BUURTBUS Verdeeldheid groeit over beleid van kabinet en RIVM JOL Slingers terug de doos in Zondag met Lubach Ranomi wordt 30 jaar Walcheren Jorn viert zijn verjaardag altijd thuis, maar nu even niet k* Eind in zicht van succesvol programma Kinderen noemen mij nu vaak mevrouw Ze zijn niet coronaproof en dus staan de Zeeuwse buurtbusjes voorlopig stil. Het ontbreken van dit vervoer, in veel dorpen vaak de enige vorm van openbaar vervoer, wordt als een enorm gemis ervaren. Door reiziger én chauffeur. De 72-jarige Elly Rentmeester uit Ovezande is nu min of meer aan huis gekluisterd. Chauffeur Ton Hoogerwerf mist de gezelligheid. Dat blijkt uit een representatieve enquête onder 1077 Nederlanders door onderzoeksbureau Marktef- fect, in opdracht van deze krant. De rondvraag werd gedaan tussen 12 en 18 augustus, vlak voor de laatste persconferentie van het kabinet. Ruim vier op de tien Nederlanders zeggen geen vertrouwen te hebben in het beleid van het RIVM en het kabinet. In maart, toen een repre sentatieve groep Nederlanders de zelfde vragen beantwoordde, was dat nog maar 15 procent. Kritiek tweeledig De kritiek op de autoriteiten is tweeledig. Aan de ene kant vindt 43 procent van de ondervraagden dat RIVM en kabinet niet voldoende doen om het coronavirus te bestrij den. In de week van 20 maart, toen Nederland net in een intelligente lockdown was beland, was minder dan 22 procent van de Nederlanders die mening toegedaan. Aan de andere kant zou 33 pro cent van de geënquêteerden nu geen of slechts een beetje begrip hebben voor strengere maatrege len. In maart was dat minder dan 17 procent. Ruim 29 procent van de mensen vindt inmiddels dat de Ruim vier op de tien Nederlanders hebben geen vertrouwen in het beleid van het RIVM en het kabinet overheidsmaatregelen de individu ele vrijheid te veel beperken. De uitkomsten suggereren een groeiende kloof tussen Nederlan ders die het beleid niet streng ge noeg vinden en mensen die vinden dat de overheid te veel doet. Ook premier Mark Rutte, aan vankelijk geroemd om zijn daad krachtige optreden, krijgt de han den steeds minder op elkaar. In maart had 64,9 procent van de on dervraagden (zeer) veel vertrou wen in hem. Inmiddels is dat per centage gezakt naar 45,2 procent. Daarbovenop heeft ruim 30 procent nog wel een beetje vertrouwen in hem. Bijna een kwart denkt niet dat de corona-aanpak bij Rutte in juiste handen is. Dat was in maart nog maar 14 procent. Strenger Onder aanhangers van coalitiepar tijen CDA, VVD, ChristenUnie en D66 is nog steeds veel steun voor het regeringsbeleid. Binnen deze groepen hebben ongeveer vier op de vijf mensen vertrouwen in kabi net en RIVM. Heel anders ligt dat bij stemmers van PVV en Forum voor Democratie. Ongeveer zeven op de tien ondervraagden die met deze partijen sympathiseren steu nen het beleid niet. Vooral PVV'ers vinden dat de overheidsaanpak strenger moet. Over het algemeen is de steun voor het beleid bovengemiddeld groot onder mensen die in loon dienst werken. Arbeidsongeschik ten en werklozen zijn minder en thousiast. Mensen in het noorden van het land, waar relatief weinig coronabesmettingen zijn, hebben meer vertrouwen in het beleid dan mensen in het westen en zuiden van het land. Nieuwsmedia Rusie komt niet.... Steun voor corona-aanpak slinkt De steun onder Nederlanders voor de corona-aanpak van de overheid neemt af. Bovendien groeit de onenigheid tussen mensen die het beleid te streng vinden en mensen die vinden dat het kabinet méér moet doen. Beide kampen zijn sinds maart verdubbeld in omvang. Sander van Mersbergen Eindhoven donderdag 20 augustus 2020 Warm en kans op buien in de 28°C middag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1