24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV TIM HOFMAN OVER MIJN LIJK Een halfjaar na de laatste uitzending van Over Mijn Ljkpraat Tim Hofman met de nabestaanden en deelnemer Alex. ,,Dat is niet alléén een zware bedoening.'' De televisiemaker (32) over de dood, het leven, Op1 en zijn ambities. Regeren is vooruitzien, dat geldt zeker voor de tv-branche. Dus zijn ze bij SBS 6 druk met een opvolger voor hun grootste kijkcijferkanonnen, de Meilandjes. Het is Peter Gillis (58) geworden, een onverstaanbaar mompelende vakantieparkentycoon uit Brabant met een geschat vermogen van 85 miljoen én een dertig jaar jongere vriendin met glitternagels en Hermès-tas. ,,Ik zit liever in haar als in mijn zondagse broek. Hatseflatsen." Was getekend, Peter Gillis. Bekt nét wat minder lekker dan 'wat goooeeed' en 'wijnen, wij- nen,wijnen', maar ook daar heeft SBS 6 aan gedacht. 'Massa is kassa', een andere stoplap van Gillis, moet de nieuwe huiskreet van Nederland worden. Om dat er meteen goed in te rammen is het tevens de titel van de reallifesoap die gisteravond van start ging. Het kijkt weg als een aflevering van Netflix-hitserie Undercover. De mensen, de vakantiechaletjes, de grootte van de auto's die naadloos correspondeert met de omvang van de hoofdrolspelers, de kanten jurkjes met slippertjes, het taaltje, dwerghondjes, een kitsche rige nieuwe villa - alles klopt. Het kan dus geen toeval zijn dat Ferry Bouman, pardon Frank Lammers, de voice-over doet. En daar houdt de vergelijking niet op. Laat Gillis nou de eigenaar zijn van het Belgische vakantiepark waar het script van Undercover zich jaren geleden in werke lijkheid voltrok. En zelf heeft hij ook minimaal een twijfelachtig randje. Volgens Quote is het een rommel tje op die camping, huizen er negenhonderd asielzoe kers en zouden vaste huurders die graag van hun cha- letje af willen klem zitten. Ook lopen er rechtszaken en een Fiod-onderzoek te gen Gillis en zijn er flinke twijfels of hij wel zo rijk is. Gaan we die negatieve dingen ook zien in de serie? vroeg Sander Schimmelpenninck in Opi, waar de hele clan donderdag te gast was. Gillis dacht van wel, hij heeft geen geheimen. In de eerste aflevering in elk geval niet. Daarin werd hij gepresenteerd als selfmade miljonair die het ene moment liefdevol het graf aanharkt van zijn ouders en het andere moment zoon Mark (24) in plat Brabants de oren wast, omdat die de werkmannen er de kantjes vanaf laat lopen. Die ietwat sullige zoon is me er een tje. Die kent twee standjes: met z'n handen in zijn zak ken staan en op de bar hangen, lurkend aan een flesje cola. Kortom, dit is vintage SBS, ordinaire camping-tv in optima forma. Prima, zou je zeggen. Maar ik vraag me af of de zender in zijn hijgerige jacht op succes niet zijn eigen Captain Henk (de voorman van No Surrender) heeft binnengehaald, waar de NPO en Powned lelijk mee op hun neus gingen. En daarbij: om de Meilandjes te kunnen onttronen, ontberen de Gillisjes één essen tiële eigenschap: de sympathiefactor. First Dates achter glas BTS zingt in het Engels Mika geeft benefiet voor Beiroet im Hofman heeft net een minivakan- tie achter de rug, zijn eerste in vijf tien maanden. Drenthe was het plan, maar het is gewoon Amsterdam geworden. Even lekker niks. De televisiemaker van BNNVara deed zijn reguliere uitzen dingen van Boos, viel in bij Op1 en 3FM en is alweer aan een nieuw sei zoen van Over Mijn Lijk begonnen. Het overlijden van Jeroen van Over Mijn