Debuut 1 Desinfectiepoort in de winkel? Dit vindt de kenner ervan 'Bijna alle fietspaden te smal voor scholieren' 2 WILLEM VAN DAM mm. Column Ja, ja, ik was er ook bij, die za terdagavond de 18de augus tus 1990. En ik stond, net als al die andere ruim vierduizend toeschouwers, hartstochtelijk te juichen toen Remco van Keeken de 1-0 scoorde en de 2-0. Het sta dionnetje (nou ja, stadionnetje - een paar wankele tribunes, vier lichtmasten en een koek zopie- tent) aan de Irislaan zat bomme- tjevol. En wat weinigen verwacht ten gebeurde: RBC werd door VC Vlissingen met een 2-0 nederlaag naar huis gestuurd. uit de pen van PZC-sportverslag- gever Frits Bakker vloeiden uit sluitend superlatieven: 'een debuut met een gouden randje', 'droomde- buut voor Vlissingen'. Deze week was het precies dertig jaar geleden dat de VC Vlissingen tegen RBC haar debuut maakte in het prof voetbal. Lang duurde de pret niet, slechts twee jaar zou het verblijf van Vlissingen in het profcircuit duren. afgelopen dagen op haar internet site een reeks interviewtjes met oud-spelers die terugblikken op het kortstondige profavontuur van de VC Vlissingen. Er komen na men voorbij als Huub Stokman ('Ik ga nog altijd bij het stadion kij ken als ik in de buurt ben'), Remco van Keeken ('We hebben historie ge schreven) en Danny Magito ('Ik was na de overwinning op RBC de gelukkigste man op aarde'). paar PZC-collega's een serie ver halen over de opkomst én de on dergang van de enige profclub die Zeeland ooit heeft gekend. We spraken met ex-spelers, oud-be stuursleden en voormalige spon sors. Het beeld dat daaruit oprees was stuitend: financieel wanbe heer, conflicten, scheldpartijen, onkunde. saaie club worden'', had trainer Jo Jansen gezegd kort voordat de VC Vlissingen aan het profavontuur begon. En dSt moet gezegd, daarin slaagde de club wel; saai werd het nooit, daar aan de Irislaan. Saai werd het nooit, daar aan de Irislaan DE STELLING Vandaag: Corona of niet, de buurtbus moet rijden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FEESTJE THUIS NOS MAAR MET ZES SASTEN HENK. IS t>E 2ES&E Inbrekersduo opgepakt Traas schenkt 1500 euro aan De Mikke CADZAND Reuzenrad moet toeristen trekken VIJF VRAGEN AAN GER RIJKERS De meeste Zeeuwse fietspaden op schoolroutes zijn te smal. Ruim de helft is zelfs veel te smal. Dat con cludeert ingenieursbureau Sweco op basis van onderzoek dat het heeft uitgevoerd in opdracht van Bouwend Nederland. In het onderzoek zijn alle fiets paden bekeken waar op schoolda gen meer dan 150 kinderen gebruik van maken. Landelijk gaat het om 6200 kilometer aan paden. Daarvan kan volgens de onderzoekers maar 768 kilometer door de beugel. Zeeland komt er het slechtst van af. Er is 171 kilometer aan fietspa den onderzocht. Niet meer dan 8 procent van de routes is in orde be- vonden. Bij elkaar 65 kilometer blijkt te smal en 89 kilometer veel te smal te zijn. Een fietspad in één richting geldt als te smal als die minder dan 2,5 meter breed is en als veel te smal bij minder dan 2 meter. Met opdrachtgever Bouwend Nederland in het achterhoofd heeft Sweco ook meteen uitgerekend wat het kost om alle routes veilig en comfortabel te maken. Voor Zeeland loopt dat, afhankelijk van de gekozen variant, uiteen van 10 tot 60 miljoen euro. Waterschap Scheldestromen, de grootste beheerder van fietspaden in Zeeland, heeft recent besloten zich vooral te richten op het ver breden van bestaande paden in plaats van de aanleg van nieuwe. donderdag 20 augustus 2020 De stemming was euforisch en Omroep Zeeland publiceerde de Lang geleden maakte ik met een ,,We moeten zorgen dat we geen Reageer op pzc.nl Gisteren: Een desinfectie- poort bij de supermarkt gaat te ver 3306 stemmen MIDDELBURG De vondst van fietstas sen met daarin gestolen spullen heeft gisteroch tend vroeg geleid tot de aanhouding van twee Middelburgers. Het duo (24 en 28 jaar) wordt ver dacht van minstens twee inbraken in Serooskerke (W). De politie kreeg rond 4.00 uur melding van een