Steekpartij bij juwelier in Middelburg Rondleidingen via de tv door Zeeuwse musea ZEELAND 3 drankje bestellen en ophalen, maar het moet buiten worden opgedron ken. Bij SSV'65 zijn binnen veertig zitplaatsen. „Gelukkig hebben we een terras", zegt Joosse. Zolang het mooi weer is zullen in de praktijk de meeste mensen buiten hun drankje en hapje nuttigen, is zijn verwachting. Maar door de sprei ding van de wedstrijden en alle an dere beperkingen verliest de kan tine wel zijn sociale karakter. Kantine helemaal dicht Bij de atletiekverening AV'56 over wegen ze om de kleedkamers en kantine helemaal niet te gebruiken, zegt voorzitter Cees-Jan Berman. Volgende week beginnen de trainingen weer. Op de atletiek- Alle materialen worden vooraf en na afloop ontsmet baan helpen de lijnen om afstand te bewaren. „Tussen elke baan hou den we er één vrij bij de looptrai ningen. We hebben een werkgroep voor de coronamaatregelen. Wij ge bruiken onze eigen zij-ingang als toegang tot onze accommodatie. Bij vertrek gaan onze leden via de hoofdingang van Het Schenge. Het materiaalhok is alleen toegankelijk voor de trainers. Alle materialen worden vooraf en na afloop ont smet. Poreuze materialen die je niet kunt desinfecteren, zoals matjes of speren met een stoffen handgreep, worden helemaal niet gebruikt. Op 29 augustus hebben we onderlinge wedstrijden. Wedstrijdbegeleiders en scheidsrechters moeten een mondmasker en handschoenen dragen. We volgen de regels van de VZA (Vereniging Zeeland Atletiek, red.) die nog strenger zijn dan de landelijke." Veters strikken Voor de spelers onder de achttien gelden onderling nauwelijks beper kingen. Niet binnen en niet buiten de lijnen. Wel moeten ze ander- halve meter afstand tot volwasse nen bewaren. Dat wil zeggen, zo veel mogelijk, is in het protocol van sportkoepel NOC*NSF te lezen: ,,Het RIVM heeft in haar advies ex pliciet rekening gehouden met het feit dat afstand houden voor som mige kinderen in de praktijk lastig zal zijn. Een kind met een gat in de knie heeft een pleister en een knuf fel nodig; dat mag en is ook verant woord. Helpen bij veters strikken of het plakken van een pleisters om een geschaafde knie is geen pro bleem." Nog zo'n praktische vraag: hoe regelen de clubs het vervoer bij uit wedstrijden? ,,Bij uitwedstrijden vragen we om vanaf 13 jaar mond kapjes in de auto te dragen. We moeten voor wedstrij den vaak diep Brabant in, dus dat zijn lange rit ten", zegt Etienne Verhoef, be stuurslid van de hockeyclub Goes. Bij SSV'65 zijn ze er nog niet over uit. Joosse: ,,Het kan toch ook niet de bedoeling zijn dat elke speler op eigen gelegenheid naar een uitwed strijd gaat." Het coronaprotocol van NOC*NSF geeft enige houvast, maar Joosse heeft niet de illusie dat alle sporters, ouders en bezoekers die acht kantjes doorlezen. De clubs kunnen nog zulke goede voorne mens hebben, uiteindelijk draait het om het gedrag van de bezoekers van het sportpark. ,,Die anderhalve meter aanhouden langs de lijn hoeft geen probleem te zijn. Er is ruimte genoeg langs het hockey veld", zegt Verhoef. ,,Maar we moe ten in de communicatie naar onze leden en de bezoekers duidelijk zijn. Dat maakt het gemakkelijker om elkaar aan te spreken op nale ving van de regels." MIDDELBURG Bij juwelier 't Gouddoppertje in de Nieuwe Burg in Middelburg zijn gistermorgen twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. De dader is na de aanval gevlucht en nog niet gevon den. Diverse straten in de binnen stad zijn voor onderzoek afgesloten. Hoe ernstig de slachtoffers er aan toe zijn, is niet bekend. Zij zijn per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Volgens ondernemers in de buurt van 't Gouddoppertje is de steekpartij kort na 10.00 uur ge beurd. De juwelier was op dat mo ment nog niet geopend; de aanval heeft aan de achterkant van de win kel plaatsgevonden. Over de identi teit van de slachtoffers doet de po litie nog geen mededeling. Na de aanval sloeg de dader op de vlucht via de Stroopoortgang naar de Lange Delft. Daarbij werd hij nog korte tijd achtervolgd door een van de slachtoffers. Die rende de dader achterna met een honkbal knuppel, maar moest het in de Lange Delft opgeven. De verdachte De politie heeft een signalement van de vermoedelijke dader verspreid vluchtte daarna via de Herenstraat weg en is sindsdien niet meer ge zien. Ondertussen heeft de politie een signalement van de vermoedelijke dader verspreid. Het gaat om een man met getinte huidskleur, onge veer 1.65 meter lang, met een blauwe hoodie, een witte broek en donkere mountainbike. De politie waarschuwt de verdachte vooral niet zelf te benaderen, maar 112 te bellen. De politie was met veel mensen en voertuigen aanwezig. De omgeving rond de winkel werd aan de voor- en achterzijde afgezet met linten. Winkeliers in de Nieuwe Burg zijn enorm geschrok ken van de steekpartij en zochten elkaar op voor een praatje en steun. Dat gold ook voor winkeliers uit de Lange Delft, die aan de achterkant uitkijken op de achterzijde van 't Gouddoppertje. VLISSINGEN Wie niet in de ge legenheid is om een Zeeuws mu seum te bezoeken, kan nu ook di gitaal een rondleiding krijgen. Op MuseumTV zijn sinds kort mini- documentaires te zien van tien musea in de provincie. Medewer kers geven daarin uitleg over de collectie. MuseumTV is een initiatief van Stichting Ons Museum, die geld van cultuurfondsen en overheden krijgt om de films te maken. In het geval van Zeeland hebben onder meer de provincie en Stichting Cultuurfonds Zeelandia bijgedra gen. Dat heeft geleid tot minidocu- mentaires over het Zeeuws Mari- tiem MuZEEum in Vlissingen, Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, Museum Het Waren huis in Axel, Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent, Stads huismuseum Zierikzee, Museum Veere, Stoomtrein Goes-Borsele, Watersnoodmuseum in Ouwerk- erk, Fruitteeltmuseum in Kapelle en Historisch Museum de Beve- landen in Goes. Daarmee zijn nog niet altijd musea in de provincie in beeld ge bracht, omdat het budget nu een maal beperkt is. ,,De keuze is tot stand gekomen in samenspraak met de provincie", zegt Karel Broshuis van MuseumTV. zaterdag 22 augustus 2020 lijnen is alles anders Dranghekken voor geschei den looprichtingen. Alle clubs hanteren corona maatregelen. - Cees-Jan Berman, voorzitter AV'56 Kijk op de site bij /video Sportclubs in coronatijd Kijk op de site bij /video Kijk op museumtv.nl M Een spelle tjesmiddag bij Goese Mixed Hockey Club, in coronatijd. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31