Accepteer het mondkapje Acht boekverf ilmingen strijden om festivalprijs Amputatie Directie North Sea Port gaat op de schop 2 SPORTCLUBS START SEIZOEN Commentaar Het mondkapje rukt op. Ondanks brede weerzin. Het Lode- wijk College in Terneuzen kwam deze week in het nieuws met een mondkapjesplicht in een deel van het schoolge bouw. Andere Zeeuwse scholen laten het over aan leerlingen en leerkrachten. Hoe dan ook, het kapje is niet meer weg te den ken. Maar het verzet blijft. Het grote probleem van het niet-medische mondkapje is de werking. De meningen daarover kantelen. In het begin van de crisis werd gedacht dat het alleen een psychologisch effect heeft. Inmiddels vinden veel deskundigen het kapje toch nuttig als je niet voldoende afstand kunt houden. Het helpt ook niet dat de rechter zich in het mondkapje heeft verslikt. Eerder deze week werd in kort geding bepaald dat de mondkapjesplicht in delen van Amsterdam en Rotterdam houdbaar is. Deze uitspraak is juridisch duidelijk onvoldoende onderbouwd. Is dit een goede reden om snel met een noodwet te komen? Dat valt te betwijfe len. Zo'n wet zal waarschijnlijk extra verzet oproepen. Over het mondkapje is het laatste woord dus nog niet gezegd. Dat is niet erg. Als we ondertussen maar van geval tot geval blij ven bekijken hoe redelijk draagplicht is. Als zo het sluiten van scholen kan worden voorkomen, is het niet te veel gevraagd dat leerlingen af en toe een mondkapje op moeten. En als je met een half elftal in de auto zit, is zo'n kapje ook goed. Maar als het echt onzin is, moeten we het vooral niet doen. Op deze manier komen we verder dan met blind verzet. Van geval tot geval bekijken of de draagplicht redelijk is, is beter dan blind verzet De acht kandidaten zijn: Daniel (gebaseerd op het boek Gegijzeld door IS van Puk Damsgard), Deutschstunde (De Duitse les van Siegfried Lenz), A dose of happiness (Fall and Salvation: The Confession of a Drug Addict van Vesela Toteva), The painted bird (De geverfde vogel van Jerzy Kosinski), Poppie Non- gena (Die Swerfjaren van Poppie Nongena van Elsa Joubert), Shir ley (naar de gelijknamige roman ALMANAK Het is er voor de sportverenigin gen niet makkelijker op gewor den met al die coronamaatrege len. Spelers moeten zich omkle den in meerdere lokalen en in de kantine moet iedereen zitten. Alsof dat nog niet genoeg is, heeft de Zeeuwse voetbalclub nog een probleem. Want wie van Susan ScarfMerrell), Undtagel- sen (The exception) (De uitzondering van Christian Jungersen) en Wendy (Peter and Wendy van J.M. Barrie). Franstalige competitie Ook voor Vive le cinéma!, de Frans talige competitie van Film by the Sea, zijn acht kandidaten gekozen: De films dingen mee naar de Film Literatuur Award van Film by the Sea Aznavour: le regard de Charles, Deux, Marona, Unfils, Kuessipan, Police, Un triomphe en Petit pays. draait steeds stiekem aan de knoppen van de versterker? De kantinebaas wordt er knettergek van. En dus plakte hij een briefje op de installatie. 'Bij aanraking van één van deze knoppen volgt amputatie'. De voetballers hou den sinds die waarschuwing ge noeg afstand van de kantinebaas. Café Met Shmaak is weer open Politie vindt 500 gram speed in auto De politie heeft donder dagmiddag in de Brie- versstraat in Eede speed gevonden in een gepar keerde auto met valse kentekenplaten. Na een tip namen agen ten een kijkje en zagen een 30-jarige man zon der vaste woonplaats naar de auto lopen. De kentekenplaten bleken vals en toen de man in het politiebureau werd gefouilleerd, bleek hij zes zakjes speed bij zich te hebben. Later werd in de auto nog eens 500 gram speed gevonden. De man is opgesloten in een poli tiecel en wordt nog ver der verhoord. MIDDELBURG Dampoortaquaduct N57 nachtje dicht voor onderhoud Binnen de lijnen is nauwelijks verschil merkbaar, maar daarbuiten zal bij de start van het seizoen alles anders zijn voor de sportclubs. Buiten het veld gelden onverbiddelijk de corona- regels. De clubs doen hun best, maar zijn afhankelijk van de goede wil van spelers en publiek. Bij een kleine dorpsclub is het nog overzichtelijk. Eén veld en een handjevol publiek. Hoe anders is dat op een groot sportcomplex als Het Schenge in Goes, waar onder meer de voetbalclubs Goes en SSV'65, de Goese Mixed Hockey Club, korfbalvereniging Togo, rug byclub Tovaal en atletiekvereniging AV'56 hun thuisbasis hebben. Met uitzondering van