Boekentip zomerhit Napoleon was 'n gewone man ON" Die ouwe Phil klinkt nog best _CD CD CD N CD CD CD CD CD CD O 2 6 Je zag het helemaal voor je: een paar weken zomervakantie in een ver en zonnig oord. Maar toen kwam corona. Dag vakantie in het buitenland. Je belandde in Zeeland. En hoe bevalt dat? PIP De man achter de mythe: eigenlijk zegt de ondertitel al precies wat Adam Za- moyski beoogt met zijn geniale biogra fie van een van de meest besproken generaals, hervormers en staatslieden uit de moderne ge schiedenis. Waar hij door de Fransen vaak wordt verheerlijkt en door de Engelsen ver guisd, is Zamoyski vooral op zoek naar de mens, de jonge Corsicaan Napoleone Buona parte die uiteindelijk Keizer Napoleon werd. Het boek leest als een spannende roman, doorspekt met historische details die de hoofdrolspelers tot le ven wekken. Zoals Jo- séphine, die de eerste vrouw van de keizer werd en bekendstond om haar schoonheid, maar wel altijd achter haar hand lachte om haar lelijke gebit te ver bergen. En natuurlijk Napoleon zelf, die stik- jaloers kon zijn omdat Joséphine een minnaar had (hij had zelf vele minnaressen), maar uit zijn entourage te horen kreeg dat dergelijke volkse emoties niet gepast waren in de hogere kringen. Je weet al hoe het afloopt met Napo leon, maar toch blijf je je al lezend verbazen hoe iemand op briljante wijze de machtigste man van Europa werd en uiteindelijk eigen handig alles weer tenietdeed. Ook Napoleon bleek een gewone man: maar wel een die het gezicht van Europa voorgoed veranderde. Ik ken menigeen die mijn keuze van vandaag niet zou onderschrijven. En toch, er zijn mensen die ik (muzikaal gezien een kind van de jaren 70 en 80) mateloos bewonder om hun muziek. U2, Alan Parsons, Jean Michel Jarre, Gary Moore, Dire Straits. Ach, de rij is groot. Maar voor vandaag dan toch maar die andere grote meneer: Phil Collins. Eigenlijk zou ik hier andere nummers van hem willen noemen. Werk van Genesis of In the Air Tonight (nog steeds kippenvel bij het in vallen van de drums). Maar van een zomerhit moet je toch een beetje vrolijk worden, vind ik. En dat brengt Sussudio nog altijd bij mij teweeg. Toen ik het nummer voor het eerst hoorde, als veertienja rig havoklantje, greep het me meteen. En dat terwijl ik eigenlijk pas net pop en rock had ontdekt. Tot dan was het vooral klassiek en elektronische muziek. Maar de cd No Jacket Re quired heb ik grijs gedraaid. Phils laatste tour had de toepasselijke naam (Still) Not Dead Yet. Helaas laat zijn gezondheid het afweten. Maar zijn muziek is nog altijd fris en fruitig. Dus ik zeg: zet de ramen open, draai de volumeknop op 9 (denk om de buren) en gaan! o ongeveer ieder huisje op park De Banjaard van Roompot is de eerste weken van augustus be zet. En dat is natuurlijk niet zo gek met mooi weer en een golf van vakantiegangers die Zee land dit jaar hebben verkozen bo ven het buitenland. Ook op de bui tenweg rondom het park is dage lijks ieder parkeerplekje bezet, want het Banjaardstrand is enorm populair. Dat hebben Brenda en Pe ter uit Uithoorn inmiddels uit erva ring geleerd. Ze zijn met Brenda's dochter Jamie, haar vriend Stefan en hun kindje Beau op vakantie in Kamperland. Verder delen ze het achtpersoonshuisje nog met Bren- da's dochter Dominique en een vriendinnetje van haar: Puck. De bezoekjes aan het strand waren door de drukte niet echt een succes volgens Brenda: ,,We zijn overdag twee keer geweest en vonden het toen echt veel te druk. We misten ook een beetje de ligbedjes. Domi nique ging eerder weg en ver dwaalde prompt op het park, haha! Uiteindelijk hebben we een lekker opblaasbad in de tuin neergezet en die vullen we telkens. Prima met die kleine." All inclusive De familie zou eigenlijk naar een gloednieuw resort op het Griekse Kos vliegen voor een twaalfdaagse all-inclusive vakantie. Peter: ,,We werken het hele jaar knetterhard, dus