I ft ZEELAND 13 OVERZOMEREN MET... JARNO MOBACH In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Wielrenner Jarno Mobach (21) won al eens Parijs- Roubaix bij de junioren en hoopt die truc ooit bij de profs te mogen herhalen. Maar voorlopig is hij vooral nog in het ongewisse over zijn koersprogramma voor dit jaar. En dat terwijl de Zeeuws Vlaming in 2019 ook al een groot deel van het seizoen moest missen vanwege fysieke ongemakken. Mijn zomer ,,De planning is voor de komende we ken nog vrij onduidelijk, omdat het moeilijk te zeggen is welke wedstrij den wel en niet doorgaan. Wel ben ik in Oostenrijk op trainingskamp ge weest en ga ik ook nog op trainings kamp naar de Ardennen met de Ne derlandse selectie.'' Vakantie „Voorlopig staat er geen vakantie ge pland. Sowieso is dat in de zomer al tijd vrij lastig, omdat het wielersei- zoen dan in volle gang is. En aange zien de situatie in Europa op dit mo ment toch niet heel stabiel is, is het ook niet makkelijk om nu iets te plan nen.'' Ibiza ,,Toch is mijn ideale vakantie een zon vakantie in de zomer. Zeker omdat ik altijd veel train, is het wel lekker om totaal uit te rusten wanneer ik de kans krijg om op vakantie te gaan. Voor mij is het belangrijkste dat er dan een strand in de buurt is. Van alle plaatsen waar ik tot nu toe geweest ben, is Ibiza mijn favoriete bestemming. Ibiza is Voor mij is het op vakantie belangrijk dat er een strand in de buurt is een mooi eiland, met mooie stranden en ik vind de sfeer ook heel relaxed.'' Sportzomer ,,Sowieso vind ik het altijd leuk om naar de Tour de France te kijken, om dat dat toch de grootste koers is die er is. Maar ik keek deze sportzomer ook wel uit naar de Olympische Spelen en het EK voetbal. Sport kijken vind ik ei genlijk altijd leuk.'' Netflix en playstation ,,Meestal ben ik na het trainen vooral op de bank te vinden, maar ik heb niet een specifieke bezigheid die ik altijd doe. Soms kijk ik een Netflix-serie of speel ik op de Playstation en als het mooi weer is, vind ik het leuk om naar het strand te gaan met vrienden.'' Revanche ,,Vorig jaar heb ik veel fysieke malheur gehad en ik had dit seizoen sportieve revanche willen nemen. Helaas is het opnieuw een apart jaar geworden met de hele situatie rondom corona. Daar door heb ik wel heel gericht kunnen trainen en sta ik er in principe erg goed voor. Deze periode is dus aan de ene kant goed geweest om de achter- PASPOORT stand van vorig jaar weg te werken, maar ik kijk er enorm naar uit om weer wedstrijden te kunnen rijden. Ik hoop dit jaar gewoon nog zoveel mo gelijk te kunnen koersen.'' Corona ,,De actualiteit is op dit moment vrij- wel alleen Corona en dat volg ik dan ook wel op de voet. Ik hoop gewoon dat alles weer enigszins normaal kan worden. En koersen dus!'' Parijs-Roubaix ,,Als ik één hoogtepunt uit mijn car rière moet aanwijzen, is dat toch wel de winst in de juniorenkoers van Pa- rijs-Roubaix. Die wedstrijd is bij veel mensen bekend en het was echt super om op dezelfde dag als de profwiel renners als eerste die velodrome op te rijden.'' Profs ,,Mijn eerstvolgende doel op dit mo ment is de overstap te maken naar de profs. Daarom hoop ik dat ik me dit seizoen nog genoeg kan laten zien in de wedstrijden en hopelijk lukt het dan.'' Als je één ding over zou mogen doen? ,,Ik weet niet of ik echt iets anders zou doen. Natuurlijk had ik 2019 niet zo mee willen maken, maar ik heb er ook veel van geleerd. Ik denk dat het be langrijker is om naar de toekomst te kijken.'' zaterdag 22 augustus 2020 GO Een zomer vol vraagtekens Menno Kole Philippine Een zonvakantie zit er dit jaar waarschijn lijk niet in voor Jarno Mobach. Wel is hij op trainingskamp naar Oostenrijk geweest. - Jarno Mobach Naam: Jarno Mobach Geboren: 17-08-1998 te Philip pine Woonplaats: Philippine Sport: Wielrennen Team: Development Team Sun web Specialiteiten: All-rounder/tijd- rijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41