ONDEUGEND MARIA PETERS (62) I III regisseur van onder meer De dirigent, Sonny Boy, Kruimeltje Met wie keek u naar de tv- serie? ,,Ik moet Pippi samen met mijn familie gezien hebben. In elk geval met mijn zus of misschien wel twee zussen. Later heb ik de serie met mijn kinderen be keken. En ik heb hen het boek voorgelezen. Zij vonden die avonturen ook te gek.'' Wat maakte indruk? „Haar opvallende verschijning: ze had twee verschillende kleu ren kousen, rode vlechten en grote tanden. Ze had een paard en een aapje, heerlijk onaan gepast. Haar vrienden Tommy en Annika waren de 'normale' kinderen. Ik kan me haar gekke stem ook nog herinneren. Vol gens mij sprak een volwassen actrice die rol in.'' Waar werd u blij van? ,,De humor. En het feit dat Pippi alles kon. Ze was een stoer en ondeugend meisje dat nergens voor terugdeinsde. Ze woonde alleen en vond dat niet eng. Zo'n krachtig meisje als hoofd persoon en als rolmodel, dat vond ik out of the box gedacht. Zelfs feministisch. Zeker voor die tijd. Het verhaal is in 1945 geschre ven en ik heb begrepen dat er mensen zijn die zich nu storen aan bepaalde racisti sche elementen. De tijd was toen anders. Maar ik vind dat we daar best naar mogen kij ken. Dat kun je niet zuchtend afdoen met: daar heb je ze weer." Op welke eigenschap van Pippi bent u jaloers? ,,Ik ben niet per se jaloers op haar. Maar het idee dat je in je eentje in zo'n leuk huis woont en aan niemand verantwoor ding hoeft af te leggen is natuurlijk fantastisch." ZATERDAG 22 AUGUSTUS 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101