we hadden echt veel zin in de vakantie. Ontzettend jammer dat het niet doorging." Brenda en Peter zijn doorgaans van het vroege boe ken, Kos stond sinds januari al in de agenda. ,,We zijn gebonden aan de vakanties, dus dan moet je wel. We hebben best lang gewacht met can- celen. Half juni vertelde de reisor ganisatie ons dat we alleen konden gaan als we op een andere dag zou den vliegen. Dat was gewoon geen haalbare kaart voor ons." Boven dien zag Brenda er toch steeds meer tegenop om te gaan vliegen. ,,Ik zag het eerlijk gezegd niet zitten om op vakantie telkens een mondkapje op te moeten. En het vliegtuig leek me ook niet zo'n goed idee, daar wil ik nu niet in. Ik wilde dus op een ge geven moment zelf annuleren. Achteraf bleek dat een verstandige keuze." Naar de kust Voor de aanbetaling kregen ze vou chers en de plannen voor Grieken land gingen in de ijskast. ,,Al snel kwam het idee om naar Zeeland te gaan naar voren", zegt Peter. ,,We wilden wel naar de kust. Ik ben er vroeger ook wel geweest. Tijdens NAAR ZEELAND een weekendje Drenthe boekten we in eerste instantie een huisje in Cadzand. Maar later bleek dat we het zwembad daar wel een beetje aan de kleine kant vonden. Dus switchten we alsnog naar Kamper land." Ook al zit Zeeland deze zo mer ramvol, op dat moment kon de familie nog met gemak twee weken boeken. Brenda: ,,Misschien komt dat ook wel doordat wij een acht- persoonshuisje zochten. Op vakan tie verblijf ik liefst wel in een appar tement of hotel. Lekker comforta bel. We zijn niet zo van het kampe ren. Vroeger wel gedaan als kind, hoor." Actieve vakantie Tijdens de vakantie in Zeeland ver maken ze zich op allerlei manieren. Brenda vertelt wat ze zoal doen. ,,We zijn niet zo van het uitslapen. Tussen zeven en acht is iedereen er wel uit. Vaak gaat Peter hardlopen en doe ik yoga. Daarna ontbijten we en gaan we andere dingen doen. We zijn heel actief, maar zijn ook veel bij het huisje. De tuin is hier erg fijn. Ruim met veel schaduw." Om dat er een kleintje mee is, wordt het dagritme ook een beetje bepaald door middagslaapjes. Dan splitst de groep zich wel eens op. ,,Stefan en ik zijn een keer gaan waterskiën op het Veerse Meer", zegt Peter. ,,Dat was goed te doen, heel relaxed. Ze hebben het daar super geregeld. We moesten alleen even wennen dat het een zoutwatermeer is." Verder werd er gesupt, gingen de meiden paardrijden en brachten ze een be zoekje aan Rosada om te shoppen. Tijdsloten ,,Met alle coronamaatregelen is het spontane er soms wel een beetje af", merkt Brenda op. ,,Veel dingen, zo als het zwembad, moet je reserve ren in tijdsloten. En dat kan wel eens lastig zijn. Ook bij restaurants moesten we soms drie dagen van te voren reserveren. Ondanks dat doen we dat toch. We werken altijd hard, dus we willen dan ook goed genie ten tijdens de vakantie. En we heb- w've-. aft lOTip^lSp Ik zag het eerlijk gezegd niet zitten om op vakantie telkens een mondkapje op te moeten zaterdag 22 augustus 2020 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Vandaag geeft chef internetredactie Arjen Nijmeijer een inkijkje in zijn boekenkast. Eindredac teur Rolant Quist kiest een zomerhit uit. GO ADAM ZAMOYSKI s 'N a hard werken Mariska den Hartog Kamperland Vakantiegangers: Brenda Verrijk en Peter Stolk, Jamie, Stefan en Beau, Dominique en Puck Woonplaats: Uithoorn Wilden naar: Kos, Grieken land Zijn beland in: Kamperland Pluspunten vakantie: Ruimte lijke omgeving, goed georga niseerd, gastvrij Minpunten vakantie: Slechte wifi op het park, drukte in de steden, prijs-kwaliteitverhou- ding Peter en Brenda bij de zonsondergang bij Kamperland. Tijd voor een spelle tje bij het achtper- soonshuisje op park De Banjaard. Dochter Domi nique met haar vrien din Puck op stap. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN - Brenda Verrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34