mensen aan eeuwenoude exotische ritue len, in de hoop daar beter van te worden? Moet je mij nou zien liggen, zeshoog ergens in Amsterdam, luisterend naar een Peru aanse panfluit en een vliegtuig dat opstijgt van het nabijgelegen Schiphol. Dacht ik nou echt dat dit mij gezonder en gelukkiger zou maken? Zo lig ik inwendig te mopperen als ik me opeens gewaar wordt van de zachte zomer wind die over mijn blote armen strijkt. Mijn gedachten dwarrelen door het open raam, waar ze oplossen in een zwerm pas serende spreeuwen en het schorre gekras van een stadskraai. Als er ook nog een krij sende meeuw voorbijvliegt, verandert de flat in een torenkamer aan zee. Ik word gedragen door de vloer, en hoef niets an ders te doen dan ademen. Om me heen is het licht en rustig, er is niemand die iets van me vraagt. Kom daar maar eens om in deze jachtige tijden met volle agenda's, waarin elke vrije minuut moet worden ge vuld met iets 'nuttigs' en er een taboe rust op niksen. Ik besluit ter plekke dat kakaw inderdaad best iets heiligs heeft. Het is prettig toeven, zo hoog in de lucht, met mijn mede-cacaonauten. Als ik hun ervaringen na afloop hoor, zijn die unaniem positief. 'Diepe verbinding', hoor ik iemand zeggen, maar ook 'liefde' en 'dankbaarheid'. Zelf mompel ik iets over 'ontspanning', want uiteindelijk ben ik niet ontevreden. Van een innerlijke reis is het dan niet gekomen, me-time had ik in elk geval wel. Dat is toch ook wat waard. In de auto terug voel ik me moe en wakker, rozig en helder tegelijk. Ik zet de radio aan en hoor een nummer van de Talking Heads: We're on a road to nowhere Come on inside Taking that ride to nowhere We'll take that ride De Aio wordt mijn journey, David Byrne mijn sjamaan. ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 109