19 Wie pakt hoofdrol in finale Champions League? Kort Ebuehi Maguire in Griekse cel Aanvoerder Harry Maguire (foto) van Man chester United zit in een cel op het Griekse eiland Mykonos. De Engelse voetballer raakte verzeild in een kroegruzie en werd samen met twee andere Britten opgepakt door de politie. Manchester United is op de hoogte van het incident. Uit Tour bij twee keer corona Wielerploegen worden in de komende Tour de France uit koers genomen als twee ren ners of stafleden positief testen op het coro navirus of duidelijke symptomen vertonen. Als één renner van een ploeg besmet is met het virus, zal alleen die renner uit de Tour worden gezet. Dat staat in een document van organisator ASO, meldt VeloNews. Schreuder, Larsson tekenen Alfred Schreuder en Henrik Larsson hebben gisteren een contract getekend bij FC Barce lona om daar aan de slag te gaan als assis tent-trainers onder Ronald Koeman. Beiden blijven tot juni 2022 in de Catalaanse stad. Schreuder wordt eerste assistent, Larsson gaat zich vooral met de jonge talenten in de selectie bezighouden. Hiddink coach Cura$ao Guus Hiddink gaat aan de slag als bonds coach en technisch directeur van Curasao. De 73-jarige oefenmeester heeft Hedwiges Maduro als zijn adviseur gekozen. Hiddink tekent een contract tot en met het WK van 2022 in Qatar. Hij nam vorig jaar afscheid als coach van het olympisch elftal van China. Flitsen Wout Poels is opgenomen in de Tour-se lectie van Bahrain-McLaren. Dylan Teuns, vorig jaar nog etappewinnaar, ontbreekt. Quote van de dag 'Verandering draait om leiderschap, en leiderschap begint aan de top' EK Foil Marathon De Champions League-finale is voor het tweede jaar op rij een feestje zonder Messi of Ronaldo. Het tijdperk van de opvolgers breekt aan. Wie pakt de hoofdrol bij Bayern München tegen Paris Saint-Germain? Voetballiefhebbers die de perfecte warming-up willen voor de finale van morgen, klikken dit weekeinde op een YouTube-filmpje van Ney- mar, met veertien minuten aan heerlijke acties van de Braziliaan. Met natuurlijk tal van keren de twee specialiteiten van het huis: het afkappen van de bal achter het standbeen en het poorten van een tegenstander. Beide meestal ge volgd door een explosieve versnel ling naar het vijandelijke doel. Hij zal het ook morgenavond in Lissabon proberen. Want Neymar heeft het naar zijn zin bij deze Final 8 van de Champions League. Op zijn 28ste lijkt hij eindelijk klaar om de belofte in te lossen die hij zichzelf deed toen hij in 2017 Barce lona verruilde voor Parijs. Na jaren aan de zijde van Lionel Messi - en goedbeschouwd in diens schaduw - wilde Neymar zelf bij een club de beste speler ter wereld worden. Maar het kwam er lang niet van. Hij wekte vaak meer ergernis op dan bewondering als the Unhappy King, de mokkende koning. Neymar is niet de enige die zint op de hoofdrol vanavond in hét sluitstuk van een historisch sei zoen. Met Kylian Mbappé, Angel Di Maria, Robert Lewandowski, Tho mas Müller en Serge Gnabry zijn er zo al vijf concurrenten. En naast deze aanvallende spelers zijn er Thiago Silva, de centrale verdediger en aanvoerder van PSG die op 35-ja- rige leeftijd zijn laatste wedstrijd voor de club gaat spelen, en Al- phonso Davies, bijna twee keer zo jong en het nieuwste troetelkind van het topvoetbal. Het is een bijzonder finale-affi che, op voorhand al. Pas voor het eerst sinds 1998 staan er weer twee landskampioenen in de eindstrijd. De laatste keer was Real Madrid - Juventus in de Amsterdam Arena. Met Clarence Seedorf en Edgar Da vids tegenover elkaar. De kans die Memphis tegen Bayern liet liggen, die moet je Mbappé niet geven. Hij slacht je wél af Het is ook de tweede finale op rij zonder óf Cristiano Ronaldo óf Li onel Messi (na Liverpool - Totten ham Hotspur vorig jaar). Als er dit jaar een Gouden Bal zou worden uitgereikt, kwamen ze waarschijn lijk niet eens in de top 3. Robert Le- wandowski zou vermoedelijk heb ben gewonnen, de toekomst is Taan anderen. ,,De eerstvolgende Gouden Bal winnaar? Ik zou denken Kylian Mbappé'', zei deze week Gilles De Bilde, de oud-spits van onder meer PSV, die als analyticus bij de Final 8 is voor de Belgische krant Het Laat ste Nieuws. Voor Mbappé kan deze finale het begin zijn van drie piek momenten op rij, met in 2021 het EK en in 2022 het WK. Hoe Bayern verdedigt, met zijn laatste linie vaak op de middenlijn, is geknipt voor counters van PSG met de snelheid en doelgerichtheid van Mbappé. ,,De kans die Mem phis Depay in de halve finale met Lyon tegen Bayern in het begin liet liggen, die moet je Mbappé niet ge ven. Hij slacht je wél af'', denkt Ra fael van der Vaart. Mbappé is volgens de bekende website Transfermarkt.de momen teel de speler met de grootste marktwaarde in het topvoetbal, 180 miljoen euro. Neymar wordt inge schaald als nummer 3, met 128 mil joen. Twee Bayern-spelers behoren tot de snelste stijgers in de lijst. Serge Gnabry staat met een markt waarde van 72 miljoen euro op plek 26 en Alphonso Davies is aan het einde van het seizoen van zijn doorbraak al 60 miljoen waard, goed voor een 41ste plaats. Let voor de televisie ook zeker op Gnabry, morgenavond. Interes sante jongen ook buiten het veld, dit snelheidswonder met Ivori- aanse roots. Gnabry (25) doet aan biohacking. ,,Wat in de kern neer komt op het analyseren van het ei gen lichaam, zodat j e het maximale uit jezelf haalt. Daarom doe ik on der meer yoga, pilates, ademha lingsoefeningen, neuroatletiek en ben ik veganist'', aldus Gnabry zelf. En oh ja, hij speelt piano. Favoriete stuk: All of me van John Legend. Zijn medespelers hebben hem al uitgedaagd het nummer te spelen als Bayern morgenavond de finale wint. zaterdag 22 augustus 2020 GO VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Adam Yates rijdt volgend seizoen voor Ineos. De Brit staat nu nog onder contract bij Mitchelton-Scott, net als broer Simon. —Basketballer LeBron James gaat campagne voeren voor Joe Biden 7 Tyronne Ebu- ehi, zevenvou dig internatio nal van Nigeria, keert terug in de eredivisie. FC Twente huurt de 24-ja- rige verdediger komend sei zoen van Ben- fica. Eerder speelde Ebuehi 78 wedstrijden voor ADO Den Haag. 1 Kiran Badloe (foto) en Lilian de Geus doen voor Nederland mee aan het eerste EK iQ Foil, komende week in Sankt Moritz. De foil vervangt op de Spelen van 2024 het wind surfen. 45 De 45ste editie van de Mara thon van Am sterdam gaat op 18 oktober niet door. Het toenemende aantal corona besmettingen in de hoofd stad is hiervoor de reden. o a 0) Ruim baan voor nieuwe sterren Maarten Wijffels Rotterdam/Lissabon - Rafael van der Vaart Kylian Mbappé (l) en Serge Gnabry, twee van de sterren in de finale PSG-Bayern. fotos epa, bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19