Ben jij de ultieme Tour de France-specialist? 22 EUROPALEAGUE I SEVILLA-INTERNAZIONALE Luuk de Jong bezorgde Sevilla voor de zesde keer de Europa League. Met zijn twee kopgoals in de finale kwam de spits in een rijtje met Nederlandse grootheden als Cruijff, Gullit en Van Basten. len hoogstpersoonlijk in record tempo om. Eerst bij de 1-1, waar hij de voorzet van Jesus Navas schitte rend in knikte. De Jong stond ze ven Europese duels droog als spits, maar na zijn gouden treffer in de halve finale tegen Manchester Uni ted (2-1), was hij eindelijk weer los. De Jong nam gisteren ook de tweede goal voor zijn rekening. Zijn kopbal na de vrije trap van Ever Banega vloog schitterend in de verre hoek: 2-1. Met zijn twee goals kwam De Jong in een rijtje met Nederlandse grootheden terecht. Johan Cruijff, Rob Rensenbrink, Ruud Gullit, Marco van Basten en Pierre van Hooijdonk slaagden er eerder in om twee keer te scoren in een Eu ropese finale. Cruijff deed dat in 1972 ook al tegen Inter, 2-0 in de Kuip. Maar het Inter van nu bleek niet aangeslagen en reageerde razend snel. Verdediger Diego Godm kopte een vrije trap van Marcelo Brozovic binnen: 2-2. Het beloofde wat voor de tweede helft, maar die bleek aanvankelijk een stuk min der spectaculair dan deel één. Tot Lukaku na twintig minuten vanaf eigen helft moederziel alleen op keeper Yassine Bono mocht afstor men. De Marokkaanse keeper kwam als winnaar uit de strijd met de Belg. De spits was vervolgens zo on fortuinlijk om een omhaal van Diego Carlos, die naast zou zijn ge gaan, in eigen doel te werken. Se- villa rook de zesde winst van het toernooi sinds 2006. Al was inval ler Alexis Sanchez dichtbij de 3-3. Jules Koundé redde op de doellijn. De Jong mocht moegestreden naar de kant, terwijl ook Nemanja Gudelj nog even mocht meedoen. Het was een voetnoot in een mooie finale. Inter boog het hoofd, de eer ste prijs sinds 2011 glipte de ploeg van trainer Antonio Conte in Keu len door de vingers. Sevilla mag na het winnen van de spectaculaire finale op 24 sep tember in Hongarije strijden om de Europese Super Cup tegen de winnaar van de Champions League, Bayern München of Paris Saint-Germain. Bovendien werd er door de Spanjaarden een ticket voor het WK voor clubteams in 2023 in China veroverd. Juist daar had Inter, dat in Chinese handen is, de terugkeer aan de top van het in ternationale voetbal kracht bij wil len zetten. Maar de Italianen ver slikten zich in een kopspecialist uit Nederland. J Sevilla Toen Danny Makkelie gisteravond in Keulen voor de rust floot, klaag den de spelers van Sevilla bij de Nederlandse arbiter. Makkelie vond dat er geen tijd meer was voor een hoekschop en dat voelde voor Sevilla bijna alsof Makkelie een strafschop had ingetrokken. Want als iets in de spectaculaire eerste helft duidelijk was gewor den, was het dat Sevilla een wapen had dat Inter nauwelijks kon ont mantelen. Internazionale mag dan al lang over een ijzersterke defensie beschikken, de Italiaanse ploeg had gisteren werkelijk geen idee hoe de kopkracht van Luuk de Jong aan banden kon worden gelegd. De Nederlander mocht van trai ner Julen Lopetegui verrassend ge noeg in de basiself starten en de spits beschaamde dat vertrouwen niet. De snelle 1-0 voor Inter uit een strafschop van Romelu Lu- kaku, die de spits zelf had verdiend toen hij was neergelegd door Diego Carlos, was aanvankelijk nog een flitsende opening van de Italianen. De 27-jarige centrumverdediger van Sevilla had in de kwartfinale tegen Wolverhampton Wanderers en in de halve finale tegen Man chester United een penalty wegge geven. Gisteravond was het na drie minuten alweer raak. De Jong draaide de rollen in Keu- Speel mee met het Tour de France Wielerspel, selecteer je 20 runners en maak kans op mooie prijzen! Ga naar pzc.nl/wielerspel en doe mee! zaterdag 22 augustus 2020 PC De Jong schrijft historie MARATHG! BET Sevilla - Internazionale 0-1 5. Lukaku (pen.) 12. De Jong 1-1 33. De Jong 2-1 2-2 36. Godin 74. Diego Carlos 3-2 Opstellingen Bono Handanovic Navas D'Ambrosio Kounde 78. Moses Diego Carlos Godin 86. Gudelj 90. Candreva Reguilon De Vrij Jordan Bastoni Fernando Young Banega Barella Suso Brozovic 77. Vazquez Gagliardini De Jong 78. Eriksen 85. En Nesyri Lukaku Ocampos Martinez 71. El Haddadi 78. Sanchez Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 0 J Internazionale Mikos Gouka Rotterdam/Keulen Luuk de Jong viert zijn eerste goal (1-1) in de fi nale tegen In ternazionale. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22