor Guus Hiddink. Overwinning van Sjoerd Mossou Rotterdam/Lissabon Paris Saint-Germain J Bayern München PSG - Bayern 0-1 59. Coman Opstellingen Navas Neuer Kehrer Kimmich Thiago Silva Boateng Kimpembe 25. Süle Bernat Alaba 80. Kurzawa Davies Paredes Gnabry 65. Verratti 68. Coutinho Marquinhos Thiago Herrera 86. Tolisso 72. Draxler Müller Di Maria Goretzka 80. Choupo-Moting Coman Mbappé 68. Perisic Neymar Lewandowski Scheidsrechter: Orsato (Ita) Toeschouwers: 0 Bayern München heeft nu zes keer de 'Cup met de Grote Oren' gewonnen: 1974, 1975, 1976, 2001, 2013 en 2020. De Duitsers verloren ook nog vijf finales. ■■■li Het ging er gisteravond ook vaak fel aan toe. PSG-sterspeler Neymar wordt gevloerd door Serge Gnabry, die hiervoor geel kreeg. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18