Originele combinatie horror en liefdevolle familiebanden I 24 In de bioscopen klinkt de komende tijd veel muziek. In aantocht zijn biografische speelfilms over Aretha Franklin en Whitney Houston, documentaires over The Band en The Beatles plus concerten van Pink Floyd en Stevie Nicks. Top 5 in de bioscoop 1 (1) Trolls Wereldtour €306.804 4 (4) Scoob! €125.848 5 (5) Ava €93.068 Nu in de bios The Secret Garden Summerland Trolls World Tour FILMNIEUWS Films in het Bostheater Bigfoot Junior krijgt vervolg een enkele regis seur heeft zo'n goed oor voor het gebruik van mu ziek in zijn films als Martin Scor sese. Niet alleen plaatst hij rockmuziek heel effectief in vooral zijn gangsterfilms, waar door een scène een extra lading krijgt, ook weet de filmmaker precies hoe hij een concert perfect op film kan vastleggen. Hij bewees dat met Bob Dylan, The Rolling Stones en vooral met The Band in het af scheidsconcert The Last Waltz, een van de beste concertregistraties aller tijden. Het is verleidelijk om de documen taire Once were brothers, die deze week in première gaat, als een ver lengstuk van The Last Waltz te be stempelen. Deze film zoomt in op wat zich achter de schermen af speelde tijdens het uiteenvallen van The Band, die ooit furore maakte als begeleidingsband van Bob Dylan. Maar de film is vooral een terugblik van het belangrijkste Band-lid Rob bie Robertson, die uitgebreid stil staat bij het uiteenvallen van de groep. Ook bij deze film is Scorsese be trokken, niet als regisseur maar als producent en geïnterviewde. Zijn meest interessante bijdrage bestaat uit zijn uitleg over het opnemen van The Last Waltz uit 1978. Het podium bezweek bijna onder de muziekle- gendes die kwamen opdraven om het afscheid glans te geven: Neil Young, Precies op het juiste moment belangrijkste musicus tonen Van Morrison, Eric Clapton, Joni Mit chell en natuurlijk Bob Dylan. Scorsese vertelt hoe hij de repeti ties bijwoonde en uitgebreide sche ma's ontwierp voor de cameraposi ties, zodat geen enkel detail van het concert gemist zou worden. ,,De film moest precies op het juiste moment de belangrijkste musicus van het nummer tonen en ook de reacties van de overige muzikanten in beeld vangen.'' Dat moest ook als er op het podium iets misging, zoals met Clap ton bij wie midden in een solo de band van zijn gitaar losschiet, waarna Robertson het soepel overneemt. Aretha Franklin Ook producenten van speelfilms blij ven alert op muziekonderwerpen. Sinds het succes van Bohemian Rhap sody (over Freddie Mercury) en in minder mate Rocket Man (over Elton John) wordt er driftig gespeurd naar nieuwe levensverhalen uit de mu ziekwereld die het waard (en lucra tief) zijn om verfilmd te worden. Zo Relic Deze zich in Australië afspelende horrorfilm is, zeker in de eerste helft, knap griezelig. De film bevat klas sieke, sterk uitgevoerde schrikeffec- ten en spanningsopbouw, met sub tiel acteerwerk en geloofwaardige dialogen. Maar Relic is niet alleen een genrefilm. Het lijkt ook een treffende allegorie op belevenissen rondom dementie, zowel bezien vanuit de pa tiënt zelf, als vanuit de naasten. Vanaf de tweede helft wordt steeds duidelijker dat horrorelementen en liefdevolle familiebanden een heel goede, originele combinatie blijken. Kay (Mortimer) reist met haar vol wassen dochter Sam terug naar het afgelegen ouderlijk huis om haar hoogbejaarde moeder op te sporen. Tussen de speurtochten naar Kays moeder door, komen zij en Sam toe aan hun eigen relatie. Dan staat Kays moeder opeens weer doodgemoede reerd in de keuken. Het verwarde oudje vertoont stemmingswisselin gen en het huis waarin ze zich bevin den, manifesteert zich gaandeweg als spookachtig onderkomen. it Het huis van een demente moe der verandert in een spookachtig onderkomen. foto dutch filmworks donderdag 20 augustus 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 2 (2) Alles is zoals het zou moeten zijn €200.037 3 (3) Unhinged €146.769 FAMILIEFILM Deze verfilming van het kinderboek The Secret Garden uit 1917 is ver plaatst naar 1947. De scheiding tus sen India en Pakistan en de naweeën van de Tweede Wereldoorlog bepalen het leven van weeskind Mary. Zij vindt troost op het landgoed van haar barse oom (Colin Firth). DRAMA Gemma Arterton speelt een excen trieke schrijfster aan de kust van En geland die op een dag met een eva cué uit Londen wordt opgescheept. Zij zit daar niet op te wachten, maar gaandeweg groeit er een band tussen de vrouw en het kind. Zijn aanwezig heid blijkt niet op toeval te berusten. ANIMATIEFILM Justin Timberlake is een van de ster ren die als stemacteur meewerken aan deze vervolgfilm over een trollen kolonie. Deze keer heeft het verhaal een zeer muzikale insteek. De aan hangers van hardrock willen andere muziekstijlen het liefst uitroeien. FESTIVAL Filmplatform Ci- netree en het Amsterdamse Bostheater or ganiseren vanaf 21 augustus een vierdaags open luchtfilmfestival met films als Into the Wild en de documen taire Biggest Little Farm. Daarin is te zien hoe een stel een stuk dor land ombouwt tot een boerde rij met een zelf regulerend eco systeem. ANIMATIE Buddy Vedder, Kim-Lian van der Meij, Dennis Weening en Freek Vonk spreken stem men in voor de animatiefilm Bigfoot Family. Dit is het ver volg op Bigfoot Junior uit 2017. Vedder spreekt, net als in het eerste deel, de stem in van hoofdpersoon Adam, de zoon van Bigfoot. De film is vanaf 7 oktober te zien. GO Voor het zingen de bioscoop in r Ab Zagt 44 - Martin Scorsese HORROR Regie: Natalie Erika James. Hoofd rollen: Emily Mortimer, Robyn Nevin. - Maricke Nieuwdorp E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24