Goesenaren vragen rechter met spoed om heien tegen te houden Cafe/ restau Concordia/ Zelfstandig werkend kok Het loopt nog steeds niet op rolletjes met de brug 5 Rilland krijgt zonnepark(en) STAVENISSE WATERSPELLETJES J1 Twee maanden geleden werd al dui delijk dat Engie geen heil meer zag in de bouw van een groengascen- trale in de Bathpolder. Het energie bedrijf noemde de gegroeide weer stand in de omgeving en de politiek tegen het project als reden om de stekker eruit te trekken. De positie van grondeigenaar ASR heeft bij dit besluit ongetwijfeld ook een grote rol gespeeld. De grootgrondbezitter benaderde vorig jaar ZonXP voor een alternatief plan voor de locatie. De gemeente Reimerswaal greep deze uitgelezen kans om de komst van de mestvergister te dwarsbo men met beide handen aan. Forse prijs Voor die ontsnappingsroute moet Reimerswaal overigens wel een forse prijs betalen. De gemeente wil in principe geen goede land bouwgrond opofferen voor zonne- parken, maar maakte in september vorig jaar voor ZonXP een uitzon dering. Om de aanleg van het park rendabel te maken, komen behalve op het perceel waar de mestvergis- ter zou komen, ook op drie andere plekken in het kassengebied zonne panelen te liggen. In totaal gaat het om zo'n 7 hectare. De grootste klap per maakt ZonXP in de Kreekrak- polder, aan de andere kant van het kanaal. Daar mag een zonneveld van 17 hectare worden aangelegd. Directeur Arnout Hoek van ZonXP kreeg vorige week alle subsidiebe schikkingen, ter waarde van tien tallen miljoen, binnen. ,,We zijn nu in overleg met netbeheerder Endu- ris over hoe de zonneparken op het elektriciteitsnet kunnen worden aangesloten. De vergunning is al onherroepelijk. Ik denk dat we in mei volgend jaar met de bouw kun nen beginnen." De panelen worden in een 'zuidopstelling' neergezet, zo'n 80 centimeter boven de grond. Hoek zegt dat de zonneparken op Meerdere deadlines voor het realiseren van het project zijn niet gehaald. Dan kunnen wij zo'n beschikking intrekken een goede manier worden ingepast in het landschap. Subsidie ingetrokken De in 2017 toegekende subsidie voor de mestvergister zat de plannen voor de zonneparken in de weg. Subsidieverstrekker RVO geeft na melijk geen beschikkingen af voor plannen die onverenigbaar zijn met elkaar. Omdat de beschikking aan Engie onlangs is ingetrokken, is dit probleem opgelost. Volgens een woordvoerder van RVO heeft de dienst dit op eigen initiatief gedaan. „Meerdere deadlines voor het reali seren van het project zijn niet ge haald. Dan kunnen wij zo'n be schikking intrekken." Volgens de originele planning be gint bouwgroep Peters volgende week met het heien voor de tien tallen nieuwe huizen die Beveland Wonen laat bouwen. Dat duurt een week of vier en gebeurt aan de Naereboutstraat en Willem Ba- rentszstraat, waar verouderde huisjes eerder al zijn gesloopt. Een paar weken geleden vroeg de bewonersgroep, van zo'n 20 personen, de rechtszaak al aan, vertelt omwonende Sjaak Kole. Maar omdat zij nog geen reactie kregen en het begin van de bouw dichterbij komt, hebben ze nu per brief een voorlopige voorziening gevraagd. Heien mag dan niet beginnen Dat komt er op neer dat de rechter de zaak in een spoedzitting kort behandelt en er een speciale rege ling kan worden getroffen voor de periode dat het bezwaar nog in be handeling is. Zo zou het heien bij- voorbeeld voorlopig niet van start mogen tot er een beslissing is op het oorspronkelijke bezwaar. Kole erkent dat de bezwaarma kers laat zijn met hun verzoek tot voorlopige voorziening. ,,Dat komt omdat het ons ook weer geld kost. De zaak liep ook nog. We hoopten op den duur wel iets te horen. En uiteindelijk hebben we er ook geen ervaring mee, hè. We zijn ook maar leken wat dat be treft." Onduidelijk is of de voorlopige voorziening nog vóór aanvang van het heien getroffen kan worden. Een woordvoerder van Beveland Wonen geeft aan dat het heien volgens planning volgende week zou kunnen beginnen. THOLEN De rolbrug over het keermiddel in de haven van Tholen blijft de gemoederen bezighouden. Dat vorige week bekend werd dat deze bij ex treem weer buiten werking is, valt verkeerd bij de fractie van de Christenunie op het eiland. Bij (dreiging van) zware buien en veel wind wordt de uit- schuifbare brug buiten wer king gesteld. ,,Een nette ver woording van het feit dat de rolbrug het gewoon weer niet doet en dus na drie jaar nog steeds niet gebruikt kan wor den", zegt fractievoorzitter Jaap Hage van CU. De Thole- naar vraagt zich af wat nu ei genlijk de reden is dat de brug nog steeds niet goed werkt en dringt er bij het gemeentebe stuur op aan dat de rolbrug op korte termijn goed gaat wer ken. Wat hem betreft wordt er plaatselijk hulp ingeroepen. ,,We hebben geluiden gehoord dat met lokale ondernemers een oplossing voorhanden is en de rolbrug snel in bedrijf kan zijn." Onlangs werd een camera opgehangen die mis bruik en vandalisme moet te gengaan. Die camera moet er ook voor zorgen dat de brug niet meer zo vaak in storing is. SCnclyl600 het HAKT van/ZCerCh&ee/ Wij zoeken: Bij afwezigheid van de chef-kok run jij de keuken, je bent positief ingesteld en vooral collegiaal! Als jij de geschikte kandidaat bent dan stellen wij jou een TESLA MODEL S beschikbaar! Bel ons of kom langs! Wij doen je een heel goed aanbod www. resta u ra ntco nco rd ian I Appelmarkt 29c 4301 CA Zierikzee tel. 0111-415122 donderdag 20 augustus 2020 Echt einde verhaal voor vergister STAVENISSE Geef tien jongeren een bak water en tientallen sponzen en je hebt ver maak. Een simpele opzet, maar wel eentje die aanslaat. Dat bleek gistermiddag wel bij de haven van Stavenisse, waar de jongerenwerkers van de gemeente Tholen een zomerse activiteit hiel- den. Natuurlijk werd daar water bij betrokken. Eric Scherpenisse, die onlangs zijn bedrijfje Catalina SUP opzette, gaf clinics suppen óp het water. En vallen hoort erbij als beginner, gezien het natte pak dat hier en daar gehaald werd. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ZonXP heeft de benodigde sub sidie binnen om een zonnepark van 24 hectare aan te leggen bij Rilland. Tegelijk heeft de Rijks dienst voor Ondernemend Ne derland (RVO) de 100 miljoen subsidie voor een mestvergister in hetzelfde gebied ingetrokken. Daarmee is het omstreden pro ject definitief van de baan. Joeri Wisse Rilland -woordvoerder RVO Om te voorkomen dat de heipa len voor 65 nieuwe woningen in Goes-West de grond in gesla gen worden, is een groep om wonenden naar de rechtbank gestapt. Zij willen dat er ge boord wordt om eventuele schade aan huizen te voorko men. Michiel Bouwman Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52