Supermarkt haalt desinfectiepoort weg na dreigmails Mogelijk tbs voor dader steekpartij bij Emergis 2 MAIKEL HARTE Column Veel mensen schijnen in de war te zijn door de manier waarop dit jaar verloopt. Het is een ander stramien. Werk is anders, school van de kinderen is anders, de vakantie is anders, hob by's zijn anders en ga zo maar door. Vooral qua hobby merk ik het ook. Je zou kunnen zeggen dat mijn hobby het entertainen van mensen is en dat in dat kader mijn jaar normaal gesproken in tweeën gedeeld kan worden. De eerste zes maanden van het jaar help ik Fes tival de Ballade te organiseren, de tweede helft van het jaar probeer ik een eindejaarsshow voor het theater te maken. Als de Ballade begin juli is ge weest, volgt altijd nog wat admini stratieve afwikkeling om vervol gens in augustus naar een cam ping te trekken. Zo'n zomervakan tie is voor mij dan altijd het start schot voor het maken van mijn eindejaarsshow. Er is tijdens een zwoele zomeravond op de cam ping altijd wel een moment dat ik met een glas rosé in de hand voor de caravan tegen mijn vrouw zeg: ,,We gaan er weer eens aan begin nen." Hierop antwoordt mijn vrouw dan steevast: ,,Moet dat nu, dat is in december?!" Zo gaat het al jaren. Je zou het sleur kunnen noe men, maar ik vind dat dus heerlijk: weten waar je aan toe bent en wat je te doen staat. de Ballade kon niet doorgaan en dus ontstond er een gapend gat in mijn agenda en zo ook in mijn ge dachten. Kwamen ineens in mei al de eerste ideeën voor een theater voorstelling naar boven. Echter, daar waar normaal gesproken in mei het programmaboekje van het theater uitkomt, kwam dat dit jaar niet. Ik ben dus nu dingen aan het verzinnen, terwijl ik helemaal niet weet of ik ermee op het podium terechtkom. We zitten nu ook niet op een camping in het zuiden, maar een weekje in een huisje in de Ardennen. Woensdagavond heb ik voor mijn vrouw een nieuw liedje gezongen, maar haar reactie was hetzelfde als andere jaren: ,,Moet dat nu, dat is toch pas in de cember?" Nou ja dat weet ik dus helemaal niet. Moet dat nu, dat is toch pas in december DE STELLING Vandaag: Ik voel me veilig voor het coronavirus Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Duo vast na diefstal telefoon Directeur Snijder vertrekt bij UCR Het poortje riep na de plaatsing op dinsdag gelijk al veel reacties op. Zowel positieve als negatieve, op allerlei platformen. Maar na een reeks dreigmails van landelijke ac tiegroepen die ageren tegen coro namaatregelen is het poortje weg gehaald. Dat is een interne beslissing van Spar Nederland geweest, laat een woordvoerder weten. ,,Omdat we gewoon te weinig kennis en erva ring hebben over en met deze des- infectiepoort. Daarom hebben we besloten er niet mee verder te gaan. We houden ons gewoon vast aan de procedures zoals we dat als Spar doen. Passende bij de RIVM-maat- regelen zoals die zijn gesteld." Burgemeester in de bres Inhoudelijk wil de woordvoerder van de supermarktketen niet verder ingaan op de kwestie. Ook niet over alle reuring die in de regio en lan delijk is ontstaan naar aanleiding van de poort. Burgemeester Fons Naterop van Kapelle wil dat wel en springt voor Rijkeboer in de bres. ,,De beste man heeft met alle goede bedoelingen een poging ge daan om extra preventie aan zijn winkel toe te voegen. Hij wil hele maal niet de veiligste winkel van Nederland uithangen, maar zo veel mogelijk zijn best doen voor zijn klanten. Dan is het wel heel erg jammer dat hij dit allemaal over zich heen krijgt." Op sociale media ging het inder daad helemaal los na het nieuws over de desinfectiepoort. Het be richt werd op Facebook veel ge deeld en de reacties waren ook daar niet mals. De Wemeldingse super haalde de landelijke media en kwam zelfs nog voorbij op de tele visie bij Jinek. De desinfectiepoort was één van de extra maatregelen die de Spar in Wemeldinge had getroffen in strijd tegen coronabesmettingen. Het zou de kleding en de huid van klanten moeten ontdoen van virusdeeltjes. Dat gebeurde door verstuiving van in water opgelost ozon. In de win kel stond nog een ozon-kanon