Verkeershinder op de Terneuzense sluizen Kinderkermis: 'Het is mooi dat we weer in Breskens terechtkunnen' Salaris aan-z weer ter discussie Stacaravanhouders krijgen snel duidelijkheid 4 Ook attracties in Sas Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen voerde gisteren overleg met horecaondernemers in de stad over de kermis. Niet minder dan dertig kwamen er opdagen. Ieder een was het erover eens dat de ker mis doorgang moet vinden. Het is tenslotte één van de grootste jaar lijkse evenementen in de stad, maar de uitbraak van het coronavirus vraagt wel om aanpassingen. Terrassen Zo is de Markt als kermislocatie af gevallen. Het bleek niet mogelijk rond de Markt de doorstroming van bezoekers coronaproof te regelen. Lonink: ,,Om voldoende afstand te kunnen houden, hebben horecaza ken bovendien grotere terrassen op de Markt, die kunnen nu blijven." TERNEUZEN Verkeer over het sluizencomplex van Terneuzen moet komende maandag buiten de spitsuren rekening houden met wat overlast. Tien extra bouwketen worden geplaatst op het werkter rein van de Nieuwe Sluis in aan bouw. De keten zijn nodig om extra per soneel op het werk onderdak te bie- De kermis in Terneuzen wordt deze editie geconcentreerd op het Stadhuisplein, met als extra locatie het parkeerdek achter het stadhuis en mogelijk ook het parkeerterrein ertegenover, aan de Scheldekade. ,,Zo kunnen we de kermis toch door laten gaan. En dat is goed. Een beetje fun in het leven moet moge lijk blijven", aldus Lonink. Hij te kent wel aan dat de situatie rond Een beetje fun in het leven moet mogelijk blijven het coronavirus niet ernstig moet verslechteren. In Sas van Gent zal de kermis (5 tot 8 september) weer op het Keizer Karelplein zijn, nadat die vorig jaar voor het eerst sinds tijden op de Markt was. Op het plein is meer ruimte voor attracties. Dat is niet de enige reden. De Markt is als locatie ook niet zo goed bevallen bij om wonenden én kermisexploitanten. den, zo'n tachtig medewerkers uit Midden- en Oost-Europa die de ko mende anderhalf, twee jaar beton- constructiewerken zullen uitvoe ren. Een hijskraan moet worden opgebouwd om de keten te plaat sen. Dat kost enkele uren. Van 09.00 tot 16.00 uur zal maandag bij het bouwterrein maar één rijstrook beschikbaar zijn. BRESKENS De bijna 4-jarige Tess Schot en haar vriendinnetje Jessa Bron (5) uit Breskens genoten gistermiddag met volle teugen van hun ritjes op de mini cars op de kinderkermis. Vol enthousiasme en met een brede glimlach reden ze hun rond jes in de cars. Ze hadden er zo naar uitgekeken en eindelijk konden ze terecht op de speciaal voor de jeugd opgezette kinderkermis op het Oranjeplein. Normaliter is er elk jaar tijdens de visserijfeesten een grote kermis. Door de samen werking van de gemeente Sluis met de kermisexploitanten krijgt het vissersdorp hiermee toch nog een kermis voor de jeugd. Voorzorgsmaatregelen Grote attracties ontbreken en het terrein is volledig ingericht voor kinderen en gezinnen met de no dige voorzorgsmaatregelen. De jeugd kan er onder meer een rondje maken in de draaimolen, genieten van een suikerspin of oliebol en proberen iets te grijpen. Kermisexploitant Richard Keijzer toonde zich verheugd om het ini tiatief. ,,Ik heb zo'n acht maanden stil gezeten. Dan is het mooi dat we hier weer in Breskens terechtkun nen. Je mist uiteraard nu wel de in komsten van de avonden. We zijn al lang blij dat we aan de slag kun nen." De kinderkermis duurt nog tot en met maandag, van 13.00 tot 22.00 uur. KliaiM» ItJ TERNEUZEN De hoogte van het salaris van de directeur van de Terneuzense welzijnsinstel- ling aan-z staat opnieuw ter dis cussie. Zes oppositiepartijen in de Terneuzense raad vinden dat dit omlaag moet als het contract van zittend directeur André van der Windt eind dit jaar afloopt. Terneuzen staat voor forse be zuinigingen op de zorgtaken. De kosten zijn uit de hand gelopen, met name die voor de jeugdzorg. Een reorganisatie van de huis houdelijke hulp is gaande om de uitgaven binnen de perken te houden. Het kan daarom volgens PvdA, GroenLinks, D66, 50Plus, Sociaal Terneuzen en SGP niet zo zijn dat de directeur van aan-z hetzelfde hoge salaris houdt. Zij vinden dat bij een nieuwe aan stelling de beloning gebaseerd moet zijn op de omvang van aan-z. Daarbij hoort een lagere salarisschaal. Begin 2019 ontstond over de be loning van Van der Windt al een hoop gedoe. Hij was eerder aan getreden als interim-directeur om een ingrijpende reorganisa tie bij aan-z door te voeren. Ver volgens kreeg hij begin 2019 een aanstelling voor twee jaar. Hij ging daarbij flink achteruit in sa laris, al bleef dat wel hoog. Te hoog, vond het college van Ter- neuzen. B en W gaan daar echter niet over, maar het zelfstandige bestuur van aan-z, met onder anderen twee Terneuzense raadsleden. Dat bestuur ging ak koord met het maximum van schaal 17 in de cao welzijn; ruim 11.000 euro bruto per maand. Zover mag het deze keer niet meer komen, oordelen de oppo sitiepartijen. Ze hebben daarom het college gevraagd snel actie te ondernemen om bijtijds de ar beidsvoorwaarden aan te passen. NIEUWVLIET Stacaravanhouders op vakantiepark Noordzee Beach Village, deelgebied De Wandelaar, hopen woensdag 9 september te ho ren dat ze mogen blijven. Die dag doet de kantonrechter uitspraak in de zaak die Belangenvereniging Va kantiepark Pannenschuur (BVP) namens zeventig stacaravanhouders heeft aangespannen tegen recreatie- bedrijf Roompot. Roompot wil de stacaravans weg hebben, zodat er zeventig nieuwe recreatiewoningen op het park in Nieuwvliet kunnen komen. De BVP wil dat koste wat kost voorkomen en heeft daarom de juridische strijdbijl opgepakt. De vereniging staat sterk, zei secretaris Harjan Hofkens eerder, omdat Roompot de stacaravanhou ders twee keer zou hebben gezegd dat ze op de deelgebieden De Wan delaar en Boshoeve mochten blij ven. Op 9 september zal blijken of de rechter meegaat in het verweer van de stacaravanhouders. Volgens de BVP kwam de opzeg ging van de caravanplaatsen op 18 december vorig jaar compleet uit de lucht vallen. Twee weken daarvoor hadden de stacaravanhouders nog de rekening voor 2020 ontvangen. zaterdag 22 augustus 2020 VL Aangepaste kermis in Terneuzen De kermis in Terneuzen zal dit jaar anders zijn dan anders door de coronacrisis, maar gaat met een kleine slag om de arm van 18 tot en met 27 september wel door. Dat geldt ook voor die in Sas van Gent begin septem ber. Harmen van der Werf Terneuzen - Jan Lonink, burgemeester Tess Schot (l) en Jessa Bron proberen elkaar te slim af te zijn in de bochten. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133