'Je ziet het Kustmarathon is als Vierdaagse voor Nijmegen 'Blij dat je hier bent', zingt Bl0f in het lied Zoutelande. In het hoogseizoen wordt het dorp overspoeld door toeristen. En toch krijgen die het gevoel welkom te zijn. Zeven weken lang schetst Mario Wisse een portret van het gemoedelijke plaatsje aan de Walcherse kust. Vandaag de laatste aflevering. Ook in Burgh is het elk jaar gezellig druk, maar na het startschot loopt het dorp leeg In het leven staat niet veel vast, maar duidelijk is dat er in het eerste weekend van oktober wordt gelopen, ge wandeld en gefietst tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande. De Kustmarathon, want daar heb ben we het over, hoort inmiddels bij Zoutelande zoals de Vier daagse bij Nijmegen en de room boter bovenop je bolus van Bliek. Dat het ellendige coronavirus dit jaar zelfs d^e zekerheid onderuit heeft gekegeld, proberen we ge durende dit artikel gemakshalve even te verdringen. Liever hangen we aan de lippen van Jos Boot, die al eerder in de PZC, stond maar dan ook de ul tieme gesprekspartner is wanneer je een verhaal maakt over de Kust- marathon. Ga maar na: Boot woont sinds de jaren tachtig in fi- nishplaats Zoutelande, maar komt uit oorspronkelijk uit startplaats Burgh-Haamstede. Hij liep alle zeventien edities van de Kustma- rathon uit en is daarmee lid van het selecte groepje 'uutlopers'. Daarnaast volbracht hij ook een keer of elf, twaalf- hij is de tel kwijt - de Wandelmarathon. Alsof dat allemaal nog niet genoeg reden voor een gesprek is, vertelt hij dat zijn 86-jarige moeder nog elk jaar bij de start staat om haar 63-jarige zoon, Jos Boot dus, suc ces te wensen. ,,Dan geeft ze me een kus en loop ik naar huis", ver telt hij lachend. ,,Tot een paar jaar terug fietste ze na de start ook nog even naar de Stormvloedkering om me daar een trosje druiven aan te reiken." De Kustmarathon is onder de bezielende leiding van de vorig jaar overleden en alom betreurde Lein Lievense en diens vrouw Le- nie uitgegroeid tot een groot eve nement. Desondanks is het vol gens Boot laagdrempelig en gezel lig gebleven. En als iemand het GO ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 mooiste in mensen bovenkomen' MARIO WISSE Kees Bierens LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51