om 's nachts de hele boel te ontdoen van bacteriën en virusdeeltjes. Schijnveiligheid ,,Wij hebben contact gezocht met de GGD over de poort", aldus Nate- rop. ,,Die noemt de desinfectie- poort een vorm van schijnveilig heid. Wij wilden er graag nog een test op doen in verband met legio- nella. Maar dat wordt nu lastig nu de poort is weggehaald." De leverancier en de winkelier hebben overigens nooit beweerd dat het besmette mensen zou ont doen van het coronavirus. Wel biedt het volgens de leverancier een extra bescherming tegen besmet ting, naast middelen als mondkap jes en desinfectie van handen en winkelwagentjes. MIDDELBURG De 40-jarige A. H. uit Middelburg die op 19 september vorig jaar een begeleider van Emer- gis met een mes te lijf ging zal nog even op zijn vonnis moeten wach ten. De rechtbank in Middelburg besliste gisteren in een tussenvon nis dat H. volledig ontoerekenings vatbaar moet worden geacht en dat de officier van justitie onderzoek moet laten doen naar de uitvoering van een zogeheten zorgmachtiging. Die zorgmachtiging is een vari ant van de afgeschafte 'verplichte opname in een inrichting'. Als mo gelijk alternatief wacht de Middel burger tbs met dwangverpleging. H. is in elk geval al ontslagen van rechtsvervolging. Het ging die dag niet goed met H. en dus gingen er twee begeleiders naar zijn woning in Middelburg. Eenmaal binnen za gen ze dat er dringend hulp nodig was en H. acuut moest worden op genomen. Op dat moment liep H. naar de slaapkamer, pakte twee aan elkaar gebonden messen en stak daarmee zes keer in de buik en borst van zijn begeleider. De collega wist tijdig te ontsnappen. Het slachtoffer vertrok met spoed naar het ziekenhuis waar een ge perforeerde lever werd geconsta teerd. Volgens de gedragsdeskundi gen lijdt H. aan schizofrenie en psy choses. EXTREME AFK0EUN6 EN ZWARE BUIEN HET HELE WEEKEND V* zaterdag 22 augustus 2020 Een raar jaar Dit jaar is alles anders. Festival Reageer op pzc.nl Gisteren: Scheuren in dijken baren mij zorgen 771 stemmen GOES De politie heeft donder dagnacht in de Appel straat in Goes twee man nen aangehouden op ver denking van diefstal van een mobiele telefoon. De verdachten zijn 42 en 39 jaar en wonen in Goes. Ze werden om 00.20 uur aangehouden en werden opgesloten in een politiecel. De politie heeft hen gisteren ver hoord. De gestolen tele foon is teruggevonden in de woning van één van de twee verdachten en is teruggegeven aan de ei genaar. Die heeft aan gifte gedaan van de dief stal. De politie onder zoekt wat er precies is gebeurd. MIDDELBURG Directeur-bestuurder Jorrit Snijder vertrekt bij University College Roo sevelt. Hij wordt per 15 oktober voorzitter van de raad van bestuur van de Breda University of App lied Sciences. Hij is sinds 2008 zakelijk directeur. De afgelopen twaalf jaar speelde hij een grote rol bij de ontwikkeling van de Middelburgse start-up tot een internationaal ge waardeerd onderwijsin stituut. Een recent wa penfeit was het helpen binnenhalen van financie ring voor een bèta-afde ling, waardoor de univer siteit van 600 naar 900 studenten groeit. WOLPHAARTSDIJK Weinig kruiskwallen in Veerse Meer Zwemmers hoeven in het Veerse Meer niet meer bang te zijn voor een steek van de Ja panse kruiskwal. Tij dens een controle van Rijkswaterstaat Zee Delta zijn er vrijwel geen kruiskwallen meer aan getroffen. De provincie gaat daarom de waar schuwingsborden bij de Schelphoek in Wol- phaartsdijk en de West- bermweg in Kortgene weghalen. De Japanse kruiskwal is ongeveer twee centime ter groot. Als je het dier tje aanraakt, heb je kans op jeuk en een rode huid. Een paar dagen na de plaatsing van de desinfectiepoort bij de Spar in Wemeldinge is deze al weer weg. Ondernemer Jan Rij- keboer heeft de poort wegge haald nadat meerdere dreig mails waren binnengekomen. Willem Adriaansens Michiel Bouwman Wemeldinge l Lianne Kole passeert de des infectiepoort bij de Spar in We- meldinge. De winkel heeft de poort na dreigmails wegge haald. NEE VANAVOND ©AAT ZE WEER NAAR HUIS M N SCHOONMOEDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2