inbraak in een huis aan de Noordweg. Nadat aangifte was opgenomen en sporen waren veilig gesteld zag een agent verderop in de buurt twee fietsen die niet op slot stonden. In de fiets tassen zaten gestolen spullen. De twee ver dachten werden na een zoektocht aangetroffen tussen twee schuttingen. MIDDELBURG De Nature Care afdeling van Traas Ongediertebe- strijding in 's-Gravenpol- der doneert 1500 euro om vogel- en zoogdieren- opvang De Mikke te steu nen. De Mikke in Middel burg sloeg vorige week alarm vanwege het grote aantal zieke en ver zwakte egels die gevon den worden. Dat komt door een nog onbekende ziekte. Ook door de droogte en de hitte wor den veel uitgedroogde dieren binnengebracht. En dat terwijl het geld op raakt; er komen al sinds maart weinig tot geen donaties en inkomsten meer binnen. In navolging van de bad plaatsen Scheveningen en Egmond aan Zee heeft Cadzand vanaf za terdag ook een reuzen rad. Het 22 meter hoge rad blijft nog zeker tot het stormseizoen staan en elke avond is er een lichtshow te zien vanaf de strekdam. Met dit plan hoopt onderne mersvereniging TOP haar leden te steunen in deze moeilijke tijden. Door het sluiten van de grens met België dit voorjaar is de badplaats extra zwaar getroffen door de coronacrisis, zo meent TOP. De komst van het reuzenrad moet meer volk naar winkels en restaurants trekken. Timo van de Kasteele De Spar in Wemeldinge is de vei ligste supermarkt van het land, beweert ondernemer Edwin Stal. Bezoekers gaan er voort aan door een desinfectiepoortje. Een verneveling van ozon moet klanten virusvrij maken. Dat klinkt geweldig. Maar is het dat ook? We vragen het immuno- loog Ger Rijkers, verbonden aan University College Roosevelt in Middelburg. Allereerst: wat is ozon eigen lijk? „Ozon beschermt ons, maar kan ons ook bedreigen. De stof past in het rijtje van fijnstof, roet en stik stofoxiden. Net als vuur en zuur stof heeft ook ozon twee kanten: enerzijds is het onmisbaar voor het leven, de ozonlaag beschermt ons. Anderzijds kan een teveel aan ozon levensgevaarlijk zijn. Gecon centreerd is het zo sterk dat het bacteriën en virussen kan doden." 2 Werkt dat, zo'n vernevelings poort met ozon? ,,Dat is maar net waar je het voor gebruikt. In Nederland wordt ozon nauwelijks toegepast. In het buitenland zie je dat het wel ge bruikt wordt voor het desinfecteren van grote ruimtes, zoals loodsen. Als je die vol ozon pompt en geslo ten houdt, dan desinfecteert het heel goed. Dat wil niet direct zeg gen dat het meteen ook het meest geschikte middel is om mensen mee te ontsmetten. Dan ga je toch een stap te ver." 3 Is ozon vernevelen dan scha delijk? „Zoals hier gebruikt in de su permarkt is het zeker niet schade lijk voor je gezondheid. De vraag is wel: werkt het ook? De verneveling doet alleen iets op de blote li chaamsdelen. Het is een beetje hetzelfde als Donald Trump die zegt dat je mondwater moet door slikken. Het werkt, virussen gaan dood. Maar gezond is het zeker niet. Wil ozon iets doen tegen een virus als Covid-19, dan moet het je slijmvliezen kunnen bereiken. Maar dan is het ineens wel degelijk schadelijk voor je gezondheid." 4 Creëren die poortjes dan ei genlijk gewoon schijnveilig heid? ,,Doen ze zeker. Het gaat ver om te stellen dat dit nu de veiligste super markt van het land is. Al begrijp ik zo'n supermarktondernemer ook wel. Je kunt misschien niet constant De desinfectiepoort in de Spar in Wemeldinge. een personeelslid bij de ingang van de winkel hebben staan die karre tjes en mandjes ontsmet. Dat gaat op den duur in de papieren lopen." 5 Wat moeten we dan? „Veel effectiever is het dragen van een mondmasker en bij binnenkomst van een supermarkt je handen ontsmetten. Winkeliers kunnen beter handalcohol aanbie den. Dat desinfecteert de handen, die nog altijd één van de belangrijk ste besmettingsbronnen zijn in de overdracht van het virus. En het publiek wijzen op de eigen verant woordelijkheid." Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2