22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Het viel me ineens aan. Ergens halverwege Hello Goodbye rolde er een traan langs mijn wang. Wat raar was. Want het was heus een mooi gesprek dat Joris Linssen op dat moment voerde met een man die op Schiphol met zijn drie kinderen op twee lesbische vriendinnen stond te wachten. Maar zielig of beladen was het niet. Meeuwis stopt als captain Drive-inbios langer door Geen Ibiza of Marbella, maar gewoon de Hollandse camping. Ook BN'ers ontkomen er niet aan in coronatijd. Zanger Tim Douwsma en presentatrice Floortje Dessing gaan een stap verder: zij ontvangen gasten op de camping. Over kamperen bfj de BN'er. anger Tim Douwsma wil zich best laten fotogra feren of filmen ter wijl hij het sani- tairblok op het kampeerveld van Sup Centre FryslSn aan het dweilen is. Elske Wind, eigenares van de 'stand-uppaddleschool' in de buurt van het Friese Drachten, moet la chen. „Helaas", zegt ze: in het echte leven zal de kampeerder haar geliefde niet in die toestand tegen het lijf lopen. Douwsma: ,,Ik help wel mee hoor, met sups sjouwen en als men sen vragen hebben.'' Wind: ,,Het loopt grotendeels vanzelf. Het is klein, we hebben maar tien plekken, geen receptie.'' Wind richtte zeven jaar geleden haar supschool op. Lekker met men sen op een plank het water van De Leien op. Bij het strandje was ook een verlaten natuurcamping van Staats bosbeheer. ,,Ik had al een tijdje het idee om dat nieuw leven in te blazen, maar daar kwam steeds niets van'', zegt Wind. Corona bracht het plan in een stroomversnelling. Douwsma's bomvolle agenda was ineens schoon geveegd en zijn handjes kon zij goed gebruiken. ,,Ik doe het met liefde. Ik ben trots op Elske en haar bedrijf. Het is leuk om haar te ondersteu nen'', zegt de zanger en presentator. Bovendien kunnen ze zo de zorg voor hun ii maanden oude zoon Dez goed Floortje naar het einde van de... camping verdelen, zonder opvang nodig te hebben. Wind en Douwsma knapten het verouderde sanitairgebouwtje op, dat dienst deed als opslag voor de sup- boards en windsurfspullen. De zan ger deelde een foto op Instagram met zijn 150.000 volgers en de boekingen stroomden binnen. ,,Het loopt sowieso goed deze zomer nu veel mensen in eigen land op vakantie gaan, maar door Tims bereik kregen we ineens ook veel meer mensen uit het midden en zuiden van het land'', zegt Wind. Douwsma, met een knip oog: ,,Daarom is ze bij me.'' Blije gezichten Eigenlijk, beaamt de zanger, zijn er wel parallellen te trekken tussen zijn zangcarrière en deze 'bijbaan'. ,,Op het podium is het heerlijk om men sen een fijne avond te geven, die blije gezichten te zien. Hier is dat precies hetzelfde. Wij zijn allebei opgegroeid in deze regio en weten hoe prachtig het is. Als mensen hier komen over een klein weggetje en dan deze plek ontdekken, reageren ze lyrisch. Als je ze daarna met een boekje in de hang mat ziet liggen of als ze aan het sup- pen zijn, is dat wel een geweldig ge zicht. Missie geslaagd.'' Zelf is hij geen fervent kampeerder, al lijkt een camper hem wel wat. ,,Lekker kneuterig. Ik ben niet handig genoeg om een tentje op te zetten. Maar kamperen in Nederland is toch wat ongemakkelijk als je bekend bent.'' Het was juist vrolijk. Hij vertelde stralend dat hij zaad had gedoneerd waarna nu een van de twee zwanger was. Het was in een keer raak geweest. (Toen snapte ik die trotse lach direct. Mannen vin den het altijd leuk om 'subtiel' te laten weten dat ze superzaad hebben.) Ze hadden op de bewuste avond gezellig samen gegeten en toen had hij zich even afgezonderd om eh, enfin, u snapt het. Straks, als ze thuis waren van Schiphol, ging hij de kind jes vertellen dat ze een halfbroertje of -zusje kre gen. Hun moeder, zijn vriendin dus, stond er ook helemaal achter. Wees eerlijk, dit klinkt als een scène uit de comedy Modern Family. Het gaat hier niet om twee stokoude vrienden die voor de laatste keer af scheid nemen op tochtig Schiphol of een vluchte- lingenvader die na vijf jaar zijn gezin in de armen kan sluiten. Dus waarom raakte dit me dan zo? Toen realiseerde ik me dat dit door de entourage kwam. Een volgepakt Schiphol. Hordes wereld reizigers die vrolijk zwaaiend het avontuur tege moet gaan. Volslagen onbekenden die op elkaars lip staan te wachten om een dierbare weer in de armen te sluiten. Oh, die omhelzingen. Die zoe nen. Kortom, het leven zoals het ooit was en waar van niemand zich tot een halfjaar geleden kon voorstellen dat het opeens anders zou zijn. Het lag natuurlijk ook aan de timing. De uitzen ding was vlak na de persconferentie en dringende waarschuwingen van Rutte en De Jonge. Niet dat die voor ons veel consequenties hebben. We zien al maanden weinig mensen, werken thuis, mijden drukke plekken en bestellen liever via internet dan dat we naar een winkel gaan. We zijn zelfs van die pietlutten dat als we eens op het terras zitten ons tafeltje uit voorzorg nog een paar centimeter ver der van de rest trekken. Dit alles houden we voor de goede zaak heus nog een poosje vol. We voelen ons bevoorrecht omdat we gezond zijn, genoeg ruimte hebben en er gewoon elke maand salaris wordt gestort. Maar dat neemt niet weg dat het hard binnen komt als je door een programma als Hello Good bye weer eens beseft welke vanzelfsprekende zor geloosheid we in korte tijd zijn kwijtgeraakt. Quote van de dag Als ik 's ochtends de studio uitloop, heb ik vaak al meer gelachen dan de meeste mensen op een hele dag donderdag 20 augustus 2020 PC Traante TELEVISIE Ik hou van Hol land komt weer terug op tv, maar zonder teamcaptain Guus Meeuwis. De zanger, die sinds 2011 on derdeel was van het programma, had andere acti viteiten gepland. Leo Alkemade volgt hem op. FILM De drive-inbio- Elske Wind krijgt hulp van haar geliefde Tim Douwsma. foto corné sparidaens Kamperen bij de sterren Marlies van Leeuwen Vrijwel geen uit hoek in de wereld waar presentatrice Floortje Dessing niet is geweest. Maar 'lekker buiten spelen' in eigen land kan ze ook waarde ren. In 2017 troffen Dessing en vier vrienden een over woekerd kampeer terrein aan in het Drentse Zandpol. Ze besloten van de camping weer een begeerlijke plek te maken. Een kwestie van coniferen kap pen, systeempla fonds verwijderen en ecologische huisjes bouwen. Het bleek een hit: cam ping Buitenland is nu de speeltuin voor volwassenen die Dessing en haar vrienden voor ogen hadden. En waar de presentatrice ook graag verblijft als ze niet op reis is. scoop van Pathé in Am sterdam gaat nog minstens drie weken door. In twee weken bezoch ten bijna 2500 auto's de bios. Op het pro gramma komen nog extra films als Grease en Pulp Fiction. - Dj Marieke Elsinga over haar langere verblijf bij Qmusic met Mattie Valk holiday .'■V;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22