HNBttl 'Ik merkte dat het niets uitmaakte, een relatie met een of twee mannen' met Ben vaak mee voor zijn onderzoek, ter wijl Lex moest werken. Maak je geen zor gen: Lex is het ermee eens. Bovendien: Bens vorige boek is aan ons beiden opgedragen." ,,Ik ben op geen enkele schrijver jaloers en als je van iemand houdt, is dat helemaal on mogelijk. Ik wil alleen maar dat hij volledig tot zijn recht komt. Toen ik Ben in New York bij mijn Amerikaanse uitgever ont moette was hij 23 jaar en zoekende, hij was daar assistent-editor. Ik zag dat hij enorme talenten in zich droeg, maar dat hij werd belemmerd door zijn werk.'' „Ogenblikkelijk, en dat heb ik destijds ook meteen aan Lex verteld. Een jaar later kwam Ben bij ons wonen en het eerste wat Lex tegen hem zei was: 'Vanaf nu hóéf je hele maal niks meer, neem de tijd om uit te zoe ken wat je wilt en kunt. Wij zorgen voor je.' En dat hebben we gedaan. Ik kon niet ge lukkiger zijn dan toen Benjamin voor zijn boek over Susan Sontag de Pulitzer Prize kreeg, een van de hoogste literaire onder scheidingen. Ik ervaar ons als een team: als ik een boek schrijf is dat óók het werk van Lex en Ben, alleen al door hun steun. De manier waarop wij leven, de ruimte die we elkaar geven, dat is de ware beloning.'' ,,Iets meer naarmate ik ouder word, maar als ik eenmaal begin te toeren besef ik weer wat een voorrecht het is. Ik krijg energie van mijn lezers, soms ook troost. Ik heb een band met ze opgebouwd en hun trouw raakt me. Ik zie ernaar uit om hen weer te zien, al ben ik dit keer wat coronahuiverig.'' Lachend: ,,Maar zelfs als ze een foto willen nemen, kan dat.'' Benjamin is in zijn vakgebied een groot heid. Is er weleens jalousie de métier tussen jullie? Was u toen al verliefd op hem? Nu er een nieuw boek is zult u onder de mensen moeten. Ziet u daartegen op? Mrs. Degas verschijnt op 1 september bij uitgeverij De Arbeiderspers (€24). ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 95