Nummer negen maakt kans om te promoveren Streep door oefenduels Groene Ster Vlissingen ZEELAND 15 ■!K& Lm w if fMTiflITMrMS PH&OTE RB zaterdag 22 augustus 2020 Swift (oranje) in de zaal voor volle tribunes. Dat zal er komend zaalseizoen een stuk anders uit gaan zien. foto lex de meester vol bekerprogramma", zegt secre taris Anouk Meijer. ,,Bij de jeugdteams en lagere elf tallen is natuurlijk geen 250 man publiek'', vertelt ze. „Spelers tellen bovendien niet mee voor het aan tal van 250. Tenminste, als ze op het veld staan. Want zodra ze van het veld af komen, horen ze weer wel bij het totaal. Hoe moeten we het dan gaan regelen? Ja, er zijn nog wel wat vragen waar we mee worstelen.'' Eén oplossing heeft zowel Luc- tor Heinkenszand als Kloetinge in ieder geval al: een extra registratie mogelijkheid. ,,Voor de spelers die na afloop van hun wedstrijd naar de kantine gaan'', legt Meijer na mens Kloetinge uit. ,,Zij hoeven zich niet in te schrijven voor hun bezoek aan het sportpark, maar wel voor de horeca. Dat kunnen ze ter plaatse online doen, door met hun telefoon een code te scan nen.'' Extra tijd Ook korfbal loopt tegen proble men rond de coronamaatregelen aan. Over twee weken begint het veldseizoen en in november de zaalcompetitie. ,,Wij hebben met twee situaties te maken'', zegt Bart Pouwer, corona-aanspreekpunt bij het Middelburgse Swift. Zijn club hanteert momenteel alleen een registratiesysteem voor de kantine. ,,Want bij de veldcom- petitie komen we doorgaans niet aan de 250 man. Maar zeker in het Zeeuwse korfbal, en ook landelijk, trekt de zaalcompetitie meer men sen aan'', aldus Pouwer. ,,Dan kun nen we de 250 man zeker halen, dus daar moeten we onszelf op voorbereiden.'' Het veldseizoen heeft nu logi scherwijs even voorrang, maar ook over de zaalcompetitie wordt na gedacht. ,,Het is goed mogelijk dat we de bezoekers dan wel moeten registreren. Daar zullen we naar kijken. Maar ten opzichte van an dere sporten hebben we gelukkig wat extra tijd. Het werkt nu in ons voordeel dat er twee verschillende competities zijn.'' Mocht Swift - of een andere Zeeuwse sportclub - vragen heb ben, staan ze bij Luctor Heinkens zand en Kloetinge in ieder geval open om hun kennis en ervaring te delen. „Iedereen wil natuurlijk dat het goed gaat'', zegt Marco Utermark van de Heinkenszandse fusieclub, ,,en dat we kunnen blij ven sporten. Daar moeten we met zijn allen voor zorgen.'' De Zeeuwse vierdeklassers in het zondagvoetbal weten waar ze aan toe zijn. De voetbalbond KNVB heeft gisteren de speel- kalender en de promotie-de gradatieregeling bekrachtigd. Rudy Boogert Vlissingen De vrees bij de clubs in de Zeeuws-Vlaamse vierde klasse A was dat ze een vervroegde compe titiestart moesten maken. De Bra bantse vierde klassen B, C en D beginnen immers al begin sep tember en dienen twee beker wedstrijden doordeweeks te spe len. De Zeeuwse clubs blijven daarvan verschoond. In hun experimentele klasse - zestien clubs, waaronder de door geschoven vijfdeklassers - spelen alle clubs één keer tegen elkaar. Die wedstrijden dienen allemaal voor de carnavalsbreak in februari gespeeld te zijn. Doordeweekse inhaalwedstrijden worden daarbij niet uitgesloten. Na deze heenronde worden de bovenste en onderste acht teams van elkaar gescheiden en spelen onderling een hele competitie, dus 14 wedstrijden elk. Deze com petitie dient drie maanden later, met Pinksteren, te zijn afgerond, want dan begint de nacompetitie. In die nacompetitie treden de nummers twee en drie aan uit de eindstand van de competitie met de bovenste acht clubs plus de nummer één uit de eindstand van de competitie met de onderste acht clubs (formeel dus de num mer 9 uit de vierde klasse) aan. Die drie clubs spelen een drie kamp om te bepalen wie naar de derde klasse promoveert. MW S!M L'i.i: i ;;i m ®p Breskens (zwart-wit) en Oostburg spelen komend seizoen in de experimentele vierde klasse. foto camile schelstraete De oefenwedstrijden die het eerste en tweede team van Groene Ster Vlissingen gister avond zouden spelen, zijn niet door gegaan. De gemeente Vlissingen en Veiligheidsregio Zeeland gaven geen toestem ming voor het spelen van de wedstrijden, omdat de Belgi sche tegenstander Real Noor- derwijk uit een gebied komt dat van het ministerie van Bui tenlandse Zaken code oranje heeft gekregen. Barry van der Hooft Vlissingen Real Noorderwijk, dat uitkomt op het hoogste niveau in België, is af komstig uit Herselt, dat in de pro vincie Antwerpen ligt. Die pro vincie heeft code oranje gekregen, omdat er nog altijd veel besmet tingen met het coronavirus zijn. ,,We snappen dat we niet mogen spelen'', zei bestuurslid en assis tent-coach André Siereveld. ,,Het is alleen jammer dat we dat een dag voor de wedstrij d pas te horen kregen.'' Het eerste team van Groene Ster Vlissingen speelde tot op heden twee oefenwedstrijden. In het Omnium in Goes werd CFM Transito twee weken gele den met 11-2 verslagen. Vorige week speelde Groene Ster in Schiedam tegen Feyenoord Futsal, de ploeg van voormalig coach Sa- mir Yaaqobi. Dat oefenduel ein digde in 8-8. Voor komende vrijdag (in en te gen het Duitse Düsseldorf) en maandag 31 augustus (thuis tegen Futsal Besiktas) staan nog twee oefenduels gepland. Groene Ster Vlissingen begint de competitie in de eredivisie op vrijdag 4 sep tember, met een thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven. Een week la ter volgt opnieuw een thuisduel, dan met Tigers Roermond. Op vrijdag 25 september moet Groene Ster op bezoek bij White Stones, in Egmond aan Zee. GO dan naar de club fi öosunranö Ajcfvisnjrs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43