c* Winkeltje van Isa, Mares en Madelief in Colijnsplaat doelwit van vandalen 3 Nieuwenhuis ook solo in de prijzen Het Zeeuwse verleden Emiel mist het ringrijden 101 Om verdere rottigheid te voorko men, heeft de familie De Regt be sloten de vriezer weg te halen uit de tot winkeltje omgetoverde vogel- kijkhut op de West Zeedijk bij Co lijnsplaat. ,,Wij wonen onderaan de dijk. Met haspels hadden we er voor gezorgd dat er stroom was in het huisje, maar daardoor kon de deur niet meer op slot", legt Isa (12) uit. De vriezer staat nu voorlopig thuis. Dat betekent dat zelfbedie ning er voorlopig niet meer bij is. ,,Maar we verkopen nog wel ijsjes", vertelt Mares (10) wijzend op de zelfgemaakte ijskaart op de deur. ,,Als we er zijn, kunnen mensen hun bestelling opgeven en dan gaan we de ijsjes thuis halen." Fruitkistjes Zus en Zo begon dit voorjaar met de verkoop van koffie, thee en uitgele zen Tina's. Gewoon in de buiten lucht, uitgestald op een paar oude fruitkistjes. ,,Tot het op een keer ging regenen en we op het idee kwamen om hier een winkeltje van te maken", zegt Isa. Dat was zo'n drie weken geleden. ,,We zijn toen ook begonnen met de verkoop van ijsjes en frisdrank." De vogelhut is in 2002 door de fa- milie De Regt neergezet. Op dat moment werd de naastgelegen in laag omgevormd tot natuurgebied. Nationaal Park Oosterschelde zorgde voor informatieborden over de natuur in de omgeving. De mei den hebben het schuurtje voor de gelegenheid opgefleurd met vlag getjes en zelf gekleurde borden, waarmee de koopwaar wordt aan geprezen. Het winkeltje was meteen een groot succes. Langs de dijk loopt een populaire fietsroute en ook de gasten van de minicamping bij het boerenbedrijf van de familie weten Zus en Zo goed te vinden. Tijdens warme dagen vinden de koele versnaperingen grif aftrek. Mares: ,,Om de dag moesten we naar de Sligro om nieuwe ijsjes!" Naast zoetigheid zijn ook er volop vitamientjes te vinden.,,Opa heeft echt een supergrote moestuin waar mega-courgettes groeien!", zegt Isa. Ook zijn tomaten, sla en boontjes zijn in trek. Net als zelfge maakte jam van oma en de eieren van de 24 kippen die op het erf Om de dag moesten we naar de Sligro om nieuwe ijsjes! scharrelen. Isa: ,,We hebben ook nog een bezorgdienst gehad. Het moest wel in Colijnsplaat zijn. Maar nu kan het overal want ik heb een elektrische fiets!" Niet eerlijk De meiden laten zich niet uit te het veld slaan door het vandalisme. Ma res: ,,Het ging best lang goed, ook al merkten we wel eens dat niet ieder- een eerlijk is. Soms waren er een paar ijsjes weg zonder dat er betaald was. Gelukkig zijn de meeste men sen wel eerlijk en heel positief." Een manier om volgend seizoen het vandalisme buiten de deur te hou den, heeft vader Gerard al. ,,Een gat boren voor het snoer." Supplank Zus en Zo is nog een paar dagen open. De opbrengst van het seizoen is nog niet uitgeteld, maar een be stemming voor het geld is er al wel. Isa en Mares hebben hun zinnen gezet op een supplank om op de Oosterschelde te kunnen peddelen. Zusje Madelief weet ook al precies wat ze wil. ,,Ik wil graag van m'n ei gen geld een hondje kopen." Amazone pakt na teamgoud zilver op EK dressuur Beleef het met je zintuigen: in bad of aan tafel Werken in plaats van kampioenstitel verdedigen 1% I donderdag 20 augustus 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Madelief(7), Mares (10) en Isa (12) voor hun win keltje Zus en Zo. Enkele dagen ge leden hebben vandalen er huis gehouden. fZM'i De meisjes verkopen naast ijs en fris ook eieren en groenten uit de moestuin van opa. Het winkeltje staat er weer netjes bij. Maar de vriezer is voor alle zekerheid weggehaald. FOTO 'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Zusjes laten zich niet kisten De koelelementen lagen uitge spreid over de grond, alle blikjes fris waren spoorloos verdwenen en uit de vriezer was een com plete lade gerukt. Zusjes Isa, Mares en Madelief de Regt wis ten dinsdag niet wat ze zagen nadat onverlaten 's nachts had den huisgehouden in hun win keltje Zus en Zo. Madelief (7): ,,En de vriezer stond open, dus alle ijsjes waren helemaal ge smolten!" Joeri Wisse Colijnsplaat - Mares de Regt (10) Kijk op de site bij /video ZEELAND 10 ZEELAND 9 ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29