14 ZEELAND Mick van Dijke grijpt net mis op NK Weer zilveren plak voor Nieuwenhuis Maximaal 250 toeschouwers bij een wedstrijd. Hoe regel je dat? Bij één wedstrijd is dat nog wel te doen. Maar als er op één dag tien wedstrijden op een sportpark zijn, hoe hou je dat in de hand? Zeeuwse clubs zijn creatief en welwillend, maar hebben ook nog veel vragen. Een weekeinde vol toernooivoetbal CORONAMAATREGELEN IN DE SPORT Op de VAM-berg in Drenthe heeft Mick van Dijke uit Colijnsplaat net naast de Neder landse titel wielrennen voor beloften gegre pen. De coureur van de opleidingsploeg van Jumbo-Visma werd tweede. Mick van Dijke gaf kleur aan de beloftenwed- strijd op het NK wielrennen. Terwijl zijn tweelingbroer Tim het peloton aanvoerde, ging hij in de jacht op de drie koplopers. Die jacht bleek succesvol, want Mick van Dijke kon aansluiten. In de laatste zestig kilometer gaf hij zijn plaats vooraan niet meer af. Tot de slotkilometer bleef het spannend. In de sprint legde Van Dijke het af tegen Stijn Daemen. PAARDENSPORT Voor de tweede keer deze week heeft ama zone Jeanine Nieuwenhuis zilver gepakt tij dens het EK dressuur U25. De Serooskerkse werd tweede tijdens de Kür op muziek. Met haar paard TC Atena scoorde ze gisteren in Boedapest 78.450 procent. Daarmee hoefde ze alleen de Deense Anne-Mette Strandby Han sen (79.025) voor zich te houden. Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen werd zesde. Eerder deze week werd Nieuwenhuis ook al tweede tijdens de individuele proef. De Koeyer werd toen zevende. Tijdens de landen- wedstrijd wonnen beide Zeeuwen goud met het Nederlands team. Oefenduel Titelstrijd Tweeluik De coronaregels zijn helder. Zonder regis tratie mag er, mits de basisregels in acht worden genomen, 250 man rond het veld aanwezig zijn bij buitensporten en 100 man bij binnensporten. Worden dat er meer, moet er wél geregistreerd worden én krijgt iedereen een vaste plek. Voor de kantines en clubhuizen, die als horeca gelden, moet iedereen zijn bezoek daarom wél vastleggen. Hoe houden de clubs bij hoeveel man er op het sportpark is? Som mige clubs gokten erop dat ze niet aan de 250 toeschouwers kwamen, anderen deelden nummertjes uit en als er 250 uitgegeven waren, ging de poort dicht. Voetbalclub Luctor Heinkenszand is één van de clubs die een online registratie systeem in het leven heeft geroe pen. Bezoekers wordt gevraagd zich vooraf aan te melden. ,,Dat hebben we, ook in samen spraak met de gemeente, beslo ten'', vertelt voorzitter Marco Utermark. Die maatregel dient Iedereen wil kunnen blijven sporten. Daar moeten we met zijn allen voor zorgen twee doelen, zegt hij. ,,Aan de ene kant doen we het in verband met de kantine, waarvoor iedereen zich voor gebruik moet registre ren. Aan de andere kant hebben we zo zicht op het aantal bezoe kers. Voetballers en trainers bin nen de lijnen niet meegerekend." Afgelopen zaterdag werd voor de oefenwedstrijd tegen Kloetinge het systeem in gebruik genomen. ,,We hadden zo'n 225 inschrijvin gen. Daardoor konden we aan de poort ook nog een beperkt aantal mensen binnenlaten'', aldus Uter- mark. Bijvoorbeeld senioren die online niet zo vaardig waren. ,,Dat ging allemaal goed en ook de reac ties van de mensen waren posi tief.'' Vandaag staat zijn club echter voor een nieuwe uitdaging. Voor het Zeeland Assurantiën Toernooi komen zeven verenigingen op be zoek in Heinkenszand. ,,We heb ben al die clubs gevraagd het sys teem onder hun leden te delen en dat hebben ze ook gedaan'', geeft Utermark aan. ,,Want 250 bezoe kers is gewoon écht het maximum en registreren is belangrijk. Mocht er iets misgaan, kunnen wij alles meteen aan de GGD doorgeven.'' Zo'n drukke dag op het sport park roept, ondanks een registra tiesysteem, best ook wat vragen op. Bij Kloetinge bijvoorbeeld, waar bezoekers zich ook op voor hand moeten aanmelden. „Afgelo pen dinsdag was dat met één wed strijd van het eerste team nog wel te overzien, maar deze zaterdag spelen er vier ploegen thuis en binnenkort hebben we zelfs een 3 'f h Er staan dit weekeinde verschillende toer nooien op het programma op Zeeuwse bo dem. Nog niet om het 'echie', maar in het ka der van de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. De Borsele Sloepoort Cup werkt vandaag de laatste wedstrijden af. In de poules B1, B2 en C komt een winnaar uit de bus rollen. De duels zijn in Nieuwdorp en Patrijzen. Ook het Mo lenkreek Toernooi van Schoondijke houdt vandaag de finaledag. In Luctor Heinkenszand strijden vandaag acht ploegen, waaronder de thuisploeg, om de winst op het Zeeland Assurantiën Toernooi. Quote van de da~ 'Ik stelde mezelf soms teleur in races, maar mijn nieuwe team hielp me er altijd overheen.' zaterdag 22 augustus 2020 GO WIELRENNEN 11.31 De voetballers van Goes spe len vanmiddag op eigen veld een oefenduel. Hoofdklasser TAC'90 uit Den Haag is de tegenstander. De aftrap op sportpark Het Schenge is om 14.30 uur. 3 Istvan Bakx en Ajax Cape Town vervolgen vanmiddag de titelstrijd op het tweede voet balniveau van Zuid-Afrika. Met nog drie duels te gaan zijn Bakx en zijn ploeg kop loper met drie punten voor sprong op de nummer twee. Eerst aanmelden, Daniel Vervelde Vlissingen - Marco Utermark, voorzitter Luctor Heinkenszand Het Feyenoord van Bart Nieuwkoop speelt vandaag twee oefen wedstrijden van 60 minuten. De ploeg treft eerst om 16.45 Borussia Dort mund en neemt het daarna om 18.00 uur op tegen MSV Duisburg. Jeanine Nieuwenhuis (links). foto bsr agency VOETBAL - Mountainbikester Anne Terpstra blikt terug op de periode vlak nadat ze had getekend bij het Ghost Factory Racin Team, in 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42