Efficiënt Bayern wil in finale tegen PSG kroon op werk zetten bondscoach duurt drie uur 19 en gaat snel om de tafel met aanvoerder Messi Lodeweges interim-coach Honger En dat was ook zijn boodschap bij zijn eerste optreden in Barcelona. Maar hij ging iets verder. Had het niet alleen over goede spelers. Refe reerde aan de 'trieste dag' die ook voor hem de 8-2 nederlaag van Bar^a tegen Bayern München was. ,,Dat is niet het Bar^a dat we willen zien. Als speler moet je erg blij zijn om dit shirt te kunnen dragen, en dat moet je tonen, met alles wat in je zit. Dat heeft niet eens met leef tijd te maken; je moet gewoon nog honger hebben om te winnen." Ondanks de vele vragen wilde de nieuwe Bar^a-coach, die een con tract voor twee jaar heeft getekend, niet ingaan op individuele gevallen. Slechts over twee man wilde hij wat kwijt: Frenkie de Jong en Messi. Hij werd gevraagd naar de positie van de Oranje-international dit sei zoen bij Bar^a. ,,Het is positief dat hij altijd heeft gespeeld. Ja, ik heb weleens gezegd dat hij hier niet op zijn positie speelde. ik vind dat de beste positie voor een speler die is waar hij zich comfortabel voelt, dan krijg je het beste rendement. Dat geldt voor Frenkie, en ook voor an dere spelers." Van Messi vraagt heel Barcelona zich af of hij nog wel bij de club wil blijven. Koeman kondigde aan snel met de aanvoerder te gaan praten. ,,Hij is de beste van de wereld en die wil in je ploeg hebben en niet bij de rivaal. Als trainer wil ik graag met Messi werken, hij wint wedstrijden voor je. Als hij rendeert zoals altijd, kan hij nog veel betekenen." OPVOLGING Vertwijfeld gleden de ogen van Memphis Depay over de lege tri bunes, gisteravond in het Estadio José Alvalade. Nog twee minuten waren er te spelen in de halve fi nale Lyon-Bayern München. Maar de toen al lang gewisselde aanval ler wist het wel, met een 3-0 ach terstand voor zijn ploeg op het bord. Het jaar waarin zijn lichaam hem zo lang dwars zat, krijgt niet de climax waarop hij intens hoopte. De Champions League-fi nale wordt er zondag een tussen de Duitse trainers Hansi Flick en Thomas Tuchel, de grote roergan ger bij Paris Saint-Germain. Op Bayern staat geen maat. Dat weten ze al een poosje bij FC Bar celona. En gisteren, in het slot van die zo amusant gestarte halve fi nale in Lissabon, leek dat besef ook bij Memphis definitief te zijn ingedaald. Hij zal gezien hebben hoe Serge Gnabry als een nacht portier door de Lyon-defensie raasde en daarna weergaloos de 0 1 in de kruising schoot namens Bayern. Hoe Gnabry later de niet te missen 0-2 van dichtbij binnen tikte. Weinig spelers bij wie de dra matiek zo feilloos van het gezicht kan spatten als bij de aanvaller van het Nederlands Elftal. Alsof daar in Portugal in een flits nog eens dat voor hem zo tragische afgelo pen seizoen door zijn hoofd spookte. Maar misschien was het ook wel een moment van overpeinzing. Met het vertrek van Ronald Koe man naar FC Barcelona is ook het speculeren immers begonnen. Zou Memphis misschien wel een van zijn eerste versterkingen wor den in Camp Nou? Alom bekend is het wederzijdse respect dat de twee voor elkaar koesteren. Niet in de laatste plaats dankzij de grote waarde die Memphis voor Koeman had tijdens de EK-kwali- ficatie van het Nederlands Elftal. Een heldenrol van hem in de halve Champions League-finale tegen Bayern had die speculatie ongetwijfeld nog extra gevoed. Zo ver kwam het alleen niet in een wedstrijd waarin de Duitse voetbalmachine na de 0-2 nooit meer echt in de problemen kwam, via Robert Lewandowski zelfs nog de 0-3 maakte, en waarin Mem phis na een sterke openingsfase niets meer kon laten zien namens de Franse equipe, die eerder nog verrassend Juventus en Manches ter City uitschakelde. CHAMPIONS LEAGUE Programma een nieuwe wereld. Vlak voor de zomer kwam het eerste informele telefoontje van de Engelse bond. Na een paar nachten nadenken, was ze eruit. ,,Ik ben geen carrièreplanner, maar ik weet wel wat ik wil. Ik heb met Nederland een EK en WK ge daan. Dat was een geweldige reis. De Spelen komen er nog aan. Dan Engeland is een land met gigantisch veel potentie. En de faciliteiten zijn top denk j e wel: kan ik ook in een ander land? Dat wil ik ervaren.'' Lukt dat wel? Een jaar doorwer ken terwijl het vertrek al bekend is? Wiegman: ,,Ik zie dat absoluut niet als een probleem. Integendeel. We willen deze mooie tijd in stijl af sluiten. Een finale op de Spelen te gen Groot-Brittannië? Die wed strijd wil ik héél graag winnen met Oranje. Nu is er nog altijd een goede 'vibe' in het team. Dat koes ter ik enorm. Maar ik werd dus wel erg getriggerd. Maar het was voor mij een vereiste dat ik de Spelen nog met Oranje zou doen. Er is geen haar op mijn hoofd die er denkt om dat met Oranje te missen.'' Haar overstap kwam vorige week in een stroomversnelling. Vlak voordat het nieuws wereldkundig werd, lichtte ze de spelersraad van Oranje in. In de groepsapp volgde de rest. ,,Van de reacties werd ik wel stil. Die waren namelijk positief. Terwijl je als bondscoach natuurlijk niet bij iedereen populair bent. Ik heb echt het gevoel: we gaan nog een jaar met elkaar knallen. Dat ge voel leeft bij mij sowieso heel erg.'' Engeland won nog nooit een groot toernooi. Aan Wiegman om daar verandering in te brengen. Haar eerste grote toernooi met haar nieuwe werkgever is speciaal. Het EK van 2022 is in Engeland. ,,Enge- land is een land met gigantisch veel potentie. De faciliteiten zijn top. Maar alle aandacht gaat het aanko mend jaar uit naar Oranje.'' donderdag 20 augustus 2020 hebben, goede spelers. Als ze niet goed zijn, kun je als trainer ook geen prijzen winnen." ROTTERDAM Het kan nog even duren voor duidelijk wordt wie Ronald Koeman opvolgt. „Zorgvuldigheid is voor ons belangrijker dan snelheid. De eerste duels zijn bovendien al over ruim twee weken. Dwight Lodeweges zit dan op de bank'', zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. Voor Gudde was duidelijk dat Koe man niet te behouden was. ,,Hij zei: ik ga Barcelona niet voor de derde keer afzeggen.'' J Olympique Lyon J Bayern München Op Bayern München staat de laatste weken geen maat. Ook gisteren niet in het Estadio José Alvalade. Dankzij een 3-0 overwinning op het Olympique Lyon van Memphis Depay gaan de Duitsers naar de finale van de Champions League, waarin Paris Saint-Germain zondag de tegenstander is. Dennis van Bergen Rotterdam/Lissabon Gnabry maakte de eerste twee treffers voor Bayern München. foto ap Finale Zondag 21.00 uur PSG - Bayern - Sarina Wiegman Sarina Wiegman achter de laptop in het ADO-stadion voor haar presentatie als bondscoach van Engeland. foto frank jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19