Goes delen ze de zelfde hoofdingang tot Het Schenge. De voetbal- en hockey club hebben elk meerdere velden. Door wedstrijden niet tegelijk te la ten beginnen en zoveel mogelijk te spreiden over de dag hopen ze de drukte bij het komen en gaan en in de kantine zoveel mogelijk te ver mijden. Etienne Verhoef van de hockeyclub denkt dat dit wel zal lukken.,,We hebben drie velden. Het lukt wel om de jeugdwedstrij den op zaterdag te kunnen spelen, al zal niet altijd om voor 16.00 uur de laatste wedstrijd zijn gespeeld." Helse taak voor wedstrijdsecretaris SSV'65-voorzitter Tim Joosse zegt dat de wedstrijdsecretaris voor een 'helse taak' staat. Om wedstrijden te spreiden moeten aanvangstijden wijzigen. Daarmee moet ook de be zoekende club akkoord gaan. Dat wordt dus een eindeloos gebel en gemail om dit te regelen. ,,Het zou mooi zijn als de KNVB de thuis clubs een mandaat geven om te be slissen over het tijdschema." En dan nog hebben de clubs op Het Schenge het regelen van de drukte niet helemaal in eigen hand omdat ze het complex met meer dere verenigingen delen. De kleedkamers, zeker als de se nioren spelen, zorgen ook voor hoofdbrekens. Joosse: ,,Op een za terdag hebben we bij SSV'65 twaalf, dertien thuiswedstrijden. We heb ben tien kleedkamers. Vanwege de afstandsregels heb je bij de senioren twee kleedkamers per elftal nodig. En dan is er de overlap. Terwijl de ene wedstrijd bezig is, zijn de teams voor de volgende bezig zich om te kleden." Dan de kantine, voor veel sport verenigingen een van de pijlers on der de begroting. De hockeyclub heeft gekozen voor een 'buffet'. Binnen kunnen mensen een TERNEUZEN Aan de top van ha venbedrijf North Sea Port gaat per 1 september het nodige veranderen. De dagelijkse leiding komt in han den van algemeen directeur Daan Schalck. Jan Lagasse, de andere al gemeen directeur, vertrekt. Schalck was voor de fusie direc teur van de haven van Gent. La- gasse was de topman van Zeeland Seaports. Toen North Sea Port op 1 januari 2018 het licht zag, werd de grensoverschrijdende fusiehaven bestuurd door het duo Schalck en Lagasse. Schalck zwaait nu vanaf 1 september de scepter. Wel is beslo ten om het aantal bestuurders uit te breiden van twee naar vier. Dat moet het havenbedrijf slagvaardi- ger maken, meldt North Sea Port. Dick Engelhardt, die zich onder meer intensief bemoeide met de sa nering van Thermphos, wordt ver antwoordelijk voor de ontwikke ling van de haven en alle nautische operaties die daar bij horen. Sofie Monteyne wordt financieel direc teur en Peter Van Parys operationeel directeur. De Ondernemingsraad is daarmee akkoord gegaan. De nieuwe bestuurders zullen ook benoemd worden als bestuur der bij de twee 'dochters' van North Sea Port: North Sea Port Nether lands NV en North Sea Port Flan ders NV. Dat moet een gelijke in breng vanuit Zeeland en Gent waarborgen. zaterdag 22 augustus 2020 II Acht boekverfilmingen zijn ge selecteerd voor de competitie van Film by the Sea. Zij dingen volgende maand mee naar de Film Literatuur Award van het festival in Vlissingen. De films worden beoordeeld door een jury onder leiding van Stine Jen sen. Rolf Bosboom Vlissingen Film by the Sea is dit jaar van 11 tot en met 20 september Tip? redactie@pzc.nl SINT-PHILIPSLAND Grand café Met Shmaak in Sint-Philipsland is sinds gistermiddag weer open na een coronabe smetting bij één van zijn klanten. Alle personeels leden zijn negatief getest. Het café aan de Voor straat meldde woensdag nog dat het in ieder geval 48 uur dicht moest, nadat één van de klanten be smet was met het virus. Bovendien had een me dewerkster klachten. Daarop moest het volle dige personeel getest worden. Gisterochtend werd bekend dat alle per soneelsleden negatief zijn getest en het café daarom weer open kan. EEDE Het Dampoortaquaduct in de N57 in Middelburg wordt in de nacht van donderdag 27 op vrij dag 28 augustus afge sloten voor al het ver keer. Rijkswaterstaat voert die nacht onderhoud uit aan het aquaduct. Om leidingsroutes worden aangegeven met gele borden, wat de wegge bruikers natuurlijk wel wat meer reistijd zal kosten. Het aquaduct wordt die nacht in beide rijrichtin gen afgesloten van 22.00 uur tot 06.00 Buiten de Theo Giele Goes ÜSbksï 0S53K- J33 Bestuurslid Etienne Verhoef van de hockeyclub Goes pleit voor duidelijke communicatie naar de bezoekers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30