D BLIJVEN GEVAARLIJK JET VAN NIEUWKERK (30) schrijver/presentator 18 Waarin lijkt u op Pippi en op welke eigenschap bent u jaloers? ,,Mijn interieur noem ik ook altijd Villa Kakelbont: veel kleur en een beetje een - georganiseerd - zooitje. Pippi is voor niemand bang en heeft altijd een oplos sing. Ze piekert niet en er mislukt heus weleens wat, maar daar staat ze niet lang bij stil. Heerlijk lijkt me dat. Ze is vreselijk trouw aan haar vrienden en maakt van alles wat moeilijk is een lolletje.'' Hoe leerde u Pippi kennen? ,,Ik keek vroeger veel Zweedse kinderseries en las Zweedse kin derboeken. Alles wat Astrid Lindgren schreef is geweldig. God, wat zou ik graag een keer naar Zweden willen. De natuur, de Pippi Langkoushuizen, de grote meren, picknicks in het bos, de lange zomeravonden, hutten bouwen, bootje varen.'' Hoe keek u naar de televisie-serie over Pippi, die in 1972 voor het eerst op de Nederlandse televisie te zien was? ,,Mijn hele jeugd keek ik niets anders dan Villa Achterwerk en Pippi. Elke zondagochtend zette ik een videoband op. Als ik dat nu weer zou doen, kan ik alle tekst nog meepraten." Wat maakte de meeste indruk? „Krumuleutpillen! Pilletjes waardoor je voor altijd klein blijft. Voor altijd kind blijven, waarom niet? Ik heb het vaak met mijn moeder nagespeeld. Dan kreeg ik een pilletje van haar, in de hoop dat het werkte. Op schoolfeesten van de basisschool ging ik altijd verkleed als Pippi. Mijn moeder spoot mijn haar oranje en we probeerden met ijzerdraad mijn vlechten goed te krijgen. Die bleven toch altijd een beetje op half zeven hangen. Mijn oma maakte een schortje met een grote zak, a la Pippi.'' PAULA MAJOOR de stem van Pippi U sprak de stem van Pippi in. Hoe keek u zelf naar de serie? ,,In de jaren dat de reeks werd uitgezon den, had ik drie kleine kinderen en veel werk. Ik had geen tijd om te kijken. Vanaf 2004 ben ik er met mijn klein kinderen voor gaan zitten. Ze hadden niet meteen door dat dat mijn stem was. Ik liet dat zo, die illusie moet je niet verstoren.'' Wat herinnert u zich nog uit die tijd? ,,Dat ouders in opstand kwamen, omdat Pippi allemaal gevaarlijke dingen deed. Op het dak lopen, van een berg springen, de lucht ingaan op een fiets zonder wie len. Ze vonden dat de uitzendin gen verboden moesten worden. Dat is nu toch onvoorstelbaar met al dat geweld en die schiet spellen op de pc? Aan de andere kant: een van mijn nichtjes brak haar arm gebroken toen ze van een berg afsprong.'' Waarin lijkt u op Pippi en op welke eigenschap bent u jaloers? „Pippi zei altijd: ik heb het nooit gedaan dus ik denk dat ik het wel kan. Ik ga zelf uit van het te genovergestelde. Dus toen ik op rijles moest van mijn ouders was ik bang: hoe moet ik dat hele dashboard bedienen? Later vond ik het heerlijk om achter het stuur te zitten.'' Wordt u nog vaak herinnerd aan uw bijdrage? „Achteraf zeg ik: dat ik niet doorhad dat dit de rol was waardoor ik mijn hele leven bekend zou blijven. Ik heb wel duizend films en series inge sproken, waaronder de rol van professor Anderling in de Harry Potter-films. Maar iedereen vraagt altijd naar Pippi. Terwijl er maar één seizoen liep in Nederland. Ik heb trouwens ook nog een Edison gekregen voor de langspeelplaat met de liedjes.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 98