'Hij nam het voortouw. Pats. Verliefd BV DE LIEFDE Antoinette (63) dacht dat Hans (65) te soft voor haar was, tot ze tijdens een wandeling merkte dat hij niet met zich liet sollen. ruimt altijd alles op, ik laat dingen slinge ren. Ik kan me soms verliezen in een bezig heid en vergeet dan te eten. Hij vindt koken en eten met aandacht belangrijk. Bovendien dachten we steeds van elkaar dat de ander het lastig vond als we iets voor onszelf wilden doen en deden het daarom maar niet. Toen zijn we een tijdje uit elkaar geweest en we hadden relatietherapie. Ik was bang dat het afgelopen zou zijn. Tegenwoordig kunnen we beter samen zijn en toch ieder ons gang gaan. Laatst zat ik boven in zijn huis aan de naaimachine. Hij zei: 'Fijn, dat geluid.' Mensen vragen vaak: 'Wanneer gaan jul lie nou samenwonen?' Alsof dat de ultieme bedoeling is, dat je dat zou móéten kun nen. Dat dan je relatie pas echt is. Maar hoeveel ik ook van hem houd, ik wil toch regelmatig alleen zijn. Dat het sociaal ge wenst is dat mensen samenwonen, daar heb ik maling aan. Er was eens een man die mij probeerde te versieren, terwijl hij Hans ook goed kende. We vroegen ons af of hij gewoon een lul is, of dat hij dacht dat ik vrij was, omdat wij niet in één huis wonen. Als hij hulpbehoevend zou worden, zou ik hem willen verzorgen, en samenleven. Ik denk dat hij dat andersom ook zo voelt. Het zou zich wel oplossen. Voor die tijde lijke coronascheiding hebben we ook een oplossing gevonden, door op zoek te gaan naar grenzeloze sluipweggetjes. Misschien heeft de lockdown onze relatie verdiept.'' ,,Hans en ik wonen niet samen. Dat we bij elkaar horen hoeft niet bezegeld te wor den. Dat verbond voelen we sowieso wel. Hij woont net over de grens in België, ik in Maastricht. Normaal gesproken fiets ik zo'n twee keer per week naar hem toe, hij komt ook een paar keer per week bij mij. Toen vanwege corona de grenzen dicht gingen was dat een schok. Zelfs de kleinste weggetjes waren afgezet. De eerste dagen zaten we allebei als verschrikte konijnen thuis. Ik miste hem enorm. Daarna ont moetten we elkaar lopend, boven op de Sint-Pietersberg. We leerden elkaar kennen in oktober 2009 via internetdaten. Ik was tweeënhalf jaar alleen, na een huwelijk van achttien jaar. Hij was negen jaar gescheiden. We raakten eerst bevriend, zonder intimiteit. We konden leuk kletsen, wandelden veel. Eerst dacht ik dat hij te soft voor mij was, maar ineens ontdekte ik dat hij niet met zich liet sollen. Toen was ik op slag verliefd. Dat kwam door iets simpels. We stonden tijdens een wandeling voor een kaart, ik wees aan hoe we moesten lopen, hij duwde mijn hand weg, nam het voortouw. Pats. Verliefd. Ik vond het leuk dat hij me liet merken dat ik niet zo betweterig moest doen. Ik had wel al ontdekt dat hij mooie benen had. Jeetje, die zijn lekker, had ik al vaak gedacht. Hij heeft een enorm fijn, knuffelbaar, stevig, groot lijf. Ik hou niet van schriele types. Hij zegt bijna dagelijks dat ik een lekkere kont heb. De seks is heel erg goed. Ik heb op wat latere leeftijd ont dekt wat ik fijn vind in bed. Misschien had ik pech met mijn eerdere bedpartners, maar met hem is er voor het eerst veel wederzijdse aandacht. Ik ben nog steeds verliefd. Ook af en toe niet hoor. Hij had het een tijdje moeilijk op zijn werk. Doordat hij gespannen was, werd het tussen ons ook lastiger. Sinds hij met vervroegd pensioen is, is hij minder rusteloos en kan hij weer echt genieten. We hebben een jaar geprobeerd samen te wonen, in zijn huis, dat ging niet goed. Hij De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl TEKST EDITH ANDRIESSE ILLUSTRATIE STUDIO SKI ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123