Ondernemers opgelucht 1 i 8 Ze hielden hun hart vast, met al die coronamaatregelen. Geen braderieën of kermis. Geen Visserijfeesten. Wat zou de zomer de ondernemers in Breskens brengen? Wat blijkt: het is nog nooit zo druk geweest. ,,Het is echt extreem." p maandagavond zijn aardig wat restau rants in Breskens dicht. De auto daar door makkelijk par keren op het Spuiplein? Vergeet het maar. Zoek maar een plekje in een straat verderop. Het is veel zeggend. Zelfs als lang niet alles open is en de vakantie voor het noorden van Nederland voorbij is, is het druk in Breskens. Sterker nog: zo druk als nu is het nog nooit geweest, zegt vrijwel iedere inwoner van het vissersdorp. On danks dat grote evenementen als de Visserijfeesten door corona zijn afgeblazen. Rein van den Broecke heeft er wel een verklaring voor. ,,Veel Ne derlanders vieren vakantie in ei gen land en komen naar Breskens. Volgens mij was iedere kamer ver huurd. En de meeste Bressiaan- ders zijn ook thuisgebleven. Het was ook echt goed weer." Van den Broecke heeft net ijssalon Brescia geopend op de hoek van het Spui- plein. „Midden in de coronatijd." Hij is iedere dag open en doet alles in zijn eentje. Pauze nemen is er nauwelijks bij. ,,Normaal is het op een paar tijden druk. Bijvoorbeeld om 20.00 uur, als de mensen gege ten hebben. Nu schep ik de hele dag door. Ik ben blij als het 22.30 uur is." De rij staat vaak tot buiten op de stoep, ook zodat klanten voldoende afstand kunnen hou- den. ,,Dan staat er al gauw vijftig man te wachten." Het valt Van den Broecke op dat er dit jaar veel Limburgse toeris ten zijn. Zoals de vriendinnen Ce cile, Anke, Valerie, Shanna en Kiki. Ze zijn neergeploft op het terras van Da Bruno. ,,We verblij ven in Cadzand-Bad", vertelt Shanna. De Limburgse meiden hebben de West-Zeeuws- Vlaamse kust uitgekozen voor hun examenreisje. Weer eens iets anders dan Sunny Beach of Cher- sonissos. ,,Ik kom hier al vijftien jaar", verklaart Shanna. ,,Nu heb ik mijn vriendinnen meegenomen." Visserijfeesten Het Italiaans restaurant waar de vriendinnen tafelen, is eigendom van Jurgen Brand, die ook de naastgelegen zaken Café Centraal en De Buurman heeft. ,,Geen Pa sen, geen Hemelvaart, geen EK voetbal.En vooral geen Visserij feesten. Wat carnaval voor een Brabander is, zijn de Visserijfees ten voor een Bressiaander. Heel het dorp leeft daarvoor. Dat gemis maken we nooit meer goed." De enorme schare toeristen is een pleister op de wond. ,,Het nachtleven in Centraal ligt plat, maar in mijn restaurants is het veel drukker dan normaal. De om zet die we daardoor draaien, com penseert veel." Volgens de café houder is het in Breskens de laat- ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 GO Jurgen Brand, hier met partner Ange lique: Het nachtleven in Café Centraal ligt plat, maar in mijn restaurants is het veel drukker dan normaal." Voor Rein van den Broecke is het de hele dag spitsuur. Soms staan er wel vijftig man in de rij te wachten. n l-OIO'S PETER NICOLAI Ronald Lohman (rechts) van supermarkt Plus en be drijfsleider Adrie Steij- aert hebben het druk. De openingstij den zijn flink verruimd. Bruno en Lony van de Voorde kunnen de hui dige drukte goed gebruiken. Ze hadden in april slechts twee procent van de normale omzet gedraaid. Breskens O; beleeft de drukste zomer ooit BOB MAES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56