Lijk, begin deze maand, hakte erin. ,,Ik was gevraagd ceremonie meester te zijn op zijn uitvaart. Een ontzettende eer." Komende week heeft hij ze bij el kaar. Deelnemer Alex en de familie en partners van de overleden deelne mers aan het achtste seizoen van Over Mijn Lijk. Pieter, de man van Lotte, is er. Net als Ruben, van Mir jam. Yentl, de tweelingzus van Fa- bienne. ,,Alex staat nog fier overeind. De laatste uitslag was goed, maar dat is goed in betrekkelijke zin, hoor. De tumor is niet gegroeid." Hofman praat met hen over de voorbije periode, het verlies, de ver werking, en haalt herinneringen op. De korte uitzendingen zijn de komende weken online te zien bij BNNVara. ,,Het is niet zo dat ik maandag iedereen voor het eerst weer zie of spreek. Ik heb regelmatig contact. En in december zijn we ook bij elkaar geweest. Er is begrip, warmte, iedereen begrijpt elkaar zo goed. Maar er wordt ook gelachen, hoor. Het is niet alléén maar een zware bedoening." De dood, zo merkte Hofman, is in Over Mijn Lijk een schizofrene reis genoot die staat voor intens verdriet, maar ook - hoe gek het klinkt - voor zwemen van geluk. ,,Het programma gaat ook eigenlijk meer over het le ven dan over de dood", vindt Hof man. ,,Leven bij de gratie van de dag in plaats van de dood." Tim Hofman was al vroeg bezig met de dood en de zin van het be staan. Hij nam 'op z'n 11de, 12de' be wust afscheid van zijn geloof en kreeg op z'n 14de een ernstig onge- Wat ik belangrijk vind: ik zit in Over Mijn Lijk niet met voorbehoud. Zo van: 'ik houd afstand, want dan is het minder pijnlijk' luk. „Geschept door een auto. Ik heb echt mazzel dat ik hier nog zit. Mijn arm was in tweeën, allerlei schroe ven en zo. Ik kon ook een paar weken niet lopen. Ik ving de klap op met mijn gezicht, daar komen die litte kens op mijn neus en voorhoofd van daan. Niet te vergelijken met Over Mijn Lijk. Maar ik realiseerde me wel dat het zo gebeurd kan zijn." Toen hij 1,5 jaar geleden aan zijn eerste reeks Over Mijn Lijk begon, dacht hij dat hij 'redelijk beslagen ten ijs kwam'. ,,Ik heb Patrick Lodiers ge beld, die het jaren gedaan heeft. Hoe gaat dat met interviewen, vroeg ik. 'Nou, maak je je daar maar niet te druk over, bereid je mentaal goed Quote van de dag Ik leefde op gehakt en kip met mayonaise De Gillis es zaterdag 22 augustus 2020 GO TELEVISIE Datingpro- gramma First Dates is vanaf 31 augustus weer elke werk dag op tv. Het is de eerste reeks van het pro gramma die is opgenomen in coronatijd. De dates zitten op afstand van elkaar en bij de interviews wor den ze geschei den door een plexiglazen plaat. POPMUZIEK De Zuid-Kore- aanse popgroep BTS heeft de eerste Engels talige single uit gebracht. Na zeven jaar Kore- aanstalige mu ziek verscheen gisteren Dyna mite. In een paar uur was de bijbehorende clip al ruim veertig miljoen keer bekeken. BTS is een van de meest suc cesvolle K-pop artiesten. POPMUZIEK Mika geeft op zaterdag 19 september een I Love Beirut-be nefietconcert in Italië naar aan leiding van de ramp in de Liba nese hoofdstad. Mika, geboren in Libanon, do neert de op brengst van de show aan het Rode Kruis Libanon en Save the Chil dren Libanon. Ik dacht dat ik wel iets gewend was' Dennis Jansen fcfc - James Blunt zat in de jaren 90 op de universiteit met slechts twee jongens en 170 meisjes die 'allemaal vegetariër waren'. De zanger besloot carnivoor te worden, maar kreeg wel scheurbuik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24