Kijken naar de mooiste beelden Lodewijk College in Terneuzen is enige middelbare school met draagplicht Carpaccio van 45 centimeter begon als een grapje bij Bistro Zeelandia Voor de zomervakantie koos het schoolbestuur nog voor eenrich tingsverkeer. ,,Toen was maar een derde van de leerlingen aanwezig en konden ze 1,5 meter afstand be waren", zegt rector Jan Roose van het Lodewijk College. Nu van de in totaal 1300 scholieren zo'n duizend leerlingen tegelijkertijd les hebben, is eenrichtingsverkeer geen optie. ,,Leerlingen zouden driehonderd meter moeten lopen naar een lokaal dat tien meter verderop zit", geeft Roose als voorbeeld. De trappen zijn maar 1,25 meter breed. Het een richtingsverkeer blijft op de locatie Oude Vaart wel gehandhaafd. Scho lieren kunnen daar genoeg afstand houden. Het Reynaertcollege in Hulst en Zwin College in Oostburg voeren geen mondkapjesplicht in. De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, het Nehalennia in Mid delburg en Scheldemond in Vlis- singen doen dit ook niet. Als leer lingen een mondkapje willen dra gen mag dat. Dezelfde lijn wordt door andere Zeeuwse scholen gevolgd. ,,Als mensen zich prettiger voelen met een mondkapje op is dat geen pro- bleem. Maar wij voeren geen mondkapjesplicht in", zegt Klaas Terlage names het bestuur van de Pontes Scholengroep met vestigin gen in Goes en Zierikzee. Het Ostrea Lyceum in Goes en de Isaac Beekman Academie in Kapelle vol gen die lijn. Pontes en Ostrea hebben hun re gels langs elkaar gelegd. Terlage: ,,We wijken vrijwel niet van elkaar af, zodat kinderen in onze regio on geveer met dezelfde maatregelen geconfronteerd worden." Beschermkap De beide scholengroepen gebrui ken de landelijke richtlijnen als handvatten: zo veel mogelijk ander halve meter afstand houden, loop routes in de scholen en gescheiden pauzes om drukte in overblijfruim- tes te beperken. ,,Leraren kunnen een beschermkap dragen", zegt rec tor Eric Boerhout van het Ostrea Lyceum. ,,Als ik door de gangen loop en het is druk, zet ik die ook gewoon op." Als mensen zich prettiger voelen met een mondkapje op is dat geen probleem Boerhout zegt dat de ouders van leerlingen een brief hebben gekre gen met de maatregelen. ,,Ik be schouw dit nog steeds als een crisis. De school hangt vol met posters en stickers. Wat voor spelregels we ook beschrijven en verzinnen, het komt erop neer dat we met zijn allen ons gezond verstand moeten gebrui ken. We moeten ook een beetje lief zijn voor elkaar in de omgang daar mee. Begrip voor elkaar is een cru ciale factor." Adviezen van het RIVM Jan Bakker, voorzitter van de raad van bestuur van het Calvijn Col lege, met scholen op Walcheren, Zuid-Beveland en Tholen, volgt de lijn van de VO-raad: ,,Die voert de onderhandelingen met het minis terie en de bonden. Dat is een hel dere lijn waar de adviezen van het RIVM achter zitten. We zien geen reden om daar van af te wijken. Als docenten zich aanvullend willen beschermen door met een spats- cherm of met mondkapje te lopen tijdens wisselen van de lessen, stel len we die beschikbaar." It zaterdag 22 augustus 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND10 Kijk op de site bij /video Expositie World Press Photo Het zijn foto's die in één beeld indringende verhalen vertellen, diepe emoties laten zien of belangwekkende gebeurtenissen vastleggen. De mooiste inzendingen van de World Press Photo 2020 zijn tot en met 13 sep tember te zien in de Oostkerk in Middelburg. Oud-pre mier Jan Peter Balkenende (midden) opende gister- middag de tentoonstelling, in aanwezigheid van onder anderen Guido van Nispen (r), voorzitter van de raad van toezicht van de World Press Photo en Leo Hanne- wijk (l) van Stichting De Oostkerk. Van de winnende in zendingen van 's wereld grootste fotografiewedstrijd wordt jaarlijks een expositie gemaakt die de wereld rondreist. Het is de bedoeling dat deze ook de ko mende jaren in de zomerperiode naar de Oostkerk komt. De tentoonstelling is dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Dat kan alleen met een e-ticket, verkrijgbaar via deoostkerk.nl. Bezoekers moeten ook vooraf aangeven hoe laat zij komen. foto lex de meester Mondkapje is geen schoolregel Vooralsnog is het Lodewijk Col lege in Terneuzen de enige mid delbare school in Zeeland die op een locatie een mondkapjes plicht invoert. Dat heeft te maken met de inrichting van het gebouw. Op de locatie Zelden- rustlaan is het in de praktijk on mogelijk om in de gangen en op de trappen afstand te bewaren. Michiel Bouwman en Bob Maes Middelburg - Klaas Terlage, Pontes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29